V neděli se besedilo. O čem že?

Autor: zděnda - Datum: 14 únor 2011

Mediálním éterem nedávno proběhla pozvánka na besedu pořádanou naším fanklubem. Pošmourný nedělní podvečer nakonec posloužil dobrým třem desítkám zájemců. Setkání poznamenaly zvěsti o příchodu nepříchodu velkého Jaromíra. Druhou velice diskutovanou položkou předdebaty bylo podepsání nepodepsání fanouškovské Charty Fair Play. Poté již usedl do křesla pro hosta výkonný ředitel klubu Milan Volf. A otázky pršely.

Ihned na úvod byla smetena ze stolu otázka, která visela ve vzduchu. Jak je to vlastně s tím sympatickým chlapíkem s osmašedesátkou na zádech? Milan Volf byl ve svém názoru pragmaticky zdrženlivý. Rozhodně nic překotně nepotvrzoval, ale také nevyvracel. Sdělil, že on v této věci s rodinou Jágrů nejednal a stejně jako my si počká na konec sezony. Oficiality jdou prostě momentálně stranou.

Prioritní a zásadní je pro všechny kladeňáky v tuto chvíli záchrana. Pro dobro věci je nutné zkousnout i záležitosti, které by byly dříve nemyslitelné. Jednou z nich je příchod neoblíbeného Jaroslava Nedvěda na střídavý start z Berouna, potažmo ze Sparty. Jeho angažmá vyplynulo ze situace na trhu. Jak ředitel klubu sdělil, lepší alternativa v dané chvíli neexistovala. Nabídka kvalitních obránců je mizivá. Nedvěd se prozatím skutečně osvědčil a tak jeho služeb budeme využívat až do konce sezony. Byl součástí trejdu za Sachu Treille spolu s Radkem Smoleňákem. Tahle výměna vyplynula z logiky věci a nám může ve finále jen pomoci. Sacha byl prý den co den za bráchou v Praze a chtěl za ním enormně. Obě nové akvizice naopak chtějí Kladnu pomoci.

V otázce návratů se nic moc nového neudálo. Petr Tenkrát se chce vrátit, ale není jisté, že se tak stane po této sezoně. Jiří Burger má ve Vítkovicích super vysokou smlouvu a dohoda není jistá. V Ostravě je už drahně let, děti mu tam mezi tím začly chodit do školy. Padlo také jméno Petra Tona. Sparta se ho údajně chtěla v jednu chvíli zbavit a přicházel v úvahu jeho návrat na Kladno. Ta krachla v okamžiku, kdy rudí požadovali jako náhradu Pavla Pateru. Víc netřeba dodávat. Zda se vrátí Jaromír, ví jen on sám.

Besedníci se také ptali na situaci kolem rekonstrukce. Ta se nám panečku začíná nějak zamotávat. Údajně se stále upravuje projektová dokumentace a vypadá to, že letos se do betonu významněji nehrábne. Celá situace se ale ještě může změnit či zcela otočit. Problém také nastává v okamžiku, kdy klubu má být krouhnuta dotace. Rozpočet je již teď momentálně napjatý a při snížení pomoci a souběžné větší zátěži na provoz při rekonstrukci (připíchnuté stroje, svícení atp.) se blíží kolaps. Situaci bude dobré i nadále bedlivě sledovat.

Vše se točí kolem prachů. S tím souvisely i odpovědi na další otázky, proč se nepracuje kvalitně s malými hokejisty. Není dostatek trenérů, kteří by za mrzký peníz stačili pokrýt potřebný počet těch nejmenších. U vyšších ročníků je zase opačný problém. Často se vůbec nenaplní, protože hokejisté na stromě nerostou. Sám pan Volf přislíbil, že této oblasti se bude věnovat ještě více než dosud, kdy má v rukávu kvalitní kouče, bývalé extraligisty.

Na závěr bych rád poznamenal, že jednou ze součástí předprogramu bylo probrání již zmíněné fanouškovské Charty Fair Play. Ve zkratce se v ní jedná o odmítnutí veškerého pokřikování, projevů negativních emocí a povinném zdravení hostujících kotlů. Společným usnesením "rady starších" bylo odmítnutí tohoto - dle našeho názoru - paskvilu. Televizní pozvání na natáčení debaty k témuž hodláme odmítnout v oficiálním dopise. Je nám jasné, že totožný názor jistě nemá každý z vás. Proto uvítáme vaše názory v diskuzi. Obecně vzato však jsme toho názoru, že máme momentálně zcela odlišné starosti než podepisování líbivého marketingového papíru. To je snad v kostce vše. V příloze pozvánka na zmíněnou trachtaci a připravený dopis.

Setkání_hokejových_fanklubů_fankluby_final__080211.pdf402.38 KB
oficialni_vyjadreni_FPK.doc24 KB

Povinná četba

HLAVNĚ NESPADNOUT!
Stephen Foster
Muž, jeho syn a jejich fotbalový klub
V tomto ironickém vyprávění o fandovské posedlosti, pojednávajícím o islandských majitelích, věčně se střídajících trenérech, neschopných hráčích, indických koláčích a stadionech, které se vyrovnají tomu nejlepšímu z východoněmecké architektury, se jistě poznají příznivci podřadných klubů z celého světa.