RSS Rytíři Kladno
Aktualizace: před 28 min 57 sek

Byla to má premiéra, prozradil po ostré bitce Martin Kehar

28 min 57 sek starý

Obránce Martin Kehar je známý jako defenzivní pilíř, který je ochotný se pro úspěch svého týmu rozkrájet. Do šarvátek se ale příliš často nedostává, a proto bylo velikým překvapením, když v závěru pátečního utkání proti německému Weisswasseru zahodil rukavice. A rozhodně si nevedl špatně! Po výměně ran sice skončil na ledě první, díky ohlasu tribun si ale připadal jako vítěz. „Bylo super, že fanoušci na konci zakřičeli moje jméno. To bylo parádní!“ děkoval kladenský bek, který si během celého rozhovoru třel namoženou ruku.

Rytíři si poradili s německými liškami a zapsali druhou výhru v přípravě

Kladno zvládlo utkání proti německému druholigovému celku Lausitzer Füchse a zapsalo vítězství 5:1. Rytíři po většinu utkání kontrolovali hru, v první části se dostali do vedení a ve druhém dějství svůj náskok o tři góly navýšili. Hosté se prosadili až v závěru, kdy připravili Adama Brízgalu o čisté konto. Pod branky domácích se podepsali Ladislav Zikmund, David Stach, Šimon Jelínek a Jakub Hajný. Utkání okořenil parádní bitkou bez rukavic obránce Martin Kehar.

Na Kladno v pátek zavítá nezvyklý soupeř – německý Weisswasser

Rytíři si v rámci přípravy naordinovali i jeden domácí zápas proti zahraničnímu soupeři. V pátek od 15 hodin tak bude Kladno svědkem bitvy proti týmu Lausitzer Füchse, který sídlí v německém městě Weisswasser.

Hlavně nebýt skleslí, do začátku soutěže to vyladíme, slibuje útočník Štěpán Bláha

Proti Mladé Boleslavi se Rytíři střelecky prosadili až ve třetí části, ale k obratu v zápasu to nakonec nevedlo. Naprázdno vyšel i dosud nejúspěšnější střelec Rytířů Štěpán Bláha, který zatím nastoupil ke všem přípravným utkáním. Na své konto si připsal letos už tři branky a do nadcházející sezóny je pro Rytíře velkým příslibem.

Máme měsíc na to, abychom se zlepšili, uvědomuje si Jaromír Jágr

Po jednozápasové pauze se do sestavy Rytířů vrátil Jaromír Jágr, jehož první formace si v utkání s Mladou Boleslaví vytvořila několik slibných příležitostí. Na gól to ale nestačilo. O rezervách v týmových výkonech i vlastní fyzické kondici se hrající majitel klubu rozpovídal v pozápasovém rozhovoru.

Kladno doplatilo na neproměňování šancí a podlehlo Mladé Boleslavi

Rytíři prohráli s dalším extraligovým soupeřem v poměru 1:4, jedinou branku domácích obstaral Patrik Machač. Kladeňáci přitom byli v dlouhé části hry nebezpečnějším týmem, nedokázali ale využít svoje možnosti. Střelecké trápení Rytíři prolomili až v poslední třetině za stavu 0:3, v dalším tlaku už však závěr zdramatizovat nedokázali.

Další extraligová prověrka! V úterý přijede na ČEZ stadion Mladá Boleslav

Rytíři pokračují v přípravě na extraligu a v aktuálním týdnu odehrají před domácím publikem hned dva zápasy! V úterý se od 17:30 střetnou s Mladou Boleslaví a v pátek od 15 hodin s německým týmem Lausitzer Füchse.

Vždycky, když se něco děje, tak si vyberu toho největšího, smál se po bitce Daniel Kružík

Daniel Kružík je známý zejména svým ofenzivním uměním, což dokázal také v zápase proti Plzni, když obstaral druhý a bohužel také poslední gól Rytířů. Nevysoký útočník Kladna se ale ukázal také ve světle, ve kterém ho mnoho fanoušků nezná. V závěru zápasu se pustil do bitky s urostlým soupeřem a ani v této činnosti se rozhodně neztratil. „Je potřeba to tam rvát zuby nehty, jak by řekl Hajňas,“ popisoval Kružík po utkání svoji bitkařskou taktiku.

Rytíři znovu třikrát inkasovali ve druhé třetině a v Plzni zapsali porážku

Kladno zaznamenalo na ledě Plzně porážku 2:5. Přestože domácí vstoupili do utkání lépe, Rytíři šli do vedení po šikovném úniku Adama Kalaje. Soupeř však ještě v první části srovnal a v prostředním dějství si vytvořil dostatečné vedení. Indiáni se ve druhé části prosadili hned třikrát, na což dokázali Kladeňáci odpovědět pouze zásahem Daniela Kružíka. V poslední třetině pak už Plzeň jen stanovila konečné skóre při výhodě 5 na 3.

Zveme vás na slavnostní zahájení extraligové sezony do NC OAZA!

Předposlední prázdninová neděle 25. srpna bude patřit hokeji. Nová sezona, nové dresy, noví hráči... Přijďte pozdravit Rytíře a popřát jim úspěch v nejvyšší hokejové soutěži!

Ladislav Zikmund: Po gólu na 1:2 jsme trochu bláznili, ale naštěstí je to jen příprava.

Odveta se proti Chemopetrolu Rytířům příliš nevydařila, přes slibný začátek utkání nakonec ztratili hlavně kvůli potrestaným chybám v prostřední třetině. Porážku neodvrátil ani tradičně bojovný výkon Ladislava Zikmunda, který se poprvé zapojil do přípravných zápasů a to hned spolu s Jágrem na křídle Stachovy formace.

Brady Austin: Chci hlavně dobře bránit, ale doufám, že budu platný i dopředu

V přátelském utkání proti Litvínovu poprvé oblékl dres Rytířů zadák Brady Austin. Urostlý Kanaďan nastoupil v prvním obranném páru „dvou věží“ s André Lakosem a ačkoli sám sebe považuje za spíše defenzivně laděného beka, hned v prvních střídáních se předvedl v několika útočných akcích. Po zápase se podělil o své první dojmy z nového angažmá a krátce zavzpomínal na své předchozí štace.

Rytíři doma nestačili na Litvínov, o vítězi rozhodla druhá třetina

Kladno ve třetím přípravném utkání nestačilo doma na Litvínov, kterému podlehlo výsledkem 2:5. Přestože domácí vstoupili do zápasu velmi dobře a zakrátko vedli, druhou část nezvládli příliš dobře a celkem v ní inkasovali tři trefy, což se ukázalo být rozhodujícím faktorem zápasu. Pod trefy Rytířů se podepsali Brendan O’Donnell a Štěpán Bláha.

Rytíři nastoupí v úterý proti Litvínovu už i s obrannými věžemi Austinem a Lakosem

Rytíři v úterý od 17:30 sehrají druhý domácí přípravný zápas, ve kterém se střetnou v odvetě s litvínovskou Vervou. Právě jí Kladeňáci na úvod přípravy těsně podlehli v severních Čechách. Kladno by mělo do utkání vstoupit se zkušenější sestavou, v obraně by konkrétně měli nastoupit urostlí cizinci André Lakos a Brady Austin.

Je dobře, že už teď hrajeme do těla a snažíme se předvádět fyzický hokej, říká tvrďák Jakub Hajný

Pro zápas proti Slavii dali kladenští trenéři dohromady útok ve složení Jakub Hajný – Adam Kalaj – Štěpán Bláha. A tato trojice se postarala hned o čtyři z šesti branek Rytířů, a výraznou měrou tak přispěla k ubojovanému vítězství 6:4. „Se Štěpánem se vždycky snažíme hodně bruslit a hrát u sebe. To na soupeře docela platilo,“ popisoval po utkání kladenský hromotluk, jemuž vyhovuje fyzický styl, který zatím Kladno praktikuje.

Divokou přestřelku se Slavií Rytíři zvládli a v přípravě berou první výhru

Rytíři první domácí přípravný zápas zvládli a nad Slavií zvítězili 6:4. Kladeňáci vstoupili do zápasu proti Pražanům velmi dobře a dvakrát se dostali do třígólového vedení. Kdo by si však myslel, že se bude jednat o jednoznačnou bitvu, ten by se mýlil. Sešívaní na začátku třetího dějství srovnali stav a až branka Ondřeje Bláhy obrátila výsledek definitivně na stranu Kladna. Vedle Ondřeje Bláhy se dvakrát prosadil jeho bratr Štěpán a zbylé branky přidali Daniel Kružík, Adam Kalaj a Jakub Hajný.

První domácí příprava! Rytíři se postaví Slavii s Jaromírem Jágrem i řadou mladíků

Kladno odstartovalo zápasovou přípravu na ledě Litvínova a už ve čtvrtek se představí i před svým domácím publikem! Od 17:30 se Rytíři střetnou s prvoligovou pražskou Slavií a do boje je povede sám legendární Jaromír Jágr. V sestavě by se vedle řady mladých hráčů mohl objevit i slovenský talent Martin Réway, který je na Kladně na zkoušku.

Rozhodly přesilovky, které jsme Litvínovu nabídli, měl jasno střelec první branky Patrik Machač

Rytíři vstoupili do přípravy zápasem na ledě litvínovské Vervy a soupeři, který už jedno utkání odehrál, byli od začátku rovnocenným soupeřem. První branku Kladna v letošní přípravě vstřelil útočník Patrik Machač, který naskočil v lajně s křídly Danielem Kružíkem a Tomášem Redlichem, s nimiž v závěru ještě zařídil gól, který poslal střetnutí do prodloužení. V něm už se ale radovali domácí. „Říkali jsme si, že ani tolik nepůjde o výsledek, ale hlavně o to, abychom se do toho zase dostali,“ prozradil po utkání autor první kladenské branky.

Rytíři na úvod přípravy podlehli v prodloužení Litvínovu

Kladno odehrálo na úvod přípravy velmi vyrovnaný duel na ledě litvínovské Vervy, kde nakonec prohrálo 4:5 v prodloužení. Jako první šli do vedení domácí, Rytíři ale rychle smazali ztrátu a v dalším průběhu utkání se dvakrát dostali do vedení. Soupeř ovšem vývoj otočil a až necelé dvě minuty před sirénou poslal zápas do prodloužení Tomáš Redlich. V nastavených pěti minutách pak chemici rozhodli o svém vítězství v přesilové hře. Pod branky hostí se vedle Redlicha podepsali Patrik Machač, Brendan O’Donnell a Jaromír Jágr. Vedle legendárního Jágra (1+1) zaznamenal dva body také David Stach (0+2).

Chci být ten, kdo mu dá šanci, uvedl na konto Martina Réwaye Jaromír Jágr

Martin Réway byl jedním z největších talentů slovenského hokeje, kvůli zdravotním problémům ale musel kompletně vynechat sezonu 2016/17 a od té doby se jen marně hledá. Další šanci, jak znovu nakopnout svoji uvadající kariéru, dostane v dresu Rytířů, kde je zatím na zkoušce. „Nejsme tady od toho, abychom někoho soudili. Jsme rádi, že tady je, a věříme, že nám pomůže,“ prozradil majitel kladenského klubu Jaromír Jágr.

CHYSTÁME SE

Do Bolzana (ITA) na přípravný mezinárodní turnaj (pá-ne 30.8.-1.9.)

Vstupenky - zájemci nechť se hlásí Gimaxovi a píší na mail gimax@seznam.cz.
Tamtéž i další info. Jde o to, aby byl +/- přehled výjezdníků pro případnou potřebu rezervace vstupenek. Další podrobnosti budeme postupně zveřejňovat.

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.

Facebook

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!