isport.blesk.cz
Aktualizace: před 26 min 32 sek

ONLINE: Sparta srovnala v Plzni z 1:3 na 3:3! Boleslav - Pardubice 3:5

46 min 39 sek starý

Poslední lednový víkend zakončuje šest zápasů 43. kola hokejové Tipsport extraligy. Brněnská Kometa skolila Liberec 3:0 a vyhrála potřetí v řadě za tři body. Kladno sahalo v Hradci Králové po bodech, ale prohrálo 2:4 a bodová ztráta na dně tabulky se nadále rozšiřuje. Litvínov ve vyrovnané bitvě zvítězil 1:0 v samostatných nájezdech nad Českými Budějovicemi. Karlovy Vary v přestřelce s Olomoucí rozhodly o výhře 4:3 v čase 59:59. Plzeň nastupuje proti Spartě, která útočí na osmou výhru v řadě. Lídr z Pardubic může ještě více zvýšit svůj náskok v Mladé Boleslavi. ONLINE přenosy a VIDEA z utkání sledujte na iSport.cz.

Pavlovi přál i Procházka: Ať žije král! Dominátor ve flanelu, Vácha salutoval

9 hod 16 min starý

Zápas roku vyhrál... Petr Pavel. Ve druhém kole prezidentských voleb generál porazil předsedu hnutí ANO Andreje Babiše se „skóre“ 58,32:41,67 %. Už před volbami se přitom na Pavlovu podporu ve velkém vyslovovali čeští sportovci, zatímco ve prospěch protikandidáta se ze známých osobností veřejně vyslovil prakticky jen žokej Josef Váňa. Pavlův triumf si užil krom jiných legendární hokejový brankář Dominik Hašek, který sháněl flanelovou košili, zpopularizovanou novým prezidentem v kampani, nebo bojovník MMA Jiří Procházka. „Ať žije Král!“ připil na zdraví nové hlavě státu.

SESTŘIHY: Pastrňák dal další gól, Boston ale padl. Mrázek schytal debakl

11 hod 26 min starý

David Pastrňák dostal Boston v NHL na ledě Floridy po asistenci Davida Krejčího v čase 59:11 do vedení 3:2, ale domácí hokejisté zápas otočili a vyhráli 4:3 v prodloužení. V sestavě vítězů si připsal jednu přihrávku Radko Gudas. Z českých gólmanů chytal od začátku jen Petr Mrázek, který pustil sedm branek ze 43 střel při prohře Chicaga 3:7 v Edmontonu.

Třebíč uspěla ve Frýdku-Místku. Zlín vyhrál pátý duel v řadě a je sedmý

28. leden 2023 - 21:45

Hokejisté Třebíče vyhráli v 42. kole první ligy po obratu v závěru ve Frýdku-Místku 4:2 a vedou o tři body před nově druhým Vsetínem, který zvítězil v Chrudimi nad předposledními Pardubicemi B 3:1. Poruba po porážce v Prostějově 1:4 klesla z druhé pozice na třetí. Zlín, který loni sestoupil z extraligy, zaznamenal pátou výhru za sebou a po výsledku 4:1 proti Jihlavě se posunul z devátého místa na sedmé.

Po stříbru na dvacítkách poprvé za chlapy. V létě to zapijeme, hlásí Čech

28. leden 2023 - 20:25

Před třemi týdny nafasoval v Halifaxu stříbrnou medaili jako odměnu za báječný šampionát dvacítek. V pátek večer si Aleš Čech střihl první ostrý mistrák za chlapy mezi domácí elitou. Pár dnů poté, co dopsal poslední řádky čtyřleté finské kapitoly. Nová defenzivní posila Bruslařů si hned napoprvé užila pořádnou kovbojku, když jeho nový tým neudržel vedení 4:2 a ve 42. extraligovém kole padl na ledě Motoru 4:5 v prodloužení. „Dávali jsme krásné góly, jen v závěru se to trochu pokazilo,“ litoval 18letý obránce, jenž od kouče Kalouse dostal přes 14 minut hry.

Druhý kolaps Vítkovic, Holaň se zlobil: Špatné, musíme hrát znovu srdcem

28. leden 2023 - 11:35

Csaplárova past funguje i v hokeji. Vítkovičtí podruhé za sebou ztratili zápas, ve kterém vedli po velmi dobrém vstupu 2:0. Minulou neděli doma padli s Litvínovem 2:3 po nájezdech, ve 42. kole Tipsport extraligy prohráli s Mountfieldem HK 2:5. „Špatné,“ neskrývá trenér Miloš Holaň. „Špatný výsledek, špatný projev zejména v závěru. Musíme znovu začít hrát srdcem.“

Přestupy v extralize ONLINE: Změny v Hradci! Hlásí posilu z KHL i podpisy

28. leden 2023 - 11:15

Podpisy, přestupy, výměny, příchody borců ze zahraničí i zajímavosti. Všechny extraligové transfery sledujeme ONLINE na iSport.cz.

Hradec má posilu. Za Čínu hrál jako Wei Ruike, ale v Třinci ho znali jinak

28. leden 2023 - 10:07

Za jednu sezonu v Třinci si Ethan Werek udělal v extralize slušné jméno. Během ročníku 2018/2019 pomohl Ocelářům k titulu. Po čtyřech sezonách v čínském Kunlunu se vrací do extraligy, ale adresu vymění. Jedenatřicetiletý útočník oblékne dres Mountfieldu HK. V KHL odehrál celkem 187 zápasů a jedna věc se u něj změnila. Reprezentoval na olympiádě Čínu. Takže vyfasoval ještě jméno Wei Ruike, aby nezněl moc kanadsky.

SESTŘIHY: Skvělý Nečas! Srovnal před koncem a rozhodl, výborní gólmani

28. leden 2023 - 6:39

Útočník Martin Nečas byl v NHL hlavním strůjcem vítězství hokejistů Caroliny 5:4 v prodloužení nad San Jose. Nejprve dvanáct sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal a poté se postaral i o vítěznou branku. Vítek Vaněček se zasloužil 33 zákroky o výhru New Jersey 3:2 v prodloužení v Dallasu a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. New York Rangers porazil i díky jedné trefě Filipa Chytila na svém ledě Vegas 4:1. Daniel Vladař chytil 28 střel a dovedl Calgary k vítězství 5:2 v Seattlu.

Jágr střílel do Furcha, pak zklamaně kroužil. Kometa má štístko z první ligy

27. leden 2023 - 22:00

Střel na branku měli celkem 23, jako gólovou šanci byste z nich ale označili sotva tři. Neujala se žádná. Kometa v klidu došla k výhře 3:0. Dominik Furch zapsal třetí nulu sezony. „Vůbec jsme se nedokázali dostat do prostoru před brankou. Soupeř hru kontroloval,“ mrzelo trenéra Rytířů Otakara Vejvodu. Brno důležitý duel zvládlo, zvítězilo podruhé v řadě. Gólem přispěla i posila z Přerova Zdeněk Okál.

Dvojitý zázrak. Fanda trefil „meďáka“ za 700 tisíc, Motor vstal z mrtvých

27. leden 2023 - 21:15

Dvojnásobná euforie na jihu Čech. A každá stála za to. Nejprve se aplaudovalo fanouškovi za unikátní triumf v soutěži o nablýskaný auťák za 700 tisíc a pak i hráčům Motoru, kteří se senzačně zvedli z manka 2:4 a Mladou Boleslav v pátečním extraligovém duelu udolali 5:4 v prodloužení. Za hrdinu byl Martin Hanzl, jenž se mezi 57. a 63. minutou blýskl bilancí 2+1. Nejvíc pak 1,4 sekundy před koncem třetí části, kdy obstaral nastavení. „Zlaté dva body,“ věděl své při pohledu na drsný boj o předkolo play off.

SESTŘIHY: Kladno - Kometa 0:3. Vary zdolaly Třinec, obraty Hradce a Motoru

27. leden 2023 - 21:00

Hokejisté Kladna ve 42. kole Tipsport extraligy podlehli Kometě 0:3. Rytíři tak zůstávají poslední a většina konkurentů v boji o záchranu navíc uspěla. Karlovy Vary zaskočily Třinec vítězstvím 4:1. České Budějovice díky gólu vteřinu před koncem základní hrací doby otočily souboj s Mladou Boleslaví a slaví triumf 5:4 v prodloužení. Hradec Králové obratem ve třetí třetině vyhrál na ledě Vítkovic 5:2. Další konkurent ze spodku tabulky Litvínov nestačil na Liberec 1:5.

Lev po otočce: Vítkovic je mi trochu líto. První třetinu jsme byli strašidelní

27. leden 2023 - 20:37

Prohrávali 0:2, trefu těsně po druhé siréně jim sudí u videa neuznal a ještě v 54. minutě byli o branku ve skluzu. Přesto se tým Mountfieldu HK nakonec ve 42. kole Tipsport extraligy radoval v Ostravě z jasného vítězství 5:2. „Výsledek trošku neodpovídá, ale to je hokej,“ glosoval autor vítězného gólu Jakub Lev.

Drahé urážky. Pokuta pro šéfa Fürsta i Olomouc, ředitel vysvětlil výši

27. leden 2023 - 19:10

Deset a 75 tisíc korun. To jsou pokuty za urážlivé a ponižující výroky, jichž se dopustil olomoucký generální manažer Erik Fürst. Tryskaly na hlavního rozhodčího Romana Mrkvu po nedělním utkání s Plzní, a to bezprostředně po zápase a následně v ostrém rozhovoru pro deník Sport. Hanácký boss se v něm opřel rovněž o práci Vladimíra Pešiny, který řídí rozhodčí nejvyšší soutěže a zastupuje APK ve svazové komisi rozhodčích.

Hospodaření Pardubic za minulou sezonu: ztráta skoro dvacet milionů

27. leden 2023 - 13:30

Společnost Hockey Club Dynamo Pardubice skončila v období od 1. května 2021 do 30. dubna 2022 ve ztrátě 19,3 milionu korun. Rok předtím činila ztráta současného lídra hokejové extraligy 16,9 milionu korun. Celkový obrat dosáhl 163 milionů korun, což bylo meziročně o 38 milionů korun více, zjistila ČTK z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

SESTŘIHY: Vejmelka vymazal Blues. Pasta má 70 bodů, Bruins ale padli

27. leden 2023 - 7:20

Český brankář Karel Vejmelka zastavil v NHL všech 33 střel St. Louis, dovedl hokejisty Arizony k vítězství 5:0 a připsal si třetí čisté konto v sezoně. Bostonu nestačil gól Pavla Zachy, který skóroval po přihrávkách Davida Krejčího a Davida Pastrňáka, a prohrál na ledě Tampy Bay 2:3. Český tahoun Bruins si v utkání připsal 70 kanadský bod v ročníku. Detroit i díky asistenci Dominika Kubalíka zvítězil 4:3 v prodloužení v Montrealu.

Sýkorův dres je pod stropem: speciální puk, hosté, song a Rolinkův proslov

27. leden 2023 - 4:55

Velké jméno celé extraligy je oficiálně v hokejové penzi. Pardubice vyvěsily dres s číslem 37 pod strop své haly a poklonily se Petru Sýkorovi. Před zápasem s Plzní klub naplánoval velký ceremoniál. „Jsem vděčný všem lidem, kteří se o to zasloužili. Nějak jsem si to představoval, ale takhle určitě ne,“ potichu pak vyprávěl bývalý útočník. Dynamo nastoupilo ve speciálních dresech, Sýkora si poslechl song složený přímo pro něj a dorazili i jeho kamarádi a známí v čele s trenérem Arno del Curtem.

Výhra Dynama na Sýkorovu počest. A Plzeň? Další 16letý bek na scénu!

26. leden 2023 - 22:16

Utahují se šrouby, poznáte, že sezona se blíží ke klíčové fázi. Silná Plzeň. Ještě silnější Pardubice! Bitvě nejdřív předcházel velký ceremoniál, kdy Dynamo vyřadilo dres svého kanonýra Petra Sýkory. Potom se rozjela velká podívaná, kterou extraligový lídr ovládl 4:3, rozhodl třemi góly v závěru druhé třetiny. Ale na Plzeň pozor, nešťastné „cosi“ ze startu sezony je pryč. Navíc v klidu na ledě lídra poslala do zápasu druhého šestnáctiletého obránce.

SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 4:3. Sýkorova sláva a sedmá výhra v řadě

26. leden 2023 - 20:39

Dynamo jede! Pardubice ve čtvrteční předehrávce 42. kola Tipsport extraligy zdolaly na domácím ledě Plzeň 4:3, vyhrály posedmé v řadě za tři body a zvýšily náskok na druhé Vítkovice už na 12 bodů. Triumf nad Škodou zařídila především skvělá pasáž v závěru druhé třetiny, kdy Dynamo zvládlo obrat z 1:2 na 4:2 během tří a půl minut. Před utkáním proběhl slavnostní ceremoniál, při kterém byl pod strop arény vyvěšen dres legendy Petra Sýkory.

Špičková česká hokejová sudí: Už jsem odolná… Kolik si může vydělat?

26. leden 2023 - 18:25

Finálový zápas na mistrovství světa žen do 18 let měl českou stopu. Utkání mezi Kanadou a Švédskem řídily hned dvě Češky – hlavní rozhodčí Zuzana Svobodová a čárová sudí Kristýna Hájková. „Pískat finále je pro nás stejné ocenění, jako když sportovec získá zlatou medaili,“ říká Svobodová, která coby rozhodčí řídila ženské zápasy na olympiádách i seniorských mistrovství světa. Pro iSport.cz prozradila, jestli se kvůli hokeji někdy hádá s manželem, extraligovým rozhodčím Jiřím Svobodou, či jaké částky dostávají sudí za odpískaný zápas.

CHYSTÁME SE

do Hradce Kr. - ne 29.1.
Individuálně. Vstupenky v ON-LINE předprodeji ZDE.

do Třince - ne 5.2.

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných venkovních výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.

Hráč měsíce

Hráčem měsíce prosince je Adam Brízgala Gratulujeme!

Komunita

Facebook

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!