hokej.idnes.cz

Syndikovat obsah iDNES.cz
Živé reportáže z hokejových zápasů, aktuální výsledky, rozhovory, analýzy a statistiky.
Aktualizace: před 2 min 45 sek

Kralovali jsme, jásají v brněnské Kometě po skalpu Sparty

1 hod 3 min starý

Velkolepá sláva na počest bývalého kapitána Leoše Čermáka o několik minut zdržela start nedělního šlágru Komety se Spartou. Drtivý nástup brněnských hokejistů ovšem nijak nezpomalila.

Obhájcům Stanley Cupu se v přípravě daří, výhru slavil i Detroit

1 hod 34 min starý

Hokejisté St. Louis, kteří budou v nové sezoně obhajovat stříbrný pohár, uspěli ve třetím z dosavadních čtyř startů v přípravě NHL. Naposledy porazili vítězové Stanley Cupu 5:3 Columbus. Ve čtyřech nedělních duelech se představili v akci jen tři Češi a nikdo se bodově neprosadil. Filip Zadina se radoval s Detroitem z výhry 3:2 po prodloužení nad Pittsburghem s Dominikem Simonem v sestavě.

Souboj Poláků v extralize. Litvínovský slavil gól, třinecký bere body

22. Září 2019 - 19:20

Útočník litvínovských hokejistů Pawel Zygmunt měl zajímavou extraligovou premiéru. Ve čtvrtém kole nastoupil v Třinci na ledě mistrovského týmu, hned dal gól mezi českou elitou a ještě hrál proti svému krajanovi, útočníkovi Ocelářů Aronu Chmielewskému.

Zámořský styl z Buffala může v Česku fungovat, myslí si sparťan Rousek

22. Září 2019 - 11:30

Chytře se rozjel za dlouhým nahozením. Od brankáře odražený puk Lukáš Rousek dojel a nikým nebráněn pohodlně skóroval. Pokud nezvolní, extraligu brzy přeroste a zamíří do NHL. „Mám být důrazný a bruslivý,“ slyšel z Buffala 20letý hokejista.

Voráček zazářil třemi body, v akci byli brankáři Francouz a Neuvirth

22. Září 2019 - 8:08

V sobotu příprava hokejové NHL pokročila třinácti zápasy. Skvělý výkon podal Jakub Voráček, jenž třemi body (1+2) dovedl Philadelphii k výhře 4:1 nad Rangers. Mezi střelci figuroval i Martin Frk u kanonády Los Angeles 7:5 na ledě Vancouveru. V bráně se představili dva čeští gólmani Pavel Francouz z Colorada a Michal Neuvirth, jenž je na zkoušce v Torontu.

Neporazitelnost Jekatěrinburgu ukončili hokejisté Spartaku Moskva

21. Září 2019 - 16:44

Hokejisté Spartaku Moskva ukončili neporazitelnost Jekatěrinburgu v Kontinentální lize. Na ledě Avtomobilistu zvítězili 4:2 zejména zásluhou čtyřicetisekundové pasáže na přelomu první a druhé třetiny, v níž českého brankáře Jakuba Kováře překonali třikrát z bezprostřední blízkosti.

První liga: Poruba stále bez ztráty, Budějovice zdolaly Slavii

21. Září 2019 - 15:55

První hokejová liga má za sebou 5. kolo. Jediným týmem, jenž dosud neztratil ani bod, je Poruba, která přehrála Kadaň 4:2. Chomutov porazil Ústí nad Labem 5:2, ambiciózní České Budějovice zdolaly houževnatou Slavii 4:2.

Svízelná situace ve Zlíně. Na jeden gól vyhrávat nebudeme, ví Honejsek

21. Září 2019 - 13:33

Hokejová extraliga sotva začala, přesto se zlínský tým dostal do svízelné situace. Po třech kolech, v nichž dvakrát nastoupil doma, svítí na jeho bodovém kontě velká nula. Po předchozích porážkách od Karlových Varů a Vítkovic nestačil ani na Olomouc. Podlehl jí 1:4.

Mladí a bohatí. Marnerův podpis rozhýbal jednání dalších hráčů

21. Září 2019 - 11:59

Poslední měsíc a půl zůstávalo dění kolem hráčského trhu hokejové NHL celkem poklidné, jen tu a tam se objevil nějaký výraznější podpis. Zdálo se, že hráči i kluby vyčkávají, jak dopadnou jednání Mitchella Marnera o nové smlouvě s Torontem. Ale druhý zářijový týden se daly věci do pohybu.

Hokejová Jihlava hraje dvakrát doma. A chce víc střílet

21. Září 2019 - 11:31

Dnes Litoměřice, v pondělí České Budějovice. Prvoligové hokejisty Jihlavy čekají dva domácí zápasy ve třech dnech. Svěřenci kouče Petra Vlka, kterým zatím po čtyřech zápasech Chance ligy patří se sedmi body až šestá příčka, věří, že před svými fanoušky ukončí dvojzápasové čekání na další vítězství. Po domácí porážce 4:5 na nájezdy s Benátkami nad Jizerou Dukla ve středu podlehla 1:2 na ledě pražské Slavie.

Nový šéf hokejového Chomutova bude rychle mazat dluhy

21. Září 2019 - 11:10

Do tradičního a obnoveného prvoligového derby s ústeckým Slovanem dnes půjdou chomutovští Piráti už s novým předsedou klubu. Sedm členů výboru zapsaného spolku, který drží většinu akcií Pirátů, zvolilo šéfem Adama Zwettlera, který vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

David Kaše je na farmě, s Philadelphií do Prahy zřejmě nepřijede

21. Září 2019 - 9:40

Český hokejový útočník David Kaše z Philadelphie zřejmě přijde o start nového ročníku NHL v Praze proti Chicagu. Vedení Flyers poslalo dvaadvacetiletého odchovance Kadaně v pátek na farmu do týmu Lehigh Valley Phantoms. V jeho barvách Kaše strávil celý uplynulý ročník, na premiéru v NHL čeká.

Lakatoš nešetřil své bývalé spoluhráče. Takový je můj styl, řekl

21. Září 2019 - 9:36

Vítkovický forvard Dominik Lakatoš nastoupil proti týmu, kde působil v předchozích čtyřech sezonách. Jenže ač jeho nový klub vedl nad Libercem 3:1, nakonec prohrál po nájezdech 4:5. „Měli jsme to dotáhnout do vítězného konce, ale zase je začátek sezony a my si musíme říct, že ten bod s Libercem bereme všemi deseti,“ říká Lakatoš.

Nebojte se, góly dám, říká Jágr. Bude i s legendou Kladno drhnout dno?

21. Září 2019 - 8:59

Diváci v karlovarské aréně často šmátrali po kapsách a vytahovali mobilní telefony. Prsty přejížděli displej, snažili se zaostřit a pořídit co nejdokonalejší záběr. Ta fotka stála za to! Jaromír Jágr v pátek po téměř sedmi letech nastoupil v extralize. Byl to ale neslavný návrat slavné „68“ do soutěže, z níž se kdysi odrazil k báječným rekordům v NHL.

Hronek se zapsal mezi střelce Detroitu, Palát dvakrát asistoval

21. Září 2019 - 8:13

Hokejový obránce Filip Hronek byl jedním ze tří střelců Detroitu v přípravném zápase proti Islanders. Hosté si však po gólech útočníka Beauvilliera z 59. a 61. minuty nakonec odvezli výsledek 3:4 po prodloužení. V samotném závěru se rozhodovalo i střetnutí mezi Tampou a Nashvillem. Ondřej Palát asistoval u obou tref Nikity Kučerova z 60. minuty, díky nímž domácí uspěli 3:1.

Vítkovický bek Šidlík odvolal faul: Svědomí by mi nedalo spát

21. Září 2019 - 5:56

Za stavu 3:2 chtěli rozhodčí vylučovat libereckého Michala Bulíře za hru vysokou holí. Odpískaný faul ale odvolal vítkovický bek Petr Šidlík. Přiznal se, že spoluhráče Robertse Bukartse zasáhl holí do obličeje on. Odvolání faulu?

Spousta gólů, zvraty, zábava. Může takový přístup vynést Spartě úspěch?

21. Září 2019 - 0:00

Hodnocení poslední partie zakončil Uwe Krupp suše a trefně: „Konečně jsme odehráli normální zápas.“ Nejen německý kouč Sparty ví, že hru jeho jeho týmu, který se před sezonou rozšířil o známá hokejová jména, lze pojmenovat různě. Nespoutaná. Zábavná. Nevyzpytatelná. Ale i taková, při níž se o fanoušky rudých pokoušejí mrákoty.

Facebook

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!