Zápisky z Crimmitschau


Autor: MLADY - Datum: 31 Srpen 2011

To ráno jsem se neprobudil v dobré náladě. Vedro totiž nesnáším. Začal jsem vzpomínat, na kterém z loňských autobusových výjezdů jsme byli poctěni klimatizovaným vozem. Vyšla mi jasná odpověď, a tak jsem u pokladny v samoobsluze na poslední chvíli stornoval nákup láhve s hajným na etiketě. Kdo by to v tom vedru pil? Po příjezdu ke stadionu a letmé prohlídce přistavené klimatizované Karosy jsem se snažil chybu marně napravit. V Ice Aréně Myslivce totiž neměli! U Chozého tůmovice jsem na tento neúspěch rychle zapomněl, avšak obsah lahve se bohužel až moc brzy ztratil někde v Pásmu Gazzy. Jelikož jsem se čistě náhodou poblíž "pásma" taky zdržoval, moje poznámky budou stručné:

1. Mlžná aréna
Stadion ledních pirátů mě nadchl. Nikomu určitě neuniklo mnoho podobností s tím kladenským: přilehlý lesík, většina tribun ke stání a specifická ochranka ... o té později. Otevřená zadní stěna haly s výhledem do lesa je jistě krásná vymoženost, ale hráči ji zřejmě ve třicetistupňových vederch neocení tak jako my, fanoušci.

2. Hokej
Když chvilkami klesla mlha, dalo se odhadnout, že se hrál.

3. Kotel rudo-černý
Nebyl. Bubeníci se na stadionu nacházeli dva, každý v jiné části tribuny a navzájem o sobě nejspíš nevěděli, protože jejich rytmus se zásadně lišil. Na soutěžní zápasy prý jdou k sobě blíže. Zdálo se mi, že mají spolu nějaký osobní problém, ale to nemám potvrzeno. Obecně je obecenstvo v Crimmitschau velmi přátelské. Fanoušek v drezu "Vojta" (Náš současný trenér zde odehrál dvě sezóny.) se nechtěl fotit. Hezké fanynky naštěstí ano
Crimmitschau

4. Kotel modro-bílý
Válel. Byl hlasitý a choval se slušně i přes provokace černých mužíků. Černá žínka byla spíš na naší straně
Crimmitschau

Snažil jsem se bez znalosti Němčiny dát do řeči s místními a vytáhnout z nich nějaké rozumy a názory. Prý jsme hluční, veselí a hokejisty máme dobré. Oceněna byla i naše relativně velká účast.

5. Ochránci pořádku
Zklamali hned 3x: Donutili mě před vstupem zahodit památeční půllitr. Zakázali rozvinout naši vlajku před utkáním. Zakázali rozvinout naši vlajku po utkání.
Své zákazy navíc razantně vymáhali. Více z jejich "práce" je vidět ve fotogalerii.

6. Cesta domů
Spal jsem.

7. Celá fotogalerie:
http://poldikladno.rajce.idnes.cz/Crimmitschau-Kladno_27.8.2011/

8. Bylo to fajn :-)

Tags

TIPOVAČKA

Tipujeme EURO 2024

Bližší informace ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!