hokej.idnes.cz

Syndikovat obsah iDNES.cz
Živé reportáže z hokejových zápasů, aktuální výsledky, rozhovory, analýzy a statistiky.
Aktualizace: před 14 min 33 sek

Pastrňák trénoval, v úterý by se mohl vrátit do sestavy Bostonu

18. březen 2019 - 23:29

Hokejový útočník David Pastrňák by se po šestnáctizápasové pauze mohl v úterý v NHL vrátit do sestavy Bostonu. Dvaadvacetiletý hráč, jenž se v únoru podrobil operaci palce na levé ruce, v pondělí naplno trénoval se spoluhráči.

Kometa vykročila za obhajobou vítězně, Plzeň rozdrtila Olomouc 8:1

18. březen 2019 - 22:25

Hokejová Kometa potvrdila, že se jí daří hlavně v play off a hned v úvodním čtvrtfinále zvítězila v Hradci Králové 3:1. Děkovat může především střelci Jakubu Orsavovi, jenž zařídil všechny její góly. Ve druhé sérii si Plzeň jednoznačně poradila s Olomoucí, kterou doslova roznesla 8:1.

Že Erat hrál? Pan Zábranský si to zkušeně pohlídal, řekl Smoleňák

18. březen 2019 - 21:52

Možná jako jeden z mála nebyl hradecký útočník Radek Smoleňák naštvaný, ale ani překvapený, že Martin Erat, zkušená opora brněnské Komety, mohl v prvním čtvrtfinále hrát. "Vůbec ne, já jsem rád, že Špenát hraje, protože potom bychom museli poslouchat, že nehrál, lidi jsou zlí," vypravoval Smoleňák poté, co Kometa v Hradci 3:1 vyhrála.

Komeťák Orsava dal hattrick a řekl: Doufám, že to bude ještě gradovat

18. březen 2019 - 21:07

Do svých osmadvaceti let Jakub Orsava žádný hattrick v extralize nenastřílel. V prvním zápase čtvrtfinálové série mezi Hradcem a brněnskou Kometou, do které přišel z Mladé Boleslavi na konci ledna, tuto mezeru v kariéře, zaplnil. Jeho tři góly zajistili Kometě vítězný start v cestě za obhajobou titulu.

Kovářových 41 zákroků Jekatěrinburgu nestačilo, prohrál v Ufě

18. březen 2019 - 20:15

Hokejisté Jakatěrinburgu s brankářskou jedničkou Jakubem Kovářem prohráli v KHL ve třetím čtvrtfinálovém duelu 1:2 v prodloužení v Ufě, jež se ujala vedení v sérii. Český gólman si stejně jako v domácí brance Juha Metsola připsal 41 úspěšných zákroků, ale inkasoval druhý gól ve 12. minutě nastavení.

Formát play off NHL není fér, stýskají si hvězdy Bostonu a Tampy

18. březen 2019 - 16:02

Hokejoví útočníci Brad Marchand z Bostonu a Steven Stamkos z Tampy si veřejně posteskli, že formát nasazování týmů do play off NHL není fér. Hokejisté se ozývají opět po roce, kdy se nadstavbová část v zámoří pomalu blíží.

Říha pozval na první sraz před MS patnáct hokejistů z KHL

18. březen 2019 - 15:32

Hned patnáct hokejistů z Kontinentální ligy figuruje v nominaci trenéra českého výběru Miloše Říhy na první reprezentační sraz před květnovým mistrovstvím světa na Slovensku. Z pozvaných hráčů, kteří by se měli představit v zápasech seriálu Euro Hockey Challenge, jsou nováčky Tomáš Fořt ze Zlína a brankář Marek Langhamer z Chabarovsku.

Piráti zahanbili pardubického odpadlíka, i tak už počítají s baráží

18. březen 2019 - 12:57

Hokejoví Piráti v neděli oddálili barážový ortel. Rozstříleli extraligového odpadlíka Pardubice 7:4 a ještě se můžou vyhnout prolínací soutěži, byť jejich šance žije spíš v oblasti zázraku. A už ani sám Chomutov v to nevěří.

Ta kaluž pode mnou nevypadala hezky, glosuje Honzík své zranění

18. březen 2019 - 12:32

Dukla Jihlava sice dostala ve druhém semifinálovém utkání od Kladna jeden gól, ovšem brankář David Honzík vychytal čisté konto. V době, kdy Rytíři ve druhé třetině snížili na 1:2, byl totiž zrovna v kabině na ošetření s tržnou ránou u pravého oka.

Vsetín je nulový. Musíme být chytřejší, nabádá kapitán Jonák

18. březen 2019 - 12:28

Do druhého zápasu vstoupili lépe než do prvního, výsledek však byl paradoxně ještě horší. Po páteční porážce 0:2 projeli hokejisté Robe Vsetín sobotní semifinále 0:6. Úterní a středeční duely na ledě Českých Budějovic tak můžou být jejich poslední v sezoně.

Pardubická třetina hrůzy. Byla mi hanba tam stát, utrousil trenér Lubina

18. březen 2019 - 11:53

Hráli tak špatně, že diváci po druhé třetině začali hromadně odcházet. Hokejisté Pardubic po čtyřiceti minutách zápasu s Chomutovem prohrávali 1:6, a to nastoupili v sestavě, v níž plánují bojovat o záchranu v baráži. „Byla mi hanba na té střídačce stát,“ nelámal si hlavu s hodnocením trenér Ladislav Lubina.

Třinecký Vrána se těší na atmosféru: Je to derby, bude skvělá

18. březen 2019 - 11:26

Hokejoví Oceláři Třinec mají za sebou bodově druhou nejúspěšnější základní část extraligy v historii klubu. Získali 99 bodů. Jen v roce 2015 jich měli více - 107. Teď už vyhlížejí čtvrtfinálový souboj s Vítkovicemi, který začnou ve středu a ve čtvrtek doma od 17.00.

Kometa: Hlad po úspěchu máme. Jinak bychom tady nemuseli být

18. březen 2019 - 11:21

Sobotní večer strávili někteří hokejisté Komety Brno jako diváci na galavečeru MMA. V DRFG Areně, kde hrávají svoje domácí zápasy, sledovali z pár metrů bojovníky v kleci, jak do sebe tlučou pěstmi nebo koleny, padají s krví na obličeji, zvedají se a bijí se znovu. Inspirace? Proč ne.

Nejedeš, slyšel první draftovaný Čech. Báli se, že uteču, vzpomíná Svozil

18. březen 2019 - 9:58

Při fotografování se mohutně nadechne, aby zamaskoval kulatící se figuru. „To víte, člověk pocítí každý rok a hlavně kilo navíc,“ prohodí Ladislav Svozil.

Plzeňský Eberle teď ruší olomoucké kontakty: Kamarádství jde stranou

18. březen 2019 - 9:31

Pravda, olomoucký forvard Marek Laš odehrál v Plzni přes sto utkání. Jenže od toho posledního uteklo už téměř deset let. To 29letý útočník hokejové Škody Jan Eberle válel na Hané tři uplynulé sezony, patřil k hlavním oporám a zažil i dvě předchozí série mezi těmito kluby. Pro nikoho jiného nebude nadcházející souboj pikantnější.

Mizérii vystřídalo nadšení. Mezi Jihlavou a Kladnem je vyrovnáno

18. březen 2019 - 9:25

Jako den a noc vypadaly výkony jihlavských hokejistů na Horáckém zimním stadionu v úvodních dvou semifinálových duelech Chance ligy. Zatímco v pátečním souboji fanoušci Dukly svůj tým skoro nepoznávali a porážka s Kladnem 1:4 byla naprosto zasloužená, o den později už měla hra svěřenců trenéra Petra Vlka zase potřebný drajv.

Musíme to domlátit, velí budějovický Heřman před odvetami se Vsetínem

18. březen 2019 - 8:47

Asi málokdo něco podobného čekal. Možná i samotné hokejisty českobudějovického Motoru takový průběh prvních dvou semifinálových utkání překvapil. V pátek Jihočeši ve Vsetíně vyhráli 2:0 a v sobotu pak 6:0. Před domácím dvojzápasem si tak připravili skvělou pozici a výrazně se přiblížili baráži o extraligu.

Philadelphia vyloupila Pittsburgh, z Čechů bodovali Nosek a Polák

18. březen 2019 - 8:16

Hokejisté Philadelphie předvedli nečekaný obrat, když na ledě rivalů z Pittsburghu srovnali na 1:1 až v 60. minutě a vítězný gól vstřelili pro změnu v poslední minutě prodloužení. Jakub Voráček ani Radko Gudas se bodově neprosadili, z Čechů se v NHL v neděli zapsali do statistik díky jedné asistenci jen obránce Dallasu Roman Polák a útočník Vegas Tomáš Nosek.

Vary dominovaly v Litvínově, Chomutov smetl Pardubice a zůstává ve hře

17. březen 2019 - 20:33

Který z extraligových celků doplní Pardubice v baráži? Tato otázka zůstává i po 3. kole skupiny o udržení nezodpovězená. Karlovy Vary sice zvítězily v Litvínově jednoznačně 6:3, jenže stejně jistě si vedl také Chomutov, který v Pardubicích slavil výhru 7:4 a zůstává tak Energii na dostřel.

Boleslav přehrála Zlín a postupuje, ve čtvrtfinále narazí na Liberec

17. březen 2019 - 20:25

O posledním účastníkovi čtvrtfinále hokejové Tipsport extraligy je rozhodnuto. Vyrovnanou sérii předkola mezi Mladou Boleslaví a Zlínem musel rozseknout až rozhodující pátý duel, v němž si vedli lépe domácí Středočeši. Po triumfu 4:1 postupují do další fáze play off, kde vyzvou vítěze základní části z Liberce.

CHYSTÁME SE

Na semifinále do Jihlavy
pátek 22.3.

Odjezd 13:00. Cena 400,- /450,-. Podrobné info ZDE. Vstupenky pro bus budou zajištěny. Individuální výjezdníci zakoupí vstupenky ON-LINE ZDE

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.

RYCHLÝ ROZPIS

TERMÍNY PLAY-OFF
Semifinále:

(1 - 4, 2 - 3)
15.,16.,19.,20.,22.,24.,26.3.

Hráč měsíce

Hráčem měsíce února je Ladislav Zikmund.
Tuto sezonu už počtvrté.
Na další pocty je ale času dost, teď válčíme v play-off. Držíme palce jemu i celému mančaftu. Hrajte srdcem, my jsme s Vámi!

Facebook

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!