To to uteklo...


Autor: zeliii - Datum: 13 Červen 2012

To to uteklo, panebože to to uteklo, je to možný?
Tobě už je nevim kolik let.
To to uteklo, hrom do svině to to uteklo,
proto polejeme jazyk hned, hmmm, jazyk hned.

Třeba i těmito slovy vypůjčenými od známého barda, jenž Záviš se zove, bychom mohli uvést to naše, již několikrát zmiňované, jubileum. Deset let!

Bylo to tehdy, krátce po Novém roce 2002, kdy se nad náš Zimák začal pomalu snášet ten stín nechtěného pádu o patro níž. Ten mrak, který se, i přes pár nadějných průběžných zmátožení, nekompromisně zhmotnil během Velikonoc a ještě dlouho toho jara byl jeho odér cítit ve vzduchu jako pachuť nepředstavitelného... Někdo řekne nic nového na Kladně, to už tu bylo dvakrát a teď se to dalo čekat znovu, ale my mladší a nepamětníci to tehdy tak brali. Nezbývalo než se s tím srovnat každý po svém... Ale jak praví obligátní rčení, že všechno špatné je k něčemu dobré, tak právě tam někde kolem těch dní stále silněji problikávala ta myšlenka NĚCO UDĚLAT.

Nějak se To teda udělalo... Těžko teď určit přesně ten Den a tu Hodinu, kdy se tak stalo, to už nedohledáme a každý z nás co jsme u toho byli ten okamžik jistě cítí jinak. Mohlo to být ten únorový pátek, to březnové úterý nebo tu dubnovou neděli anebo kdykoliv předtím i potom... Důležité je, že z toho prvotního zklamání vyrostlo to odhodlání, které podpořeno i pozitivními zprávami a změnami v klubu (kde to taktéž nezabalili, jak se mohlo ještě před pár týdny zdát), se zkrátka proměnilo v jasnou víru rychlého návratu na výsluní. Začali jsme věřit i my a chtěli tomu pomoci. Jak? To bylo nabíledni...

Spustii jsme to a každou chvíli se něco dělo, někam volalo, něco řešilo, nad něčím polemizovalo, a těch piv co se u toho na Hotelu, v Lípě a kdovíkde všude vypilo... Pořád jsme něco vymýšleli, úřady obesílali, no bylo toho dost a dost a teď už to všelijak splývá... Zkrátka nenudili jsme se a měli před sebou vidinu Toho konkrétního.

Co se doložit dá, je pár razítek a několik datumů na některých dokumentech. Z těch všech co přicházely do úvahy jsme vybrali 30. červen na jednom ze "Zápisů z porady". Tak se ten papír fakt jmenuje a ruku do ohně za to, že se to konalo právě v Lípě. Tam jsme se to jaro-léto scházeli, když byla hospoda na Zimáku zavřená a v rekonstrukci, tam se událo i to památeční setkání s Pepíkem Zajícem krátce po jeho návratu. Tak tedy přesně tam, přesně po deseti letech, pojďme se sejít všichni co si myslíme, že u toho nechceme chybět.

Za ty roky se kolem Fanklubu a v něm vystřídaly mraky lidí, někdo vydržel, jiný z jakýchkoliv důvodů odpadl, tamty už nepotkáváme (nebo jen sporadicky) a tyhle zase už ano, jedny pravidelně, druhé nárazově, někteří zmizeli a jiní se zase vrátili, další se přidávali později, mnohé jsme osobně ani nepoznali a přesto víme, že existují a všechno dění kolem se zájmem sledují, určitě musí existovat tací co se teprve připojí... Jedni mají názor makový druzí takový, nikdy se asi všichni úplně neshodnem, tak to prostě v životě chodí, ale Fandíme Kladnu, takže - je to jedno. Tahle mašinérie prostě běží, běží dál a věřme, že ještě drahný čas poběží...

Přijměte tedy tímto pozvání, Vy všichni, kteří, ať členové sdružení nebo "jen" sympatizanti, máte pocit, že jste byli u Toho, jste u Toho a chcete u Toho být i nadále. Ať zdaleka nebo zblízka doražte třeba jen na chvíli... Něco probereme, třeba něco naplánujeme, rozhodně zavzpomínáme, mnozí se osobně ani neznáme nebo se na sebe nepamatujeme, tak se poznáme... Nečekejte organizovanou animovanou zábavu, něco sice trochu připravíme, ale uvidíme jak se to vyvine :)

Čili: v sobotu od 15:00 v altánu zahradní restaurace U České Lípy v Kladně těšíme se na viděnou!

Níže pod článkem ještě k prohlédnutí dobové scany, foto a pochopitelně pozvánka. Šiřte dál!

V případě jakýchkoliv návrhů a připomínek k činnosti a organizaci sdělte prosím předběžně stručné info, abychom zakomponovali námět do scénáře a eventuelně mohli rozpracovat dále.

Pokud máte zajímavé fotografie nebo jiné materiály, kterými bychom si mohli připomenout začátky naší činnosti a společné zážitky, neváhejte nás laskavě rovněž kontaktovat.

Ohlasy, glosy či připomínky k tomuto tématu připište prosím jako komentář pod tento článek nebo na diskuzi. Díky.

A pusťme si k tomu hned třeba i tuhle zdravici :)

- - - - -
(Aktualizace 29.6.)

Jakási osnova akce vypadá cca následovně:

V 15:00 proběhne krátké zahájení, poté je ohlášena delegace zástupců klubu v čele s Josefem Zajícem a snad i s některými členy A-týmu (bohužel již jim začala dovolená, takže se necháme překvapit), spíše v podvečer pak přislíbili zavítat mj. Otakar Černý st. a Michal Havel s Jirkou Kamešem. Třeba se dočkáme i někoho dalšího... Milan Nový se omluvil z důvodů pracovní vytíženosti což nezbývá než akceptovat.

Samozřejmě bude možnost jakýchkoliv dotazů, autogramů, focení apod.

Během odpoledne průběžně promítneme archivní fotografie (přes 1200 ks) a snad i videa (zejména ta barážová s Havířovem). Pokud máte někdo něco co by stálo za shlédnutí vezměte prosím na CD/DVD a pustíme operativně.

V mezidobí odměníme výherce loňských sezónních soutěží a asi si řekneme něco málo k administrativním záležitostem a další organizaci (podrobněji pak prodiskutujtujeme až výhledově na specielní schůzi, kterou bychom rádi naplánovali na začátek září, ještě před sezónou).

Jako prezent vespolek bude předplaceno prvních 100 piv (Krušovice 11°) a k dispozici něco malého k zakousnutí (zbytek již pak každý ve vlastní režii).

Bavme se dobře :)

 

PřílohaVelikost
Scany_leto_2002.jpg582.78 KB
Fanklub_Hotel_2002.jpg345.17 KB
Setkani_Zajic.jpg50.6 KB
Pozvanka_10_let.jpg113.56 KB
Tags
Hanka
Obrázek uživatele Hanka
logo Fanklubčlen Fanklubu
příspěvků: 356
13. Červen 2012 - 22:28
poděkování

Zeléé, tobě i ostatním, co se o nás, řadové členy, již deset let skvěle staráte, patří velké díky!!!! Nebýt vás, neměli bychom se proč scházet!!! Ještě jednou velký díky!

TIPOVAČKA

Tipujeme EURO 2024

Bližší informace ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!