RSS Rytíři Kladno
Aktualizace: před 4 min 34 sek

Úspěšná sezona končí! Rytíři uzavřou postupový ročník v Pardubicích

4 min 34 sek starý

Už dvě kola před koncem oslavili Rytíři postup do nejvyšší soutěže a v posledním utkání pak slavili na domácím ledě před svými fanoušky. Ještě pořád ale Kladno musí udělat za úspěšnou sezonou definitivní tečku. Poslední utkání odehrají Kladeňáci v úterý od 18 hodin v Pardubicích, tentokrát bez největších hvězd Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance v sestavě.

Rytíři podlehli Chomutovu, postupové oslavy si ale nenechali zkazit!

Rytíři si užili postupové oslavy před domácím publikem, přestože Chomutovu podlehli 1:2 v prodloužení! Naplněný ČEZ stadion si užil branku Tomáše Redlicha, výborným výkonem se ale zaskvěl také Adam Brízgala, který se však těsně před koncem třetí třetiny zranil. Hosté těsně před závěrem třetího dějství srovnali a v prodloužení strhli zápas na svoji stranu. Celkově ale tentokrát o výsledek příliš nešlo – fanoušci vytvořili fantastickou atmosféru a před závěrem zápasu jednotlivě vyvolali všechny kladenské hráče!

Poslední domácí zápas ve znamení postupových oslav!

Rytíři už urvali vysněný postup do extraligy, pořád před sebou ale mají v této sezoně dva zápasy! V neděli vyzve Kladno v posledním domácím střetnutí sestupující Chomutov a utkání se ponese převážně v duchu oslav! Souboj odstartuje v 16 hodin, už od 13 hodin ale bude před stadionem otevřená speciální fanzóna.

Všechny lajny šlapaly a vyšlo nám všechno, na co jsme sáhli, pochvaloval si po postupu Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec skončil v průběhu sezony v zámořskému Montrealu a po bohaté kariéře v NHL se vrátil do Evropy. Na nezájem ze strany týmů si rozhodně nemohl stěžovat, nakonec se ale rozhodl pro působení v druhé nejvyšší soutěži v mateřském Kladně. Motivace byla jednoznačná – pokusit se dostat Rytíře zpátky do extraligy. A svůj cíl splnil bývalý reprezentační kapitán na jedničku. V baráži je spolu s Jaromírem Jágrem nejproduktivnějším hráčem a už dvě kola před koncem si s týmem zajistil postup! „Jsem strašně řád, že se nám to povedlo a vyšlo nám všechno, na co jsme sáhli,“ popisoval po pátečním utkání Plekanec.

V neděli to bude určitě super oslava, těší se Lukáš Cikánek na poslední domácí zápas

Brankář Lukáš Cikánek se v základní části pravidelně střídal se svým kolegou Adamem Brízgalou, když ale přišla nejdůležitější část sezony, vzal celou zodpovědnost na sebe a nejprve provedl Rytíře přes play off a posléze i baráží. Jeden z hlavních strůjců kladenského postupu už na sobě teď po dvaceti odchytaných zápasech v řadě cítí únavu a těší se na zasloužený odpočinek. „Mám toho plné brejle a už melu z posledního,“ říkal po postupu maskovaný hrdina.

Kladno je zase extraligové! Definitivní tečku za postupem udělal čtyřmi góly Jaromír Jágr

Rytíři udělali poslední krok za svým snem hned na první pokus a po výhře 4:2 nad Motorem slaví postup do nejvyšší soutěže! Utkání naprosto opanoval legendární Jaromír Jágr, který se podepsal pod všechny branky svého týmu a jako správný král dotáhl svoji družinu k vytouženému cíli! Kladno se vrací mezi českou hokejovou smetánku po pěti prvoligových sezonách.

Oslava postupu! Rytíři v neděli komplet, vstupenky od půlnoci

AKTUALIZOVÁNO - Vstupenky na poslední domácí utkání sezony proti Pirátům Chomutov se začnou prodávat od půlnoci z pátku na sobotu 20. dubna. Permanentkáři mohou využít své předkupní právo po celý tento den. Rytíři už sice slaví postup do extraligy, ale i tak nastoupí v kompletní sestavě včetně největších hvězd Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance. „Všichni chceme nastoupit a oslavit postup do extraligy na domácím ledě. Bude skvělé si to užít společně s našimi fanoušky. Moc se na to těšíme,“ řekl majitel a legenda kladenského hokeje Jaromír Jágr.

Dva body do vysněného cíle! Kladno může dosáhnout na extraligu už v pátek v Budějovicích

Dvě věci už jsou v baráži jisté – českobudějovický Motor zůstane i příští sezonu v Chance lize a Pardubice budou hrát nadále extraligu. Jedno místo v nejvyšší soutěži ale zůstává nadále volné a hodně blízko k němu mají Rytíři! Ve chvíli, kdy je ve hře devět bodů, má Kladno osmibodový náskok a pro jistotu postupu potřebuje dva body. A je jedno, jestli je samo získá nebo je Chomutov ztratí. Učinit poslední krok můžou Kladeňáci už v pátek od 18 hodin na ledě Českých Budějovic.

Ladislav Zikmund pomohl Rytířům třemi body znovu upevnit druhou příčku

Rytíři se nenechali zviklat nezdařeným nedělním závěrem a v další bitvě houževnatý Motor nakonec udolali. Rozhodující náskok získalo Kladno v prostřední části hry, kdy ve všech třech brankách měl prsty Ladislav Zikmund. Nejprve po jeho přihrávce otevřel krátce před polovinou zápasu skóre Antonín Melka, tři minuty před druhou sirénou sám úspěšně tečoval Lakosovu střelu od modré a minutu na to si připsal i asistenci na nakonec vítězný Jágrův gól.

Těžce vydřené tři body proti Motoru obstaral výborný výkon první lajny

Přestože Kladno nastoupilo na domácím ledě proti Motoru, který už o naději na postup přišel, zápas přinesl drama až do úplného závěru. Skóre otevřel až v polovině utkání Antonín Melka a když soupeř srovnal, poslal Rytíře znovu do vedení Ladislav Zikmund. Když pak Jaromír Jágr navýšil, vypadalo to s domácími už dobře, České Budějovice však se startem třetí části snížily! Jednogólový rozdíl pak vydržel až do samotného závěru, kdy minutu před koncem trefil odkrytou klec Petr Hořava. Kladeňáci tak zvítězili 4:2 a zapsali další veledůležité tři body do tabulky.

Kladno se v úterý střetne doma s Motorem, který už nemá šanci postoupit

Rytíři v neděli ztratili dobře rozehraný zápas proti Pardubicím, dál ale mají všechno ve svých rukách a zůstávají v dobré pozici. O další body bude Kladno usilovat v úterý na svém ledě, kde vyzve České Budějovice, tedy tým, který už má jisté, že bude v příští sezoně hrát Chance ligu. Utkání odstartuje na ČEZ stadionu nezvykle v 17:30.

Jsme zase na začátku, musíme dál makat a nic nevypustit!, burcuje po smolné prohře Josef Zajíc

Až v osmnáctém zápase od začátku letošních vyřazovacích bojů ztratilo Kladno dobře rozehrané utkání. Využily toho Pardubice, které nám tímto vrátily naši úterní výhru a opět nám v barážové tabulce o něco odskočily. Po pěti výhrách v řadě Rytířům k dalším bodům nepomohla ani pěkná asistence obránce Josefa Zajíce, který v osmé minutě na levém kruhu našel přesně střílejícího Jágra.

Rytíři ztratili ve třetí části dobře rozehraný duel a proti Pardubicím žádné body nezapsali

Třetí barážový zápas proti Pardubicím se z kladenské strany nevyvíjel špatně, ale měl hořký konec. Přestože Rytíři brzy prohrávali, díky brankám Ladislava Zikmunda a Jaromíra Jágra se dostali do vedení. V prostředním dějství pak navíc navýšil Jakub Strnad. Třetí část už ale patřila pouze hostujícím hráčům. Ti se prosadili čtyřikrát během posledních dvaceti minut a zvrátili utkání na svoji stranu. Kladeňáci tak zaznamenali porážku 3:5 a po pěti výhrách v řadě prohráli.

Kladno nezastavuje, další body bude chtít urvat v neděli proti Pardubicím

Rytíři se dál vezou na vítězné vlně a v baráži zapsali už páté vítězství v řadě! V tabulce tak mají na druhé postupové příčce už osmibodový náskok před třetím Chomutovem a před posledními pěti koly jsou ve výborné pozici. Další duel na cestě prolínací soutěží čeká Kladno na domácím ledě v neděli od 16 hodin proti Pardubicím.

Jágr sestřelil Chomutov dvěma góly a Rytíři mají na druhém místě už osmibodový náskok!

Rytíři zvládli vyrovnanou bitvu na ledě Chomutova a po vítězství 3:1 mají na postupové druhé pozici už osmibodový náskok před Piráty! V utkání se zaskvěl legendární Jaromír Jágr, který nejprve otevřel skóre a posléze ve třetí části po nádherné akci zaznamenal vítěznou trefu. Doslova v poslední sekundě pak stanovil konečné skóre do odkryté klece Jakub Strnad. Domácí překonali jistého Lukáše Cikánka pouze jedinkrát a s Kladnem podruhé padli.

Bitva, která může znamenat zlom! Rytíři jedou v pátek na led Chomutova

Kladno uhájilo svůj náskok na druhém místě barážové tabulky a už v pátek bude moci třetímu Chomutovu ještě více odskočit! V opačném případě se Severočeši dostanou Rytířům nadosah. Dost možná jeden z vůbec nejdůležitějších zápasů celé prolínací soutěže se odehraje na ledě Pirátů v pátek od 17:30.

Vstupenky na utkání s Pardubicemi v prodeji, od půlnoci ke koupi i lístky na Motor

AKTUALIZOVÁNO - Vstupenky na nedělní utkání proti Pardubicím jsou již v prodeji, na úterní duel s Motorem České Budějovice se začnou prodávat o půlnoci ze čtvrtka na pátek 12. dubna. Osmé a deváté utkání baráže o Tipsport extraligu se hraje na kladenském ČEZ stadionu v neděli 14. dubna od 16 hodin a v úterý 16. dubna od 17:30.

Čtvrté lajně Rytířů zachutnal perníček! Kladno jako první v baráži udolalo neporazitelné Pardubice

Rytíři jako první tým v baráži udolali Pardubice, které na jejich ledě obrali o všechny tři body! Kladno po první části ztrácelo o jednu branku, pak ale z trestného střílení srovnal Linus Svedlund. A vzápětí začala úřadovat kladenská čtvrtá řada – Štěpán Bláha poslal hosty šikovnou tečí do vedení a Jakub Hajný dorážkou navýšil. Lukáš Cikánek v závěrečném dějství nepřipustil žádné drama a Tomáš Plekanec stanovil trefou do prázdné brány na konečných 4:1.

Zveme Vás na benefici pro malého bojovníka Hynka!

Oddechnout si od barážových nervů, užít si skvělý koncert a zároveň udělat dobrý skutek už jen svojí přítomností. To jsou hlavní argumenty pro to, abyste ve středu 17. dubna navštívili Benefiční koncert pro Hynka Skůru v Domě kultury. Vystoupí tu Aneta Langerová, Michal Hrůza, Nelly, Zrní a Madalena Joao. Mezi hosty nebudou chybět ani někteří hráči našeho A-týmu, v aukci můžete získat podepsaný dres Jaromíra Jágra. Hynek je bojovník a Rytíři za ním stojí!

První polovinu baráže uzavře souboj Rytířů se suverénními Pardubicemi

Kladno zvládlo domácí zápas s Chomutovem a na druhé příčce barážové tabulky má už pětibodový náskok. Nyní se ale Rytíři střetnou s dosud suverénními Pardubicemi, které zatím neztratily ani bod a s přehledem v prolínací soutěži vedou. Ostrý souboj o další cenné body se odehraje na východě Čech v úterý od 18 hodin.

CHYSTÁME SE

Na poslední utkání sezony:

do Pardubic
v úterý 23.4.

Pojede jeden bus. Vstupenky kupuje každý sám, jak do busu tak sólo. K dispozici až 250 ks. Podrobné info ZDE.

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.

Facebook

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!