Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa 1. ligy ledního hokeje.
Aktualizace: před 15 min 29 sek

Jsem rád, že večer padnu do postele, říká Chalupa. Jak funguje projekt Dukla?

22. Září 2017 - 12:08

V létě ČSLH představil zajímavý projekt s pracovním názvem Dukla. Dohodl se na spolupráci s klubem WSM Ligy HC Stadion Litoměřice, který udělal prostor ve svém kádru pro nadějné mladíky. Ti ve druhé nejvyšší soutěži mohou rozvíjet svůj talent a nabírat zkušenosti. Úvod soutěže Litoměřicím vyšel, a tak jsme se zajeli podívat, jak to celé funguje v praxi.

Momenty WSM Ligy: Kvasnička za Litoměřice nebo choreo pro Roubíka

21. Září 2017 - 10:47

První čtyři kola ukázala, že by letošní ročník WSM Ligy mohl být hodně vyrovnaný. Například mladý tým Benátek nad Jizerou v každém zápase bodoval a ve středu si i díky čistému kontu Josefa Kořenáře vyšlápl na České Budějovice.

Benátky šokovaly Motor, Kladno padlo v Třebíči. Zubři odčarovali Lapač

20. Září 2017 - 20:38

Čtvrté kolo WSM Ligy odstartovala už pondělní předehrávka, středa patřila zbývající šestici duelů. A nabídla zajímavé výsledky! Zklamali dva hlavní favorité soutěže – České Budějovice dokonce nedaly v Benátkách ani gól, Kladno prohrálo v Třebíči po prodloužení a ztratilo první body. Rytíři přesto zůstávají v čele tabulky, dotáhl se na ně Frýdek-Místek.

Motor padl v Benátkách, Kladno zase v Třebíči. Zubři odčarovali Lapač

Havířov získal důrazného beka Havla. Šikula Havlíček pomůže Kadani

20. Září 2017 - 13:48

Prvoligový Havířov dál zbrojí: na hostování do konce sezony přivedl třiadvacetiletého obránce Radka Havla (na fotce). Zajímavou posilu hlásí také Kadaň, za kterou má ve středu poprvé nastoupit šikovný centr Ondřej Havlíček.

Vyrovnaná předehrávka WSM Ligy pro Energii, skalp Ústí trefil Beránek

18. Září 2017 - 20:36

V předehrávce 4. kola WSM Ligy se na ústeckém ledě potkali domácí hokejisté s Karlovými Vary. V 16. minutě otevřel skóre z přesilovky hostující Martin Rohan, další branky padly až v závěru třetí třetiny. Ústečtí nejprve díky trefám Dufka s Najmanem obrátili vývoj duelu, jenomže následně vyrovnal Slovinec Podlipnik a souboj poslal do prodloužení. To trvalo jen 29 vteřin, brankáře Růžičku překonal přesný Ondřej Beránek (na snímku) a Energii zajistil vítězství 3:2. Dalších šest zápasů 4. kola WSM Ligy se hraje ve středu 20. září.

Hokej v číslech: Zajímavosti z rozšířených statistik po třech kolech WSM Ligy

18. Září 2017 - 15:54

Ve druhé nejvyšší soutěži se od nové sezony sbírají analytická data, na jaká byli dosud zvyklí pouze fanoušci v NHL. Které statistické libůstky přinesly úvodní zápasy WSM Ligy?

Prostějovu hrozilo vyloučení z WSM Ligy, případ řeší disciplinárka

18. Září 2017 - 13:29

Výkonný výbor ČSLH svolal mimořádné jednání, na kterém se zabýval porušením Licenčního řádu pro účast v soutěži. Toho se dopustil prvoligový Prostějov, který ve stanoveném termínu neuhradil splatné dluhy vůči hokejovým subjektům. Hrozilo mu tak vyloučení z WSM Ligy!

Momenty WSM Ligy: choreo, Ostřížek ve Frýdku a Doudera v Litoměřicích

17. Září 2017 - 10:35

Ve třetím kole se ve WSM Lize objevily (staro)nové tváře: Litoměřice posílil Lukáš Doudera, za Frýdek-Místek nastoupil David Ostřížek (na fotce), Benátky využily Michala Plutnara a Havířovu pomohl vítkovický brankář Daniel Dolejš.

Rytíři smetli Vsetín a jsou v čele. Slavia i Budějovice zakoply

16. Září 2017 - 20:01

Také po třetím kole WSM Ligy se mění jméno jejího lídra. Na čele se osamostatnili hokejisté Kladna, kteří porazili nováčka ze Vsetína vysoko 7:1. Dalším dvěma favoritům se naopak nedařilo – Slavia na domácím ledě nedala ani gól Prostějovu a České Budějovice téměř po čtyřech letech prohrály s Havířovem.

Trefný po 800. startu v první lize: Chci dohnat Jardu Roubíka!

15. Září 2017 - 14:14

Jakub Trefný odehrál ve středu proti Přerovu své 800. utkání ve WSM Lize. „Je to docela hodně,“ pousmál se kadaňský bek v rozhovoru na klubových stránkách.

Pyrotechnika na stadiony nepatří. Motor a Prostějov zaplatí pokutu

15. Září 2017 - 11:44

Od letošní sezony jsou kluby postihovány za chování svých fanoušků také na cizích kluzištích! Novinku hned poznaly České Budějovice a Prostějov. Fanoušci Motoru použili pyrotechniku na litoměřickém ledě, příznivci Jestřábů zase při derby v Přerově. Oba proviněné kluby teď musejí zaplatit finanční pokutu ve výši 5 tisíc korun.

Jako v NHL! Tipsport extraliga a WSM liga spustily analytické statistiky včetně Corsi

14. Září 2017 - 20:58

Na hokej.cz najdete od dnešního dne nové statistiky: Corsi, šance nebo nasazování v pásmech. Tipsport extraliga s WSM Ligou jsou prvními soutěžemi v Evropě, které takto pokročilá data zobrazují. Novinkou jsou také vizualizace týmových a hráčských statistik.

Jako v NHL! Extraliga a WSM Liga spustily analytické statistiky včetně Corsi

Na hokej.cz najdete od dnešního dne nové statistiky: Corsi, šance nebo nasazování v pásmech. Extraliga s WSM Ligou jsou prvními soutěžemi v Evropě, které takto pokročilá data zobrazují. Novinkou jsou také vizualizace týmových a hráčských statistik.

Vsetínští fanoušci jsou fantastičtí. Atmosféra strhne každého, těší Frola

14. Září 2017 - 20:30

Vsetín sice ve středečním zápase prohrával s loni ještě extraligovou Energií 0:2, nakonec ale dokázal utkání zvrátit a zvítězil 3:2 po prodloužení. Po dvou zápasech tak má nováček WSM Ligy už pět bodů.

Do 2. ligy jdou další osobnosti: Hruška, Hřebejk, Holub nebo Grebeňuk

14. Září 2017 - 19:03

Třetí nejvyšší soutěž vítá další zajímavá jména. Které osobnosti se představily ve středečním kole druhé ligy?

Momenty WSM Ligy: tři hattricky, přerovská kanonáda a Vysoký jalovec

14. Září 2017 - 10:00

Druhé kolo WSM Ligy nabídlo střelecké hody, což se odrazilo i v osobních statistikách – po třech brankách vsítili Milan Procházka, Daniel Vrdlovec a obránce Petr Kolmann.

Ve Vsetíně narazily i Vary! Přerov si zastřílel a vede, Motor přejel Slavii

13. Září 2017 - 20:38

Hned několik zajímavých výsledků nabídlo druhé kolo WSM Ligy. Svůj velký elán potvrdil Vsetín – v souboji nováčků, které od sebe ještě loni dělily dvě soutěže, porazil v prodloužení Karlovy Vary a doma vyhrál i podruhé! České Budějovice opanovaly šlágr kola se Slavií a Kladno vynulovalo Frýdek, ovšem postup do čela tabulky slaví Přerov. Zubři totiž zahanbili Kadaň na jejím vlastním ledě devíti góly.

Slovan hledá zkušenosti, přijde z Motoru na výpomoc Nedorost?

11. Září 2017 - 14:52

Na soupisce Slovanu Bratislava je aktuálně osm českých hokejistů, brzy by mohl přibýt další. Vedení účastníka Kontinentální ligy touží posílit ofenzivu o zkušeného bojovníka, ve hře je návrat Václava Nedorosta. Tuhle variantu zmínil po pátečním domácím utkání Miloš Říha, potvrzuje ji i agent hráče Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services. "O této možnosti jednáme, zatím k tomu nelze říci nic bližšího," konstatuje.

Už jsem chtěl domů, říká Psota o návratu k Jizeře. Ve 23 patří k nejstarším

11. Září 2017 - 13:29

Je mu 23 let, přesto byl v benátecké sestavě pro první kolo WSM Ligy druhým nejstarším útočníkem. „Jestli se kvůli tomu ode mě čeká role lídra v kabině, to nevím. Jsme dobrá parta a vyloženě žádného křiklouna v šatně nemáme," říká Matěj Psota.

CHYSTÁME SE

do K. Varů pondělí 25.9.

Naplníme autobus? Předpokládaný odjezd v 15:00 od Zimáku. Cena (včetně vstupenky): 200,- pro členy Fanklubu a permanentkáře / 250,- pro ostatní. Abychom bus mohli vypravit musí být do neděle 15:00 přihlášeno alespoň 35 zájemců. Info a přihlášky ZDE!