Česká televize


Syndikovat obsah Přejít na ČT sport
Zprávy z rubriky Hokej na portálu ČT sport
Aktualizace: před 28 min 21 sek

Vedení extraligy ani kluby soutěž zastavit nechce, říká Řezníček

34 min 24 sek starý

Extraligové kluby jsou kvůli koronaviru v krizi. Jako velmi důležité pro budoucnost soutěže vidí její ředitel Josef Řezníček pokračování sezony, přestože jsou některé kluby v karanténě. Řezníček volá po společném postupu vedení extraligy i samotných klubů.

Řezníček ocenil dosavadní přístup klubů a snahu o odehrání co největšího počtu zápasů, přestože extraligu nemoc covid-19 sužuje již od úvodního kola nové sezony. Ministr zdravotnictví Roman Prymula potvrdil, že profesionální sport má sice nadále zelenou, ale ligové zápasy se budou hrát od příštího týdne striktně bez diváků. Vládní opatření má platit dva týdny.

Přetrvávající nejistota ale nedává žádné záruky, co bude dál. "Chystáme opatření, co a jak, ale předně je nejdůležitější se spojit se všemi kluby a společně zvážit celou tu situaci, než si řekneme, jak budeme postupovat dál," uvedl Řezníček. Ztráty narůstají, i šéf svazu Tomáš Král ale již dříve avizoval, že je třeba hrát, pokud to epidemiologická opatření jen trochu dovolí. A jeho slova potvrdil i Řezníček.

"Nechceme sezonu zastavit. I kluby, co už se dostaly z karantény, tak chtějí hrát a dohnat, co zameškaly. Jiné se snaží předehrávat zápasy, aby jich měly odehraných co možná nejvíce. Uvidíme, jak všechno dopadne a bude se vyvíjet dál. Musí se k tomu vyjádřit představenstvo APK (Asociace profesionálních klubů)," řekl Řezníček.

Poslechněte si podcast Hokej bez červené:

Zdůraznil, že právě kluby musejí mít hlavní slovo. "I proto, že nedávno si odsouhlasily alternativně období čtrnácti dnů s účastí maximálně tisíce diváků, ale bylo zřejmé, že pro některé už jde o hraniční únosné minimum. Pro ně je to teď zase úplně nová situace, nový zásah do ekonomiky. I když se to omezení odsouhlasilo, už tehdy zněly hlasy, že tisícovka diváků nepokryje ani základní náklady," připomněl Řezníček.

Více ale prozatím nechtěl předbíhat událostem. "Musíme si počkat na to, až bude vše černé na bílém. Jak to bude přesně vypadat, až budou ta omezení a opatření, k nimž vláda sáhla, písemně vyhotovená a zcela jasně daná," doplnil Řezníček.

Extraliga má za sebou podle původního harmonogramu pět kol, odehrálo se však pouze 17 zápasů z 35. Pět zápasů odehrál - i díky jedné předehrávce - pouze Hradec Králové. Právě Východočeši jsou ale posledním týmem, v němž se zdravotní obtíže objevily. Karanténou si prošli nebo stále procházejí v Brně, Vítkovicích, Třinci, Mladé Boleslavi, Litvínově, Pardubicích a Karlových Varech.

Řada celků bojovala s koronavirem už během přípravného období. "Čekali jsme, že se s tím budeme potýkat, ale upřímně řečeno jsme věřili, že to nepůjde až takhle rychle. Jak je ale bohužel vidět, v tom našem prostředí se tomu viru zkrátka daří. Jakmile se ty kluby potkávají na těch stadionech... Šatny, cesty na zápasy klubovými autobusy, všude možně se to šíří," přitakal Řezníček.

"Na druhou stranu máme v současnosti už vlastně osm klubů, které si tím prošly. Takže zbývá ještě obdobný počet, pak bychom měli promořenou celou extraligu. A ty kluby samotné to tak i vnímají, že pak by třeba mohla být ta situace o něco lepší. Je to teď momentálně ale hodně intenzivní, to ano. Ostatně vypovídají o tom i ta současná celková čísla nakažených a denní nárůsty dalších případů," dodal Řezníček.

Věří a doufá, že přes čím dál vyšší překážky bude reálné extraligu plnohodnotně dohrát. "Tím, že jsme začali po polovině září v tom termínu přesně podle plánu, tak jsme neztratili nic na začátku. Něco se dohrává, něco předehrává, důležitý je i ten přístup klubů, že se snaží hrát, jak to jen jde. Těžko ale teď říct, jaký bude další vývoj," přiznal Řezníček.

"Všichni vnímají, že to určitě není optimální, protože samozřejmě ty kluby pořád musí řešit náklady. Pokud by se třeba extraliga opravdu zastavila, tak ztratíme třeba čtrnáct dnů, zase z druhé strany by pak už měly za sebou karanténu ty kluby, které v ní teď musí být... Je to všechno předmětem intenzivních jednání, která jsou před námi," řekl Řezníček.

ŽIVĚ: Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem

1 hod 13 min starý

Hokejová první liga pokračuje dalšími zápasy. Jedním z nich je i duel Benátek nad Jizerou, které na vlastním ledě přivítají Ústí nad Labem. Lépe na tom jsou zatím hosté, kteří jsou v tabulce sedmí se ziskem devíti bodů. Domácí mají o dva body méně a drží desátou příčku. Přímý přenos sledujte na webu ctsport.cz.

Hokej bez červené – podcast s Robertem Zárubou (2. díl)

1 hod 43 min starý

Extraligových týmů v karanténě neustále přibývá stejně jako odložených zápasů, nově se má navíc hrát bez diváků. Má pro kluby smysl pokračovat jak z ekonomického, tak herního hlediska, nebo by bylo lepší soutěž na dva týdny přerušit? Kromě aktuální koronavirové situace v nejvyšší soutěži hodnotí podcast Hokej bez červené se šéfkomentátorem ČT sport Robertem Zárubou také nejzábavnější samostatné nájezdy v historii extraligy a odpovídá na dotazy posluchačů. Téma připravil a uvádí Tomáš Řanda z webu ctsport.cz.

ODEBÍREJTE HOKEJ FOKUS PODCAST NA YOUTUBE KANÁLE ČT SPORT

Stáhněte si podcast Hokej bez červené ve formátu mp3

Obsah nového dílu podcastu Hokej bez červené:

I. část: Měla by se extraliga přerušit? A nebylo chybou, že se v Mladé Boleslavi odehrál duel se Spartou? (0:00) 
II. část: Dotazy posluchačů: Je aktuální situace příležitostí, jak dát mladým hráčům v extralize víc prostoru? (18:43)
III. část: TOP 5 nejzábavnějších samostatných nájezdů v extralize (25:03)

Rozhodnuto: Od pondělí začne platit nouzový stav, sportovní akce musí být bez diváků

2 hod 51 min starý

V Česku začne v pondělí 5. října opět platit nouzový stav, má zabránit šíření pandemie  koronaviru. Návrh ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) schválila vláda. Prymula důvody zavedení zvláštního režimu vysvětlil dopoledne ve sněmovně snahou zbrzdit tempo růstu počtu nemocných. Nouzový stav doprovodí opatření avizovaná zatím na dva týdny, například uzavření středních škol v rizikových oblastech. Omezeny budou také vnitřní i vnější hromadné akce.

Mladá Boleslav míří do karantény, Hradec Králové s Plzní ve čtvrtek hrát nebudou

8 hod 16 min starý

Mladá Boleslav je dalším extraligovým týmem, který je kvůli nákaze koronavirem v karanténě. Středočeši byli nuceni odložit ze zdravotních důvodů již úterní zápas proti Liberci, v řádném hracím termínu neodehrají minimálně další tři utkání. Z preventivních důvodů se ve čtvrtek neuskuteční ani předehrávaný zápas 25. kola mezi Hradcem Králové a Plzní. Někteří hráči z týmu Východočechů vykazují příznaky nachlazení. Plzeň bude hrát nově v sobotu ve Zlíně a v neděli na ledě Vítkovic.

"S ohledem na několik pozitivních testů v A-týmu BK Mladá Boleslav je tým od dnešního dne v desetidenní karanténě," uvedli zástupci klubu v krátkém prohlášení na oficiálním webu.

Zdravotní problémy zasáhly do kádru Bruslařského klubu již před nedělním soubojem se Spartou, ve kterém se domácí museli obejít bez pomoci nemocných trenérů Radima Rulíka a Pavla Patery.

K výhře 4:2 tým dovedli Petr Haken, Radim Vrbata a Václav Nedorost. O den později Středočeši oznámili, že problémy mají další členové týmu.

Mladá Boleslav nyní potvrdila odložení pátečního domácího zápasu proti Zlínu, hrát nebude ani v neděli ve Vítkovicích, které se vzápětí dohodly s Plzní na předehrávce 9. kola, a příští týden v pátek nepřivítá Olomouc. Plzeň svůj uvolněný program doplnila ještě o sobotní předehrávku 11. dějství na ledě Zlína.

Všechna utkání, která se neuskuteční v řádném hracím termínu, se musejí dohrát nejpozději do 40 dnů. Jinak budou zápasy považovány za nesehrané a o jejich výsledcích rozhodne sportovně-technická komise ČSLH.

Hradec Králové se měl podle původního rozpisu ve čtvrtek utkat s Pardubicemi, které jsou ale po pozitivních testech na covid-19 u některých hokejistů v karanténě.

Východočeši se proto domluvili s Plzní na předehrávce 25. kola, nyní se ale zápas vrací do původního termínu a hrát se bude 6. prosince.

"Po úterním utkání na ledě Olomouce vykazují někteří hráči příznaky nachlazení, o dalším postupu rozhodne podle vývoje situace klubový lékař, případně Krajská hygienická stanice," uvedli zástupci Hradce Králové v krátké tiskové zprávě s dodatkem, že další informace nebudou poskytovat. Je pravděpodobné, že hráči se nyní podrobí testu na koronavirus.

Vedle Pardubic jsou v současnosti v karanténě i Třinec, Litvínov a Karlovy Vary. Po vynucené přestávce se tento týden do programu soutěže zapojí Vítkovice a teoreticky mohou začít hrát i hokejisté Brna, kteří se do tréninku vrátili v úterý.

Kometa ale podle původního rozpisu měla v pátek hrát s Karlovými Vary, nedělní duel se Zlínem byl již s předstihem přeložen na úterý 6. října.

Hradec Králové a Plzeň ve čtvrtek hrát nebudou, Východočeši vykazují příznaky nachlazení

8 hod 16 min starý

Předehrávaný zápas 25. kola hokejové extraligy mezi Hradcem Králové a Plzní se ve čtvrtek z preventivních důvodů neuskuteční. Někteří hráči z týmu Východočechů vykazují příznaky nachlazení.

"Po úterním utkání na ledě Olomouce vykazují někteří hráči příznaky nachlazení, o dalším postupu rozhodne podle vývoje situace klubový lékař, případně Krajská hygienická stanice," uvedli zástupci Hradce Králové v krátké tiskové zprávě s dodatkem, že další informace nebudou poskytovat. Je pravděpodobné, že hráči se nyní podrobí testu na koronavirus.

Hradec Králové se měl podle původního rozpisu ve čtvrtek utkat s Pardubicemi, které jsou ale po pozitivních testech na covid-19 u některých hokejistů v karanténě.

Východočeši se proto domluvili s Plzní na předehrávce 25. kola, nyní se ale zápas vrací do původního termínu a hrát se bude 6. prosince.

Vedle Pardubic jsou v současnosti v karanténě i Třinec, Litvínov a Karlovy Vary. Na výsledky testů čekají v Mladé Boleslavi.

Po vynucené přestávce se tento týden do programu soutěže zapojí Vítkovice a teoreticky mohou začít hrát i hokejisté Brna, kteří se do tréninku vrátili v úterý.

Kometa ale podle původního rozpisu měla v pátek hrát s Karlovými Vary, nedělní duel se Zlínem byl již s předstihem přeložen na úterý 6. října.

Palát: Nepopsatelné. Jako kluk si hrajete na to, že vyhrajete Stanley Cup, a teď je to realita

12 hod 43 min starý

Splněný sen prožívá Ondřej Palát, který s Tampou slaví zisk Stanleyova poháru. "Chvíle jsou to nepopsatelné. Celý život sníte, že to jednou vyhrajete. Jako malý kluk si na to hrajete za barákem. A teď se to stalo realitou. Je to absolutně nepopsatelný zážitek, umocněný euforií celé organizace, všech spoluhráčů, trenérů, zaměstnanců i fanoušků klubu," řekl Palát.

Tampa Bay vedla nad Dallasem ve finálové sérii už 3:1 na zápasy, ale v sobotu podlehla 2:3 ve druhém prodloužení a trumf dovršila až pondělním vítězstvím 2:0. Palát přiznal, že poslední krok k životnímu triumfu byl nejtěžší.

"Je to klišé, ale jednoduše platí. Finálová série byla hrozně těžká, Dallas hrál výborně. Ale i když jsme prohráli pátý zápas, byli jsme sebevědomí a věděli jsme, že šestý zápas jednoduše vyhrajeme," řekl Palát, který zažil v roce 2015 prohrané finále Stanley Cupu s Chicagem.

"Musím říct, že jsme hráli skvěle z obrany, k ničemu jsme je nepustili. I když už se k nám dostali, Vasi (brankář Vasilevskij) udělal super zákroky. Jsem přesvědčen, že jsme vyhráli zaslouženě," doplnil.

Palát patřil mezi hlavní tahouny mužstva v elitní formaci s Nikitou Kučerovem a Braydenem Pointem. Jízdu Lightning si vychutnával. "Tým byl výborně složený, taktika nám všem sedla a táhli jsme za jeden provaz. Bublina nás paradoxně stmelila do party, kterou nikdy nepamatuji," popsal více než dva měsíce v uzavřených komplexech nejdříve v Torontu a od finále konference v Edmontonu.

Přestože s výjimkou pěti střídání ve třetím duelu finále se Tampa Bay musela obejít bez kapitána Stevena Stamkose, byl jeho přínos pro tým podle Paláta velký. "Je skvělé, že jsme mohli vyhrát také pro něj. Prošel si složitým obdobím, ale i když nemohl hrát, byl s námi nablízko a maximálně nás podporoval," uvedl Palát.

Po přesunu z Edmontonu do Tampy Bay si budou noví šampioni užívat oslavy doma. "Letíme do Tampy. Ve středu nás čeká oslava na lodích v centru města, potom máme představení poháru na Buccaneers stadionu," prohlásil Palát, který pak bude spěchat Česka za rodinou. "Domů bych se měl dostat příští týden. Už se nemůžu dočkat dcerky, manželky a celé rodiny," dodal šťastný hokejista.

Už mně došly nervy a zkrátka mě nebavilo ve 23 letech sedět doma, uvedl Chlapík

29. Září 2020 - 22:23

Extraligovou premiéru si ve sparťanském dresu odbyl v předehrávce 19. kola hokejové extraligy na ledě Liberce útočník Filip Chlapík. Třiadvacetiletá posila z NHL z týmu Ottawa Senators odehrála na křídle druhé sparťanské formace téměř 18 minut, do statistik se však zapsala pouze dvouminutovým trestem. Ani Chlapík tak nepomohl ukončit sparťanské trápení na soupeřových hřištích a z vítězství 3:2 se radoval domácí Liberec.

"Šlo o můj první ostrý zápas asi po šesti nebo sedmi měsících. Nebylo to úplně snadné takhle zostra naskočit do nového týmu. Se spoluhráči jsem navíc absolvoval jen pár tréninků. Určitě je tam velký prostor ke zlepšení, jsem ale především rád, že jsem mohl konečně hrát," řekl Chlapík po utkání.

Rodákovi z Prahy skončila v Ottawě nováčkovská smlouva a nyní čeká na kvalifikační nabídku. Se Spartou se tak na angažmá domluvil trochu proti vůli kanadského klubu. "Moje angažmá se rodilo delší dobu. Ottawa mi původně zakázala hrát. Nechtěli dovolit, aby hráči z hlavní soupisky hráli v Evropě a riskovali tak nějaké zranění," uvedl Chlapík.

"Mně však vypršela smlouva a šel jsem do toho na vlastní riziko. Už mně došly nervy a zkrátka mě nebavilo ve třiadvaceti letech sedět doma na zadku a koukat na televizi. Chtěl jsem hrát a jsem rád, že mi to Sparta umožnila," řekl Chlapík, který se zatím dohodl na měsíčním angažmá.

"Já však doufám, že tu vydržím do té doby, než se rozjedou tréninkové kempy v Americe. Uvidíme, jak se všechno bude vyvíjet, a podle toho budeme reagovat," uvedl Chlapík, kterému k angažmá pomohl také náhlý konec Marka Kvapila ve Spartě.

"Moje angažmá se začalo řešit ještě v době, kdy Marek ve Spartě byl. Jeho odchod mi však určitě usnadnil cestu do sestavy a já musím svými výkony dokázat, že do ní patřím," připojil.

Premiéru na ledě Liberce, v jehož dresu v mládežnických letech úspěšně působil, si ale představoval lépe. Po výpadku ve druhé třetině musel se svým novým týmem skousnout porážku 2:3. "Určitě jsem chtěl svou premiéru v extralize oslavit vítězstvím. První a třetí třetinu jsme byli jasně lepším týmem. Ve druhé třetině jsme ale vypadli z role a tam jsme dle mého názoru zápas také ztratili," zhodnotil Chlapík.

"Po domácím vyrovnání na 1:1 jsme najednou byli trochu zaskočeni a mužstvo, jako je Liberec, to dokázalo potrestat. Do konce třetiny jsme inkasovali ještě další dvě branky a ve třetí části už jsme pak marně dotahovali," hledal příčinu sparťanského nezdaru hráč, který má v NHL na kontě 56 zápasů s bilancí pěti branek a šesti asistencí.

SOUHRN: Liberec obrátil souboj se Spartou a nadále pronásleduje suverénní Hradec

29. Září 2020 - 20:43

Extraliga nabídla z pátého kola jen dva duely, přesto byly v akci dva nejlepší celky. Hradec Králové zůstává na začátku nové sezony nadále bez porážky, když zvládl i pátý duel, tentokrát vyhrál v Olomouci 6:1 a je první. V druhém zápase Plzeň přetlačila České Budějovice 4:2. Liberec si pojistil v předehrávce 19. kola druhé místo po gólové otočce proti Spartě z 0:1 na vítězných 3:2.

Olomouc – Hradec Králové 1:6

Nejlepší extraligový start v klubové historii Hradce Králové se každým zápasem vylepšuje. Hradečtí zvládli suverénním způsobem i duel na ledě Olomouce, kde zvítězili přesvědčivě 6:1. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky staršího vybojovali dohromady 14 z 15 možných bodů a vládnou tabulce.

Plzeň – České Budějovice 4:2

Českobudějovický Motor nadále čeká na první bod po návratu mezi extraligovou elitu. Tentokrát nestačil na Plzeň, když podlehl 2:4. Rozhodující moment přišel v 59. minutě, kdy po chybě soupeře vstřelil vítěznou branku Matyáš Kantner. Jihočeši padli i potřetí v nové sezoně.

Liberec – Sparta 3:2

V předehrávce uspěl Liberec, který si poradil se Spartou 3:2. Severočeši prohrávali po trefě Jana Buchteleho, ale v prostřední části hry třemi góly duel obrátili, když se postupně prosadili Jaroslav Vlach, Michal Birner a Petr Jelínek. V závěru sice hostující Roman Horák snížil na rozdíl jedné branky, ale vyrovnat už Pražané nestihli.

Liberec otočil předehrávaný šlágr se Spartou, rozhodla druhá třetina

29. Září 2020 - 20:37

V předehrávce 19. kola extraligy uspěl Liberec, který si poradil se Spartou 3:2. Severočeši prohrávali po trefě Jana Buchteleho, ale v prostřední části hry třemi góly duel obrátili, když se postupně prosadili Jaroslav Vlach, Michal Birner a Petr Jelínek. V závěru sice hostující Roman Horák snížil na rozdíl jedné branky, ale vyrovnat už Pražané nestihli.

"V první třetině jsme Liberec k ničemu nepustili. Dobře jsme bruslili, byli jsme hodně aktivní a skvěle jsme ubránili přesilovky domácích. Ve druhé třetině nás zase bohužel potkal krátký výpadek a domácí se nastartovali. Ve třetí třetině jsme se snažili o vyrovnání a vypracovali si spoustu šancí, bohužel se nám podařilo jen snížit," řekl sparťanský útočník Lukáš Pech.

Pražané, v jejichž sestavě se objevila i dočasná posila Filip Chlapík z Ottawy, do utkání vstoupili lépe. Radovali se z gólu hned po první střele na branku. Pech našel mezi kruhy volného Buchteleho, který střelou nad Kváčovo rameno poslal Spartu do rychlého vedení.

Liberečtí mohli vzápětí odpovědět v přesilovce, nesehráli ji ale dobře a Machovského vůbec neohrozili. Podobně se poté vedlo v početní výhodě také Pražanům. V závěru první třetiny dostali domácí další příležitost přesilové hry a po Šmídově akci byl blízko vyrovnání Vlach, Machovský se ale stihl včas přesunout.

Druhá část začala náporem Bílých Tygrů, s Bulířovou šancí si ale poradil Machovský. Nepřišel si na něj ani z mezikruží střílející Najman. Na druhé straně se až za obranou domácích ocitl Dvořáček, Kváča ho však vychytal. V polovině utkání hráli Severočeši v početní výhodě a Machovský měl plné ruce práce se střelami Filippiho.

Krátce po skončení přesilovky už se domácí dočkali vyrovnání. Hanouskovu dělovku od modré čáry vyrazil Machovský pouze před sebe a Vlach už měl snadnou práci. Na opačné straně mohl Spartě vrátit vedení Tomášek, Kváča si ale připsal výborný zákrok.

V samém závěru druhého dějství pak dvakrát během 28 vteřin udeřili Bílí Tygři. Nejprve se dobře mířenou ranou k tyči prosadil Birner a hned vzápětí potrestal Košťálkovu chybu domácí kapitán Jelínek. Liberec tak rázem vedl 3:1.

"V závěru druhé třetiny jsme pak dvěma slepenými góly zápas rozhodli v náš prospěch. Mé brance předcházela chyba hostujícího obránce, chtěl mi udělat kličku a já mu puk vypíchnul. Pak už jsem se jen snažil zakončit nahoru a jsem moc rád, že se mi to povedlo," uvedl liberecký útočník Petr Jelínek.

Krátce po začátku závěrečné třetiny putoval na trestnou lavici Birner a Sparta měla ideální možnost ke snížení. Přesilovku ale sehrála špatně a domácí se tak v poklidu ubránili. Následně tisícovku diváků v liberecké aréně pobavila boxerská vložka domácího Jelínka s hostujícím Dvořákem.

Osm minut před koncem třetí třetiny se Pražané přece jenom dostali na dostřel. V rychlém přečíslení našel Rousek mezi kruhy Horáka a jeho rána propadla Kváčovi mezi rukou a tělem. Liberci mohl vrátit dvougólové vedení Vlach, Machovskému ale pomohla horní tyč. Necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou sáhli hosté ke hře bez brankáře, Liberec se ale ubránil.

"Začátek byl z naší strany hodně vlažný, nejezdily nám nohy. Sparta nás předčila a zaslouženě šla do vedení. Nedařily se nám ani přesilovky, což nás také přibrzdilo. Myslím, že můj vyrovnávací gól nás nakopnul a druhá polovina zápasu už byla z naší strany velice dobrá. Celkově to byl hodně vyrovnaný zápas a jsme moc rádi, že jsme ho dovedli do vítězného konce," prohlásil liberecký útočník Jaroslav Vlach.

Předehrávka 19. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. J. Vlach (T. Hanousek, Gríger), 39. Birner (Knot, T. Havlín), 40. P. Jelínek - 3. Buchtele (Pech, M. Jandus), 52. R. Horák (Rousek). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Kajínek, Hynek. Vyloučení: 7:9, navíc P. Jelínek (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Liberec: Kváča - Šmíd, Knot, T. Hanousek, Rosandič, Derner, T. Havlín - Lenc, Bulíř, Birner - Průžek, Filippi, Gríger - Zachar, P. Jelínek, J. Šír - Rychlovský, A. Najman, J. Vlach. Trenér: P. Augusta.

Sparta: Machovský - Košťálek, Němeček, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Kalina, T. Pavelka - Řepík, R. Horák, Rousek - Tomášek, M. Sukeľ, F. Chlapík - A. Kudrna, Pech, Buchtele - Dvořáček, Říčka, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.

Rutta měl zlomenou nohu. Naskočil hned, jak mohl, prozradil Sivek, jehož čeká jednání o smlouvě

29. Září 2020 - 20:30

Při cestě za Stanley Cupem se musel potýkat se zlomenou nohou. Jakmile se ale dal dohromady, trenéři ho okamžitě nasadili. Jan Rutta i díky včasnému uzdravení zasáhl do finále play-off NHL proti Dallasu, v němž pomohl Tampě Baye k zisku vytoužené trofeje. Třicetiletý odchovanec Písku sice v posledním utkání v sestavě chyběl, ale následně po výhře Lightning spolu s útočníkem Ondřejem Palátem rozšířil počet českých držitelů slavného poháru na 28.

"Strašně jsme mu to přáli, a nejen jemu, ale všem českým klukům a Tampě. Honza měl těžkou sezonu, kdy vinou zranění toho neodehrál tolik, kolik by chtěl. Stejně tak tomu bylo ve Stanley Cupu, kdy měl zranění. Měl zlomenou nohu, tak nemohl nastoupit," řekl Michal Sivek.

Rutta hrál za Lightning v 'bublině' v Torontu v jediné přípravě 29. července proti Floridě (5:0) a potom ve druhém utkání skupiny o nasazení do play-off 5. srpna proti Bostonu (3:2). Potom následovala pauza až do druhého finálového duelu s Dallasem, v němž se minulý týden v pondělí už podílel na výhře 3:2 a vyrovnání série na 1:1.

"Nastoupil jen pár dní po uschopnění po tom prvním prohraném zápase. Nasadili ho prakticky hned, jak šlo. Honza si to uhrál. Na to, jakou měl pauzu, tak zahrál parádně. Teď může slavit nejcennější hokejovou trofej na světě. Čekáme, až nám řekne, kdy dorazí, a určitě se na něj moc těšíme," podotkl Sivek.

Pokud by Rutta nestihl do finále zasáhnout, mezi držitele Stanley Cupu by se nezařadil. V základní části totiž sehrál jen 33 utkání. Nesplňoval tak kritérium alespoň poloviny odehraných zápasů, a to ani v nedokončené dlouhodobé soutěži, v které Tampa Bay absolvovala 70 duelů. V takovém případě musí hokejista sehrát aspoň jeden duel ve finálové sérii.

Takto přišel o oficiální podíl na triumfu ve Washingtonu v roce 2018 obránce Jakub Jeřábek, který navíc loni působil na farmě dalšího šampiona St. Louis. "Nebylo to jednoduché, ale Honza to zvládl. Připravil se jako profík," řekl Sivek k Ruttovu boji o návrat do sestavy.

"Většinu sezony, když hrál, tak byl po boku (Victora) Hedmana. Hráli výborně, trenér jim věřil, tak jsme věřili, že tu osvědčenou spolupráci vrátí. To se taky stalo a Honza si zahrál finále po jeho boku," připojil ke spolupráci bývalého zadáka extraligového Chomutova a čerstvého držitele Conn Smyth Trophy pro nejužitečnějšího hráče play-off.

Rutta podepsal v NHL v roce 2017 jako nedraftovaný volný hráč jednoletou dvoucestnou smlouvu s Chicagem. "Byla to těžká situace, kdy byl v Chomutově ještě pod smlouvou. Ti ho chtěli zpeněžit a prodat do Ruska. Nicméně my jsme věděli, že jediná cesta, jak ho vyvázat ze smlouvy, by byl kontrakt v NHL, který tohle umožňuje na základě dohody NHL a IIHF. Výrazně k tomu pomohlo, že Honza hrál skvěle, měl parádní konec sezony. Smlouva v NHL byla jasnou prioritou od začátku a podařilo se to," popsal Sivek.

Rutta se hned probojoval do základní sestavy Chicaga. Za první tři zápasy měl na kontě čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí. "To, jak se s tím hned popasoval a prosadil se hned od začátku, je úžasné a až pohádkové. Jsem přesvědčen, že kdyby mu někdo řekl před pár lety, kdy byl ještě v Chomutově, že bude zvedat Stanley Cup, tak by tomu těžko věřil. Je to velký úspěch a moc mu to přejeme," prohlásil Sivek.

V druhé sezoně v Chicagu ale musel Rutta na farmu do Rockfordu do AHL a v lednu loňského roku jej získala Tampa. "Jedna věc je dostat se do NHL a druhá věc je udržet se v ní, protože tam opravdu hrají jen ti nejlepší hráči," uvedl bývalý útočník Sivek, který má na kontě 38 utkání v NHL za Pittsburgh.

"I tu cestu po Chicagu měl Honza trošku trnitější, že musel dokázat na farmě v Syracuse, že je dobrý hráč. Ale Tampa to v něm viděla, byli s ním trpěliví a teď to vyústilo, že byl součástí týmu vítěze Stanley Cupu," doplnil Sivek.

Ruttovi končí roční kontrakt na 1,3 milionu dolarů a od 9. října se může stát nechráněným volným hráčem. "Bude vstupovat na trh s volnými hráči. Že hrál v týmu, který vyhrál Stanley Cup, mu nějaký kredit ještě navíc dává. Nicméně uvidíme, jak se bude chovat trh v téhle bláznivé době. Věřím tomu, že práci určitě najde," dodal Sivek.

Spanilá hradecká jízda pokračuje. Východočeši vyplenili i Olomouc, dvakrát se trefil Smoleňák

29. Září 2020 - 20:18

Nejlepší extraligový start v klubové historii Hradce Králové se každým zápasem vylepšuje. Hradečtí zvládli suverénním způsobem i duel pátého kola na ledě Olomouce, kde zvítězili přesvědčivě 6:1. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky staršího vybojovali dohromady 14 z 15 možných bodů a vládnou tabulce.

"Start do sezony je perfektní. Jsme za to strašně rádi, soupeři jsou kvalitní a není to jednoduché. Snažíme se soustředit na naši hru a jít do všeho naplno. Hráči chtějí, pracují, poslouchají naše instrukce a zatím hrají zodpovědně. Hlavně pracují a pak to funguje," řekl asistent trenéra Hradce Králové David Kočí.

"Body jsme jednoznačně ztratili v obraně. Hradec nás tam jednoznačně přehrál, my jsme ztráceli puky na modré a oni z toho těžili. Hradec hraje výborný hokej, proto jsou tam, kde jsou. Trestali skoro všechno, my jsme nedokázali vytěžit žádné větší šance," doplnil Gřeš.

Domácí měli šanci otevřít skóre v sedmé minutě, kdy po Káňově akci minul Kolouch. V čase 7:42 se radovali hosté. Po střeleckém pokusu Lva se dostal ke kotouči Kevin Klíma, který neváhal a dostal puk za Konrádova záda. Olomoucký gólman potom svůj tým podržel při Cingelově šanci.

Hradečtí ale hned po 82 sekundách od první trefy zvýšili. Po vyhraném buly Orsava obkroužil s kotoučem branku a přihrál Smoleňákovi, který z úhlu zamířil přesně do odkryté branky.

O minutu později mohl další gól Hradce Králové vstřelit Perret, když se s pukem obtočil kolem branky domácího gólmana, ale těsně minul. Hostující tým vzápětí využil přesilovku, když Lev přihrál křížně Blainovi, jenž vystřelil, a Nedomlel puk před domácím gólmanem tečoval do sítě. Konráda vzápětí nahradil Lukáš.

"Nemyslím si, že jsme do zápasu vstoupili špatně, ale Hradec dal góly a za stavu 3:0 po deseti minutách se s takovýmto týmem těžko hraje. Hrát proti týmu, který to cpe do brány, je těžké. Pořád se kolem vás motá pět hráčů, dobře o sobě vědí," prohlásil olomoucký gólman Jan Lukáš.

Na začátku druhé třetiny se o snížení nepříznivého stavu snažil Ondrušek, ale jeho tečovaná rána skončila u Mazance. Na Lukáše jel osamocený Perret, který ale domácího brankaře nepřekonal.

V 25. minutě už Mountfield vedl o čtyři branky. Hronek poslal puk před bránu Růžičkovi, jenž se trefil do levého horního rohu. Zkorigovat stav zkoušel střelou z mezikruží Knotek, Mazanec však puk vyrazil. Neuspěl ani při dvou šancích Káňa.

Další možnosti neproměnili ve třetí časti Kucsera, který puk před odkrytou brankou hostů promáchl, a Handl. V 49. minutě upravil už na 5:0 obránce Hronek a o několik vteřin později pomohla Olomouci tyč po Jerglově pokusu.

V 54. minutě sebral Mazancovi čisté konto Gřeš, který se prosadil po individuální akci. Pět minut před koncem se dostal k puku osamocený Káňa, ale Mazanec zasáhl lapačkou. V 58. minutě dovršil výsledek tečí do brankoviště natlačený Smoleňák a gól platil i po trenérské výzvě domácích.

5. kolo hokejové extraligy:

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 1:6 (0:3, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 54. Gřeš - 8. Kevin Klíma (Lev, Pilař), 10. Smoleňák (Orsava, Nedomlel), 15. Nedomlel (Cingel, Blain), 25. V. Růžička ml. (Kelly Klíma, Hronek), 49. Hronek (Kevin Klíma, Perret), 58. Smoleňák (Cingel). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Rampír, Špringl. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Olomouc: Konrád (16. Lukáš) - A. Rutar, Ondrušek, Škůrek, Valenta, Dujsík, Vyrůbalík - V. Tomeček, J. Knotek, Handl - Kucsera, Kolouch, J. Káňa II - Navrátil, Nahodil, Olesz - Bambula, Gřeš, Burian. Trenéři: Moták a Tomajko.

Hradec Králové: Mazanec - Hronek, Nedomlel, Blain, Pilař, F. Pavlík, Šalda, Čáp - Smoleňák, Cingel, Orsava - Kelly Klíma, V. Růžička ml., J. Sklenář - Lev, Kevin Klíma, Perret - Jergl, Koukal, R. Pavlík. Trenér: V. Růžička st.

Plzeň udolala České Budějovice až v samotném závěru. Vyrovnaný duel rozsekl Kantner

29. Září 2020 - 18:20

Českobudějovický Motor nadále čeká na první bod po návratu mezi extraligovou elitu. Tentokrát nestačil v pátém kole na Plzeň, když podlehl 2:4. Rozhodující moment přišel v 59. minutě, kdy po chybě soupeře vstřelil vítěznou branku Matyáš Kantner. Jihočeši padli i potřetí v nové sezoně.

"Budějovičtí jsou výborní bruslaři. Od nás nebyla první třetina dobrá. Vlastně celý zápas jsme s tím bojovali. Měli jsme sice kolem 40 střel a tlačili jsme se do brány. Mají nás asi načtené a ubránili nám přesilovky. Nedali nám to zadarmo a byly to hodně vydřené tři body," hodnotil úvodní část a celkový průběh zápasu plzeňský útočník Kantner.

"Je to stále stejné. Dokud si neuvědomíme, že se hraje celých dvacet minut, a dokud se necháme zbytečně vylučovat, tak budeme za hloupý a nedisciplinovaný tým. Hokejka má být na ledě, a ne jako mačeta ve vzduchu. Při kvalitě plzeňských hráčů bylo jasné, že devět našich vyloučení potrestají," zlobil se nad opakujícími se nedostatky ve hře nováčka kouč Motoru Václav Prospal.

Domácí se v ofenzivě obtížně prosazovali přes dobře bruslící a důrazně hrající soupeře. Naopak záhy z brejku táhlou střelou z levého kruhu protáhl Karabáček gólmana Frodla. Jeho protějšek a extraligový debutant Patera musel pořádně zasahovat až proti bekhendu Kracíka a chvíli nato teči nekrytého Eberleho. Ve 14. minutě při přečíslení dvou na jednoho Straka trefil sice jen levou tyč, ale dojíždějící Stříteský už pohotovou bekhendovou dorážkou otevřel skóre.

O pouhých 27 vteřin později však po individuálním průniku Venkrbce pohotově zblízka vyrovnal Holec. Hosté navíc devět vteřin před první sirénou dokonali obrat, když Frodla překvapil svižnou střelou přes obránce Novák.

Na začátku prostřední části hráči Motoru nezužitkovali početní výhodu a naopak se dostali pod tlak. Hosté v polovině utkání nabídli "indiánům" dvěma fauly téměř půl druhé minuty dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Patera si však dokázal poradit s dvěma pokusy Roba a zlikvidoval i Mertlovu šanci. Střelecká aktivita domácích pokračovala, ale urputně bránící Jihočeši odolávali.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky Západočeši zvládli oslabení a Pavlovo čtyřminutové vyloučení potrestal v 47. minutě po Kodýtkově ideální přihrávce ranou bez přípravy pod břevno Mertl. Za chvíli mohli hosté odpovědět při přesilové hře čtyři na tři a následné krátké pět na tři, početní výhodu však nezvládli. Obdobně si ale poté vedli domácí při dvojitém vyloučení Christova.

Zápas tak spěl do prodloužení, až 73 vteřin před koncem zaváhání Prokeše na útočné modré čáře využil k samostatnému úniku Kantner a povedeným bekhendovým blafákem rozhodl. Na konečných 4:2 upravil do prázdné branky Kodýtek při power-play Jihočechů.

5. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - Madeta Motor České Budějovice 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Stříteský (P. Straka, Kodýtek), 47. Mertl (Kodýtek, Kracík), 59. Kantner, 60. Kodýtek (P. Straka) - 15. Holec (Venkrbec, Christov), 20. Martin Novák (Slováček, Suchánek). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Zíka, Malý. Vyloučení: 5:9, navíc J. Suchánek a Pavel (oba Č. Budějovice) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezená kapacita).

Plzeň: Frodl - Jiříček, Budík, Stříteský, V. Lang, L. Kaňák, Vráblík - Gulaš, Mertl, F. Suchý - Rob, P. Musil, Stach - Kantner, Kracík, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenér: Čihák.

České Budějovice: J. Patera - Plášil, Pýcha, J. Suchánek, Pavel, Allen, Vydarený - Holec, Venkrbec, Christov - Slováček, R. Přikryl, D. Voženílek - Karabáček, Jonák, Martin Novák - M. Beránek, Prokeš, Indrák. Trenér: Prospal.

ŽIVĚ: Plzeň – České Budějovice 2:2x

29. Září 2020 - 18:20

Problémy s karanténami klubů v hokejové extralize neutichají, z pátého kola zbyly v hracím dnu jen dva zápasy. V televizním duelu hraje Plzeň na domácím ledě s Českými Budějovicemi. Západočeši nastupují po čtyřech dnech, naopak hráči Motoru hráli naposledy před devíti dny a dosud čekají na první bod po návratu mezi elitu. Lépe začala Plzeň, kterou poslal do vedení Matěj Stříteský, ale Motor otočil skóre po trefách Miroslava Holce a Martina Nováka. Na 2:2 upravil Tomáš Mertl. Přímý přenos utkání sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz.

ŽIVĚ: Plzeň – České Budějovice 1:2x

29. Září 2020 - 18:20

Problémy s karanténami klubů v hokejové extralize neutichají, z pátého kola zbyly v hracím dnu jen dva zápasy. V televizním duelu hraje Plzeň na domácím ledě s Českými Budějovicemi. Západočeši nastupují po čtyřech dnech, naopak hráči Motoru hráli naposledy před devíti dny a dosud čekají na první bod po návratu mezi elitu. Lépe začala Plzeň, kterou poslal do vedení Matěj Stříteský, ale Motor otočil skóre po trefách Miroslava Holce a Martina Nováka. Přímý přenos utkání sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz.

ŽIVĚ: Plzeň – České Budějovice 0:0x

29. Září 2020 - 18:20

Problémy s karanténami klubů v hokejové extralize neutichají, z pátého kola zbyly v hracím dnu jen dva zápasy. V televizním duelu hraje Plzeň na domácím ledě s Českými Budějovicemi. Západočeši nastupují po čtyřech dnech, naopak hráči Motoru hráli naposledy před devíti dny a dosud čekají na první bod po návratu mezi elitu. Přímý přenos utkání sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz.

ŽIVĚ: Plzeň – České Budějovice

29. Září 2020 - 18:20

Problémy s karanténami klubů v hokejové extralize neutichají, z pátého kola zbyly v hracím dnu jen dva zápasy. V televizním duelu hraje Plzeň na domácím ledě s Českými Budějovicemi. Západočeši nastupují po čtyřech dnech, naopak hráči Motoru hráli naposledy před devíti dny a dosud čekají na první bod po návratu mezi elitu. Přímý přenos utkání sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz.

Svůj um i potenciál dokáže prodat v nejzásadnějších momentech sezony, říká Spálenka o Palátovi

29. Září 2020 - 17:45

Nenápadný dříč, ale i kanonýr. Nejlepší volba z 208. pozice v historii draftu. Takové superlativy se chrlí na adresu Ondřeje Paláta z Tampy Bay Lightning, který se tvrdou prací nejprve v mládí prosadil do NHL a nyní se raduje ze zisku Stanley Cupu po zvládnutém finále proti Dallasu. Jeho agent Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest ocenil hlavně jeho poctivý přístup a píli v průběhu zámořské kariéry.

Palát se sice při návratu do hry rozjížděl – alespoň řečí statistik – pomaleji, pak však zářil. Od začátku série 2. kola play-off proti Bostonu nastřílel 11 gólů v 17 zápasech a stal se třetím nejlepším kanonýrem letošního play-off za spoluhráčem Braydenem Pointem se 14 góly a finálovým soupeřem z Dallasu Joem Pavelskim (13).

"Nebyl jsem překvapený. Ondra je ideálním hráčem pro play-off, už na farmě se v rozhodujících zápasech sezony dostával mezi nejlépe hrající i bodující hokejisty soutěže. Je to neskutečný pracant, který dokáže svůj um i potenciál prodat v těch nejzásadnějších momentech sezony. A to je u hráče v jakémkoliv sportu velmi ceněná schopnost," řekl Spálenka.

Připomněl v té souvislosti, že Palát musel v klíčových chvílích na startu kariéry o svých kvalitách přesvědčit okolí. Při draftu 2011 si ho Lightning vybrali až z 208. pozice.

"Ondra je výjimečný povahový charakter a pracant, který vždy vynikal pílí a zarputilostí. Nehledá chyby nikdy jinde než ve svém výkonu. Pokaždé se mi vybaví historka, když byl v začátcích na farmě a volal mi, že je tam v páté pětce. Zeptal jsem se ho, jestli to máme nějak začít řešit, zkusit ho vytrejdovat. On mi bez váhání odpověděl, že v žádném případě. Že všem ukáže, kdo je hokejista," vzpomínal Spálenka.

Jeden z Palátových gólů ve finále:

"Sezonu pak dohrával v první pětce, další rok už byl v NHL a byl nominován na Calder Trophy pro nejlepšího nováčka ligy. Měl jsem opravdu velkou radost z toho, když podepsal první smlouvu v NHL, stejně jako když se nám v roce 2017 podařilo vyjednat pro něj pětiletou smlouvu v Tampě," dodal Spálenka.

Palát před třemi lety podepsal, co se podmínek týká, dosud nejzajímavější kontrakt zámořské kariéry, který mu za pět let vynesl celkový příjem 26,5 milionu dolarů. "Tenhle kontrakt pro něj ale nebyl uspokojením, spíš motivací do další práce, což teď názorně ukazuje," zdůraznil Spálenka.

V čem je síla Tampy Bay? Poslechněte si Hokej fokus podcast:

Floridský celek došel za Stanley Cupem z jeho pohledu zaslouženě. "Tampa je skvěle složené mužstvo, které jednoduše nemá výraznější slabinu. Má vynikajícího gólmana Vasilevského, který si v předminulé sezoně vysloužil Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře celé NHL. K tomu se tým může opřít o osobnosti v obranných i útočných řadách. Mnozí z hlavních tahounů v čele s Hedmanem, Kučerovem nebo Stamkosem souhlasili s nižšími smlouvami, aby klub mohl podepsat další kvalitní hráče a vejít se přitom do platového stropu. Celý klub chtěl uspět a přesvědčil každého hráče i zaměstnance o správnosti své cesty," podotkl Spálenka.

Roli podle názoru zkušeného agenta sehrál i šokující bleskový konec v 1. kole play-off minulé sezony, kdy Tampu vyřadili hokejisté Columbusu. "Dojít na vrchol vždy znamená eliminovat předchozí chyby. Z loňského ročníku se poučili, kromě Stamkose navíc měli hlavní osu týmu zdravou. Už před play-off byli pasováni do role jednoho z favoritů a tentokrát to ustáli s grácií. Z mého úhlu pohledu byli letos jednoduše nejlepší a pro pohár si došli právem."

Jakým směrem se podle Spálenky vydají Lightning dál? "Zásadní otázkou bude celkové uvažování organizace. Na farmě mají připravené kvalitní a hladové kluky, kteří v realitě útoku na pohár a podepisování zkušených volných hráčů nedostali prostor. Očekávám, že Tampa po úspěšné sezoně nabídne některé ze zkušenějších a dražších kluků na trh a začnou postupnou přestavbu. Nicméně na pořadu dne není okamžitý ústup z pozic, nadále se bude jednat o velmi kvalitní a ambiciózní klub," ujistil Spálenka.

Atraktivní souboj jen s minimem diváků? Kladno s Jihlavou řekly ne a duel odložily

29. Září 2020 - 17:19

Hokejisté Kladna se domluvili s Jihlavou na odložení sobotního domácího duelu 8. kola první ligy, protože zájem fanoušků výrazně převyšuje v současné koronavirové krizi nejvyšší možnou povolenou návštěvu 1000 diváků. Novým předběžným termínem souboje dvou tradičních klubů je sobota 7. listopadu.

"Zájem o tento zápas, který je pro Kladno jedním z nejatraktivnějších v sezoně, je mezi fanoušky veliký. Vzhledem k tomu, že teď můžeme do ochozů pustit pouze tisíc lidí, nemáme možnost umožnit vstup fanouškům hostů či těm, kteří momentálně nejsou držiteli permanentek. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že zápas s Jihlavou odložíme," uvedl na klubovém webu tiskový mluvčí Rytířů Lukáš Jůdl.

Dukla se žádostí klubu hrajícího majitele Jaromíra Jágra, který do sezony vstoupí až později, souhlasila. "Rádi bychom poděkovali za vstřícnost Jihlavě, která na přesun zápasu kývla. Dukle také záleží na tom, aby její fanoušci duel s Kladnem viděli, což tedy v této době bohužel není možné," dodal Jůdl.

Kladno se tak má doma představit znovu až v sobotu 17. října proti Benátkám nad Jizerou. "Pokud budou i nadále platit stejná pravidla, tedy jen tisíc diváků na stadionu, všichni držitelé permanentek mají jistotu, že se na zápas dostanou," uvedl marketingový manažer Rytířů Adam Soukup. Pokud nenastanou další změny programu, čekají nyní Rytíře čtyři vystoupení za sebou venku – s Porubou, Třebíčí, Frýdkem-Místkem a Prostějovem.

Sparta získala zvučnou posilu do útoku. Z Ottawy přichází Chlapík, zatím na měsíc

29. Září 2020 - 14:08

Výraznou posilu hlásí hokejová Sparta. Útočné řady týmu rozšíří Filip Chlapík, který dosud působil v Ottawě v NHL a na její farmě v Belleville v AHL. Dohodl se na měsíční výpomoci a bude hrát už v předehrávce 19. kola extraligy na ledě Liberce. Třiadvacetiletému rodákovi z Prahy skončila se Senators tříletá nováčkovská smlouva a může se stát 9. října chráněným volným hráčem.

"Jeho hlavní charakteristika mluví za sebe - je to sparťan hrající v NHL. Navíc stále mladý kluk. Po odchodu Marka Kvapila se nám v útoku uvolnilo místo, Filip může zvýšit konkurenci v elitních formacích," řekl klubovému webu sportovní manažer Sparty Petr Ton.

Ottawa draftovala Chlapíka v roce 2015 ve druhém kole na 48. pozici. Na kontě má v NHL celkem 56 zápasů, pět branek a šest asistencí. "Hraje zadarmo, chce se ukázat našim fanouškům. Je moc rád za šanci a za to, že se může připravovat se Spartou a pomoci týmu," doplnil Ton. Chlapík už se Spartou trénoval od minulého týdne.

V uplynulé sezoně sehrál Chlapík za Ottawu 31 duelů a zaznamenal tři branky a stejný počet asistencí. V AHL za Belleville si připsal ve 37 duelech 22 bodů (10+12).

S hokejem začínal ve Slavii a přes Letňany a Liberec přišel v roce 2013 do Sparty. Hned po sezoně se vydal do kanadské QMJHL do celku Charlottetown Islanders, kde působil majitel stříbrné medaile z mistrovství světa osmnáctek z roku 2014 tři roky.

Facebook

RYCHLÝ ROZPIS

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!