Vítek

Autor: zeliii - Datum: 19 únor 2009

Po velmi nepovedém utkání proti Przni, se scházíme v oslabeném počtu pouze 4 lidí (Grosse nepočítám, protože nás jel podpořit v naší věci jen do Práglu). Už zde jsem pocítil menší rozladění, páč původní náš počet měl být cca 10 lidí, postupně se omluvili: Prochy 20 (ten, jehož nápad vyrazit směr Vítek byl), Smiler (ten se pro jistotu ani neomluvil, jen nepřišel), Bugr z Be (nemocná manželka), Ice black (kerej ještě den předem avizoval, že pojedou dokonce ve 3) - přátelé nepotěšili jste mě, ale vůbec.

No nic, i přes ořezanou sestavu zábava probíhala. S Gazzou jsme původně měli smělý plán nechlastat, nicméně nevydrželi jsme dál než kousek za Prahu. Velkou zásluhu na tom má Jezinka, která se ujala pozice zásobovače a vezla sebou haldu řízků (ty jsme nakonec dojídali až cestou z Ovy), nějakou tu okurku a hlavně bramborový destilát charakteristický jemnou vůní, decentní zlatou barvou a lahodnou rumovou chutí (dle údajů výrobce). Malé mínus má ovšem u nás za opomenutí párátek, ale příště prý bude zjednána náprava.

Už při prvním nástupu do vlaku jsme načali zajímavý zvyk, pokaždé jsme se přesunuli. Poprvé jen v rámci vagonu na popud Grosse, údajně se zde měla nacházet sedačka pro 5 - nenalézala se však. Podruhé ve vlaku do Ostravy jsme přesun posunuli zase o úroveň výš a učinili jsme pohyb dokonce mezi vagony, tentokrát z důvody mizerné kvality námi zvoleného kupé (z toho nového však byla část z nás posléze vyhozena na chodbu kvůli rezervacím). Ovšem náš největší problém byl jinde, opravdu hluboce jsme podcenili nákup alkoholických nápojů a tak nám někdy mezi Českou Třebovou a Olomoucí zavládla prohibice, tento problém netrápil pouze Kloze, páč jako vždy abstinoval.

Do města slovutné stodolní ulice jsme dorazili v očekávání velkých změn v sestavě, jaké tedy bylo naše zklamání, když bylo zjištěno, že změna je pouze jen jedna jediná a to na postu gólmanském. Po příchodu na stadion jsme si spravedlivě rozdělili role - já, Jezinka a Gazza jsme zamířili k degustaci (mimochodem vynikajícího) Ostravanu a Kloz si šel obhlídnout stadion. Ten, na to že se jedná o moderní verzi, je poměrně útulný (nic moc extra velikost a slušná akustika). Na utkání se od nás Kloz odvrátil, usedl daleko od nás a po celý zápas s námi neprohodil slova, ale abych ho jen nehanil, tak nám dokázal sehnat zadarmo lístky. V sektoru hostí se k nám přidali další 4 místní fandové Kladna, přičemž speciální pochvala tomu malému, který rozeřval nejeden chorál včetně vůbec prvního. Někdy ve druhé třetině se k nám přidala pozdně dorazivší Zuzana. Domácí fanoušky bych osobně přiřadil k ostudě ligy, nebyli vůbec slyšet, jen asi 3x po gólu na 5:0.

K utkání. Za tenhle výkon by neměli hráči dostat výplatu, to už nebyl kolaps obrany, to byl kolaps celé hry. Jakmile jsme dostali první gól, tak se veškerá naše hra sesypala, nejen že si hráči nebyli schopní nahrát, ale oni nebyli schopní ani bruslit. Nebudu tady jmenovat, protože hokej je hra týmová, ale týmově to kurvit nemusejí. Každých 10 minut se někdo ze střídačky podíval našim směrem a radši rychle klopil oči dolů, protože věděl, že za tohle si nezasloužili ani jednoho Kladenského fanouška. Když jsem je tak pozoroval, tak jsem si vzpomněl na jednu repliku z RD: Rimmer se ptá, jak dokázali egypťani postavit pyramidy, když to tedy nebyli ufoni. Lister na to odpovídá „protože měli masivní biče“. Něco takového by potřebovali naši hráči, třeba by tu pyramidu v podobě postupu do Play-off také postavili. Takhle se prostě o Play-off nebojuje, to klidně mohli zůstat doma, protože i juniorka by hrála líp. Věřim, že si tohle některý z nich přečte, vyřídí ostatním a příště BUDOU BOJOVAT! Nikomu z nás by asi nevadila ani tak ta prohra, ale ten přístup, když i prodejní jidáši typu Burger dokážou makat naplno, tak proč ne naši, když většina z nich v našem klubu vyrostla.

Cestou zpátky se nám podařilo takřka vykoupit zásoby plechového piva, v celé hospodě už zůstaly pouze 4 Plzně. Opět jsme udělali přesun v rámci vagonu, tentokrát po uvolnění několika míst. Jinak se nic zajímavého nestalo. Ještě abych nezapomněl, tak ten vítkovickej maskot opravdu vypadá jak pochroumaná popelnice, myslim, že jsme to s tim čoklem ještě vyhráli.

Závěrem bych rád dodal, že tohle je upravená verze, to, co jsem napsal ve vlaku na kolej, jsem radši vymazal, protože tam kolik bylo sprostejch slov, že by to asi nikdo neuveřejnil. Jelikož toto dopisuju po zápase se sešívkama, tak bych hráčům poděkoval, za jejich výkon zde, ale zároveň si kladu otázku: proč takhle nemohli odehrát předchozí 2 zápasy? To už bychom měli desítku jistou.

(daaziil)

vit-kla.JPG37.39 KB