Fanklub web v novém hávu

Autor: Clouseau - Datum: 02 Duben 2012

Stránky Fanklubu existují již mnoho let a za tu dobu si prošly svým vývojem. Měnil se jejich design, funkcionalita, zcela jistě si nějakou obměnou prošlo i osazenstvo a návštěvníci. Pravděpodobně nic netrvá věčně a fanklubáckej web se Metuzalémovi asi nevyrovná a tak nazrál čas na změny.

Duben je dobrý měsíc pro jejich nasazení. Máme po sezóně, okurka ještě není v plném proudu, mistrovství světa před námi... Zní to jako předem plánovaný záměr, ale ve skutečnosti je načasování mnohem prozaičtější. Dali jsme to dohromady až teď.

Již dříve jsme avizovali nějaké úpravy na těchto stránkách a k prvním z nich dochází právě nyní. Pojďme se tedy seznámit s tím, co je nového a co nás v dalších týdnech a měsících ještě čeká.

Na první pohled zaujme hlavně změna vzhledu. Po čtyřech letech už opravdu bylo na čase. Sportovní weby se v současnosti dělají v podobném stylu a tento trend nám byl vodítkem. Myslíme a doufáme, že jsme se trefili. S novým designem přichází i nové rozložení navigace, jejiž nejdůležitější část se přesunula do dvou horizontálních menu.

Modré horizontální menu obsahuje hlavní navigační prvky přístupné všem návštěvníkům webu. Najdete zde staré známé odkazy na Diskusi, Tipovačku, Výjezdoměr atd.

Šedé horizontální menu obsahuje navigační prvky pro přihlášené uživatele. Po přihlášení se vám v šedém menu zobrazí další položky v závislosti na tom, jaká máte na stránkách oprávnění. Týká se to hlavně členů Fanklubu, viz níže.

V blocích na levé i pravé straně i nadále naleznete oblíbené odkazy na ostatní fóra, aktuální články na hokejových serverch či kulturní přesahy. Drobně jsme upravili upozornění na nové Soukromé zprávy, které je teď výraznější. Ve starém designu se toto upozornění poněkud ztrácelo.

Další zásadní změnou je Blog. Chceme vám dát více možností, jak používat a využívat tento web. A první z těchto možností je právě blog. Po přihlášení se vám v šedém horizontálním menu zobrazí položky Vytvořit obsah a Můj blog. Pro napsání příspěvku do blogu můžete použít obě. Jakmile napíšete svůj blogpost, zobrazí se na úvodní stránce.
Možnost vést si zde svůj blog mají pouze členové Fanklubu. Je to bonus k jejich členství. No a taky nejsme Blogger.com a není naší ambicí se jím stát :)

Drobnou, snad i užitečnou změnou, je chat v češtině. Za poslední měsíc bylo přes chat posláno téměř dva tisíce zpráv a zdá se, že je docela využívaný. Chat je přístupný pouze registrovaným uživatelům.

Co nás čeká dál? Připravujeme jednoduchý systém pro přihlašování se na výjezdy a nějaké zábavnosti, které podpoří jak zvídavého, tak soutěživého ducha. Nechte se překvapit :)

Budeme samozřejmě rádi za zpětnou vazbu a vaše názory na zdejší změny. Můžete využít komentářů pod článekm, soukromých zpráv, chatu, mailů (viz Kontakty).

Gappo
Obrázek uživatele Gappo
příspěvků: 12
24. Květen 2012 - 12:02
Super

Ahoj, vzhled je super, odvedli jste dobrou práci.

zeliii
Obrázek uživatele zeliii
logo Fanklubčlen Fanklubu
příspěvků: 9194
Administrátor
10. Duben 2012 - 21:39
Děkujeme za ohlasy

jak zde pod článkem, tak zejména na diskuzi - neváhejte i nadále připomínkovat, komentovat, ať to klape ku zdaru jak má!

Jde přede mnou Kladeňák, divně nohy klade ňák ...

Hanka
Obrázek uživatele Hanka
logo Fanklubčlen Fanklubu
příspěvků: 356
2. Duben 2012 - 17:13
pochvala

Normálně nemám změny vzhledu ráda, ale tahle se vám moc povedla! Díky za to, že se o nás tak staráte a my sem budeme zase o něco raději chodit! Díky!!!