Zhrzení obhájci titulu na start play-out!

Autor: zděnda - Datum: 09 březen 2010

Rok se s rokem sešel a jsme zase v nadstavbové části zvané play-out nebo Skupina o udržení, chcete-li. Zatímco loni šlo celkem o zklamání, letos byla situace jasná. O lepší vyhlídky nás připravilo množství těsných porážek. Pozdě bycha honit a omluvenky se neberou, takže malou útěchou pro nás může být pouze fakt, že dnešní soupeř, karlovarská Energie, zažívá pád z kategorie hrůzostrašných. To je potom vážně ostuda!

Stačí si prolistovat internet a karlovarského pláče a smutnění najdete vrchovatě. Přestěhování do multiarény je přišlo celkem draho. Ale dost o nich a zpátky k nám. Když jsem si prohlížel tabulku z loňska, zjistil jsem, že loni jsme ztráceli na 11. místo pět bodů. Letos jen o tři víc, ale je třeba brát v potaz, že loni nebylo o co hrát, Boleslav v tom byla až po uši. Kolegové z regionu s námi sousedí i letos, ale z druhé strany. Musíme je dostat pod sebe.

Měl by tomu pomoci i dnešní duel. Musíme doufat, že opravdu započala nová soutěž, protože bilance ze základní části není zrovna snová. Kladno si vzalo body pouze v extrémně vyhecovaném zápase, který tenkrát navíc pokazili šašci v pruhovaném. Na ledě soupeře nám to navíc dlouhodobě nejde a to jak v plechu, tak v divadle.

Vary budou postrádat trio Košťál, Zaťovič a Zjuzin. V bráně by se měl objevit Mensator a v poli budou určitě chtít rozdat bývalým kolegům nějakou tu ránu i kladenští odchovanci, naštěstí jsou Skuhravý a Hluchý. Na naší straně se bude chtít proti bývalým spoluhráčům vytáhnout Víťa Bílek.

Sestava Kladna dozná oproti utkání s Litvínovem jedné změny. "Tomáš Horna chytil do kolena zánět a dostal na deset dní antibiotika, takže to není moc dobré. Jinak bude sestava beze změn, místo Horny naskočí do čtvrtého útoku Melka. Smůlu měl i Kopr, protože už byl dobrej, ale na tréninku dostal na nechráněné místo na stehně pecku, z čehož má modřinu jako hrom. Opět nastoupíme s osmi obránci, protože porce zápasů je velká a chceme zapojit, co nejvíc hráčů," vysvětlil pro naše stránky trenér Otakar Vejvoda.

První zápas play-out hraný v KV Aréně začíná v 18:00!

40. kolo - 14. ledna 2010
HC ENERGIE KARLOVY VARY - GEUS OKNA KLADNO 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 16. Košťál (Pech, Loginov)
Rozhodčí: Souček, Hradil - Lhotský, Bejček
Vyloučení: 10:7
Využití: 1:0
Střely na branku: 27:25

27. kolo - 24. listopadu 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC ENERGIE KARLOVY VARY 4:3 PP (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Kalla (Toman, Bílek), 14. M. Procházka (Patera, V. Kameš), 28. M. Procházka (Patera, V. Kameš), 61. Kalla z trestného střílení - 24. Košťál (Kumstát, Skuhravý), 45. Košťál (Kumstát), 57. Košťál (Skuhravý, Kumstát)
Rozhodčí: Hodek, Šír - Kis, Prchal
Vyloučení: 4:9, navíc Bělohlav a F. Kaberle oba 10 min., M. Procházka 10 min. a do konce utkání, Patera (všichni Kladno) 10 min. + 5 min. a do konce utkání + trest ve hře
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 43:23

14. kolo - 9. října 2009
HC ENERGIE KARLOVY VARY - HC GEUS OKNA KLADNO 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 45. Pletka (Pech), 51. Dej (Pech) - 7. Bílek (Frolík, F. Kaberle)
Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Pouzar, Rozlílek
Vyloučení: 2:6, navíc Kopřiva (Kladno) 10 min.
Střely na branku: 35:25

1. kolo - 9. září 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC ENERGIE KARLOVY VARY 3:5 (0:3, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 30. Čurilla (Bílek, Frolík), 34. Bělohlav (Čurilla, Bílek), 56. Tenkrát (Majeský, Kalla) - 5. Melenovský (Kristek, Dobroň), 6. Dej (Zaťovič), 12. Pech (Haščák, Pletka), 52. Skladaný (Melenovský, Dobroň), 59. Němec (Mucha)
Rozhodčí: Svoboda, Šindler - Jelínek, Pešek
Vyloučení: 4:8
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 38:37

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

www.ngprague.cz