Rytíři Kladno

Syndikovat obsah
RSS Rytíři Kladno
Aktualizace: před 12 min 50 sek

Jeden gól na ledě soupeře nestačil. Vítězná série Rytířů skončila v Benátkách nad Jizerou

12 min 50 sek starý

Rytíři nevstoupili do zápasu na ledě Benátek nad Jizerou špatně a po brance Adama Kubíka šli v první části do vedení. Ze hry ale měli po většinu utkání více domácí, které přiváděl k zoufalství výborný Lukáš Cikánek. Ve třetím dějství se ovšem Benátečtí dokázali dvakrát prosadit a v poslední minutě zpečetili svoje vítězství trefou do odkryté klece. Kladeňáci tak prohráli po sedmi vítězných zápasech 1:3.

Brendon Nash si nezahraje pět zápasů

Disciplinární komise rozhodla o trestu pro obránce Rytířů Brendona Nashe. Za faul na Davida Březinu z pondělního utkání proti Vsetínu si kanadský bek odpyká trest na pět zápasů a zaplatí pokutu 8000 korun.

Po čtyřech domácích střetnutích zavítá Kladno do Benátek nad Jizerou

Rytíři odehráli poslední čtyři zápasy na domácím ledě a svoji vítěznou šňůru natáhli už na sedm utkání. Nyní před sebou mají po delší době další venkovní výzvu, která na ně čeká v Benátkách nad Jizerou! Utkání proti tamnímu mužstvu se odehraje ve středu od 17:30.

Petr Vampola: Přesilovky nejsou ještě optimální, ale proti Vsetínu se nám povedly

I čtvrté domácí utkání v řadě proměnili Rytíři ve tříbodový zisk, i když se Vsetín prezentoval velmi útočnou hrou. Kladnu se konečně povedly přesilovky a i když v zápase hrálo pouze dvě, tak prakticky obě využilo. Pokaždé u toho byl i Petr Vampola, který hned při prvním střídání zařídil první z nich. Vampola v ní následně založil akci, po které se Kladno Plekancem ujalo rychle vedení. Druhou přesilovkovou situaci Rytíři využili ve prostřední části až dvě vteřiny po návratu vyloučeného Tepera, kdy byl nejproduktivnější hráč Kladna taktéž u zrodu akce, kterou nakonec střelou do poloodkryté brány využil Strnad. V posledních vteřinách se ještě Vampola aktivně zúčastnil závěrečné strkanice po ataku na Plekance, ale následně si už i s diváky jen užíval sedmou výhru Kladna v řadě.

Rytíři přidali sedmé vítězství! Přestřelku se Vsetínem rozhodly Zikmundovy dva góly ze třetí části

Kladno začalo proti útočnému Vsetínu velmi dobře a díky trefě Tomáše Plekance šlo rychle do vedení. Po soupeřově srovnání vrátil Rytířům vedení Daniel Kružík a posléze navýšil Jakub Strnad. Valaši v úvodu třetího dějství dokázali podruhé vyrovnat, jenže dvakrát udeřil Ladislav Zikmund! V poslední minutě byl před prázdnou bránou faulovaný Jakub Strnad a sudí nařídil přiznaný gól. Kladeňáci tak zvítězili 6:3 a přidali už sedmou výhru v řadě. Vynikajícím výkonem se v zápase prezentoval gólman Adam Brízgala.

V pondělí proti Vsetínu s Tomášem Plekancem a živě na České televizi!

Kladno pokračuje na vítězné vlně a po šesti vítězstvích bude chtít svoji sérii ještě prodloužit! A možnost bude mít už v pondělí, kdy na ČEZ stadion zavítá Vsetín. Do sestavy Rytířů se opět vrací útočník Tomáš Plekanec a utkání bude živě vysílat kanál ČT Sport. Ovšem pozor! Zápas startuje netradičně už v 17:15.

Junioři ztrátu z druhé části nedotáhli a prohráli s Chomutovem

Čtvrté kolo nabídlo duel Chomutova s kladenskými Rytíři, kteří byli v prvních dvaceti minutách střelecky aktivnější. Brankový účet zaznamenal první změnu na začátku druhé části, když šlo Kladno do vedení. Domácí však v necelých pěti minutách třemi góly otočili vývoj zápasu. V závěru druhé třetiny přidal ještě kontaktní branku Ondřej Volráb, ale v poslední sekundě zaznamenal vítězný gól chomutovský Jakub Váchal. Hosté ještě dokázali snížit, ale Piráti si jednobrankové vedení pohlídali, Kladno tak prohrálo těsně 3:4.

Kladenský dorost čtyřmi góly v poslední třetině srazil Hradec Králové

V rámci druhého kola skupiny A zavítalo Kladno na led hradeckého Mountfieldu. Dlouho se hrála vyrovnaná hra, která přinesla úvodní branku Hradce až ve druhé třetině. Kladno dokázalo dvakrát vyrovnat a následně v poslední dvacetiminutovce čtyřmi góly otočilo vývoj zápasu na svou stranu. Rytíři porazili Hradec Králové 5:3.

Patrik Machač po třech asistencích: Ještě bych si ale rád nějaký gól dal

Rytíři poprvé v sezóně porazili Porubu a všechny tři branky Kladna spoluhráčům připravil Patrik Machač. Ten v závěru první třetiny nejdříve ztečoval Svedlundovu střelu od modré a gólmanem vyražený puk do brány uklidil Daniel Kružík. Na nakonec vítěznou branku pak v polovině zápasu nabil Šimonovi Jelínkovi a stejná dvojice hráčů stvrdila dvě minuty před koncem po vzájemné spolupráci kladenské vítězství již definitivně.

Rytíři přidali šestou výhru v řadě, Porubu sestřelil dvěma góly Jelínek

Přestože neměli Rytíři ideální vstup do zápasu proti Porubě, v závěru třetiny se prosadili zásluhou Daniela Kružíka a do druhého dějství šli s jednobrankovým náskokem. V prostřední části navýšil z přečíslení Šimon Jelínek, ovšem hosté zakrátko rozdíl znovu snížili. Dvě minuty před koncem bylo ještě vše otevřené, ale Šimon Jelínek svým druhým zásahem pojistil vedení Rytířů. Kladno tak zvítězilo 3:1 a zapsalo šestou výhru v řadě.

V sobotu na Kladno zavítá poprvé v sezoně Poruba

Po nabitém týdnu si Rytíři užili pětidenního zápasového volna a v sobotu se znovu vrátí do zápasového rytmu. Kladeňáci budou na domácím ledě usilovat o šestou výhru v řadě proti poslednímu soupeři, který se letos ještě na ČEZ stadionu nepředstavil. Souboj s ostravskou Porubou odstartuje v 16 hodin.

Trenéři Rytířů a Jaromír Jágr odpověděli na otázky fanoušků

Tradiční offline rozhovor proběhl v prosinci v nezvyklé podobě. Fanoušci mohli klást svoje otázky kladenskému trenérskému štábu a na dotazy odpovídali vedle Davida Čermáka, Jindřicha Lidického a Jana Kregla také trenér brankářů Radek Jirátko a sám majitel Rytířů Jaromír Jágr! Pětice nejpovolanějších hovořila o týmové hře, skladbě mužstva i o výkonech hráčů.

KV Arena zůstává nedobytá, junioři prohráli s Karlovými Vary na nájezdy

Kladenští junioři ani po třetí nedokázali zvítězit na ledě Karlových Varů. Domácí byli v první třetině aktivnější a střeleckou převahou si vypracovali dvoubrankové vedení, které se jim ale v průběhu zápasu navýšit nepodařilo. Rytíři po jedné brance ve zbylých dvou částech dokázali srovnat a utkání dospělo až do samostatných nájezdů. Ty v sedmé sérii rozhodli energetici a Kladno prohrálo 2:3.

Dorostenci si vedení nepohlídali a prohráli s Litvínovem v prodloužení

Kladenský dorost začal druhou část extraligy na ledě Litvínova, který hned v úvodu dal najevo, že se bude jednat o těžké utkání. Na branku z první minuty dokázali Rytíři zareagovat dvěma góly. Vedení Kladnu vydrželo i přes přestřelku ve druhé části až do poslední dvacetiminutovky, konkrétně do poloviny padesáté sedmé minuty. Domácí tlakem dokázali vyrovnat a v prodloužení rozhodli o prohře Středočechů – 5:6.

Vánoční setkání a dražba dresů v Rebuy Stars

Navazujeme na povedené loňské Vánoce a znovu Vás zveme na adventní setkání spojené s aukcí speciální sady dresů. Tentokrát se budeme těšit na společnou akci ve čtvrtek 20. prosince od 18 hodin v casinu Rebuy Stars!

Tomáš Redlich si po produktivním víkendu cení hlavně šesti bodů do tabulky

Tomáš Redlich má za sebou čtyřbodový víkend, k sobotní brance a asistenci přidal o den později proti frýdeckomísteckým Rysům další dvě nahrávky na důležité branky Kladna. Nejprve na sklonku první třetiny pomohl důrazem na brankovišti Ladislavu Zikmundovi zařídit rychlé vyrovnání, ve třetí třetině pak vybojoval puk za hostující bránou a nabil Brendonu Nashovi na uklidňující třetí branku Rytířů.

V závěrečném utkání základní části přestříleli dorostenci pražskou Kobru

Kladenský dorost obstál v posledním utkání základní části, a upevnil tak čtvrtou postupovou pozici do skupiny A. Rytíři v zápase dvakrát ztráceli, ale vždy rychle odpověděli a povedenou druhou periodou si vytvořili slibný náskok, který vydržel do závěrečné sirény. Kladno porazilo pražskou Kobru 7:3. Ve druhé části DHL extraligy se proti Kladnu postaví ze skupiny Střed: Liberec, Hradec Králové a ze skupiny Západ nynější soupeři: Plzeň, Slavia a Litvínov. Týmy se utkají čtyřkolově každý s každým, výsledky z první části se započítávat nebudou.

Druhá výhra ve dvou dnech! Rytíři si poradili s Frýdkem-Místkem a získali další tři body

Druhý domácí zápas během jediného víkendu a druhé vítězství za tři body! Rytíři proti Frýdku-Místku ztráceli, bleskově ale díky zásahu Ladislava Zikmunda srovnali krok. V prostředním dějství pak poslal Kladno do vedení Šimon Jelínek a v poslední třetině stanovil konečnou podobu skóre Brendon Nash. Kladeňáci tak zvítězili 3:1, přidali pátou výhru v řadě a dvouzápasový víkend zakončili se ziskem šesti bodů.

Lukáš Cikánek na nuly příliš nekouká, druhý obdržený gól už ho ale zamrzel

Utkání ve znamení velkého návratu Tomáše Plekance mělo i druhého hrdinu. Byl jím gólman Lukáš Cikánek, který zejména v prvních dvou třetinách svými zákroky doslova drtil útočníky soupeře. Poradil si s tutovkami Stadionu jak v přesilovce, tak i v oslabení a inkasoval až za rozhodnutého stavu v samotném závěru utkání. Cikánek je v bráně velkou oporou dlouhodobě. Výborně odchytal například poslední tři zápasy na Moravě, ze kterých domů Rytíři přivezli celkem osm bodů, a i přes dvě dnešní obdržené branky stále vévodí s 92.56 % úspěšnosti zákroků prvoligové tabulce gólmanů.

Premiéra na jedničku! Tomáš Plekanec gólovým příspěvkem pomohl Rytířům k vítězství

Tomáš Plekanec poprvé po návratu z NHL oblékl kladenský dres a před domácími fanoušky se dočkal bouřlivého přivítání. A příznivcům i svým spoluhráčům se odvděčil parádní trefou na 1:0! Na konci druhé části se prosadil ještě Daniel Kružík a ve třetí části navýšili Tomášové Redlich a Kaut. Litoměřice zkazily výbornému Lukáši Cikánkovi čisté konto až dvě minuty před koncem a v závěru ještě přidaly jeden zásah. Kladno už ale svůj náskok udrželo a po závěrečné siréně mohlo slavit vítězství 4:2. Plekanec byl po povedené premiéře vyvoláván příznivci a odnesl si také cenu pro nejlepšího hráče utkání.

Hráč měsíce

Hráčem měsíce listopadu je Ladislav Zikmund.
Ziki obhájil a pokračuje v bezvadných výkonech. Jen tak dál!

INFO

OFFLINE ROZHOVOR
Tentokrát ke žhavému mikrofonu usedli trenéři A-týmu David Čermák, Jindřich Lidický a Jan Kregl; společně s nimi i Radek Jirátko a Jaromír Jágr. Jejich odpovědi na otázky fanoušků jsou
k přečtení ZDE.

CHYSTÁME SE

na Slavii - pondělí 17.12.
Individuálně / vlakem

do Budějovic - so 22.12.
Plánujeme autobus. Odjezd ve 13:00 od ZS. Cena 450,- / 500,- (včetně vstupenky). Možnost nástupu v Praze (Letiště). Vstupenky pro bus rezervovány, zbytek budeme moci uvolnit pro individuální výjezdníky. Nutnost platby předem! Uzávěrka přihlášek o půlnoci v pondělí 17.12.! Podrobné INFO ZDE. Ještě bude upřesňováno, sledujte!

do Kadaně - so 29.12.
Plánujeme autobus

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.

RYCHLÝ ROZPIS

Fanshop Rytíři

Dresy (+ další věci a novinky) pro sezónu 2018-19  (včetně těch výročních) již v prodeji!

Facebook

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!