Sirotci svému bossovi radost neudělali

Autor: zděnda - Datum: 18 únor 2008

Reparát po nepovedeném závěru zápasu ve Varech jsme měli možnost složit již o dva dny později. Všem bylo jasné, že případná prohra by mohla být pro nás osudná. Přístup našich hráčů však od prvních minut jasně naznačoval, že s touto variantou nikdo z nich nepočítá. Skóre se poprvé měnilo v 7. minutě, to když duo Procházka-Diviš vyrazilo na zteč a Prochy, který se v posledních zápasech přeměnil v exkluzivního nahrávače, krásně uvolnil Ríšu a ten při své momentální formě neminul a bezpečně skóroval. Následné minuty příliš šancí nepřinesly a tak se o vzruch postaral až slávistický Sloboda, to když v 11. minutě ošklivě fauloval vysokou holí a po právu dostal 2+2 minuty. Nabídnutou přesilovku jsme však trestuhodně zahodili, ba co víc, o minutu později mohlo být vyrovnáno, poněvadž Martin Ševc nabil Beránkovi, který naštěstí zblízka pálil pouze do Kopra. Následovala přesilovka, nařízená po další vysoké holi slávistů, kterou přetavil Patýz v náš druhý gól. Puk vyražený před branku sám dotlačil za Svobodova záda. První třetina skončila a dvougólový náskok byl příslibem, že to snad nakonec dobře dopadne. Hned v úvodu druhé třetiny šli slávisti opět do čtyř. Tuto výhodu jednoho muže jsme bohužel nevyužili a stav zůstal nezměněn. V 25. minutě takticky fauloval Nádašdi, jenž hákoval pronikajícího Hrušku. Z nabídnuté šance Slavia nevytěžila naštěstí nic a tak zápas plynul dál s šancemi na obou stranách. Hosté přijeli na Kladno s holemi proklatě vysoko a tak v 34. minutě putoval další slávista za katr, tentokrát hřešil syn slavného otce Jiří Doležal. Následující dvě minuty přinesly opět šance na obou stranách, ale bez gólového efektu. Nicméně mužstvo, které dnes zatím střílelo góly bylo to naše a tak v 36. minutě na dvakrát procpal puk za Svobodu věčný smolař a marod Martin Frolík.Radost z gólu měl opravdu velikou. Slávistům začaly téct nervy a na ledě se z jejich strany dost přiostřilo, což odnesl až Jakub Klepiš a po ukázkovém krosčeku se ještě drze divil, zač je to tak útlocitně trestán. Do konce třetiny se už nestalo nic. Třetí třetinu jsme tedy zahájili opět o jednoho muže silnější a i když se přesilovku nezdařilo proměnit, gól jsme přeci jenom dali. Honza Tomajko od mantinelu našel dobře postaveného Jirku Kuchlera, který bekhendem zařídil čtvrtý zářez. O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto, naši kontrolovali hru a jak je tomu u nás už tradicí, z chvilkové nepozornosti padl gól do naší sítě z hole Micky. V 53. minutě si šel odpočinout Tomáš Horna a soupeř touto výhodou nepohrdl. Hruška podobně jako Kuchler před deseti minutami bekhendem prostřelil Kopra. Takže zápas dostal opět jiný náboj a logicky se do myslí vkrádal strach o výsledek. Slávisté vycítili šanci a hnali se za dalším zkorigováním výsledku. Dlužno říci, že jejich počínání mělo i svou stinnou stránku v podobě prasáckých zákroků, které vyvrcholily v 57. minutě, to když Žižka naprosto hnusným krosčekem, rozhodně za hranicí pravidel, přišpendlil Ríšu Diviše. Za tyto nechutnosti si hosté body prostě nezasloužili a taky se tak stalo. V poslední minutě se odhodlali k obligátní power play, kterou nevyužili. Naopak. Zápas symbolicky ukončili P+P. Faulovaný Prochy stačil posunout na Patýze a do prázdné byl jen krůček.
Takže teď zbývá jediné - bodovat v posledním zápase s perníkáři. Věřím, že máme i navíc. Dále bych chtěl touto cestou popřát Gazzovi rychlou rekonvalescenci a brzký návrat do hlediště.

Fotogalerie: Bohumil Kučera

Povinná četba

HLAVNĚ NESPADNOUT!
Stephen Foster
Muž, jeho syn a jejich fotbalový klub
V tomto ironickém vyprávění o fandovské posedlosti, pojednávajícím o islandských majitelích, věčně se střídajících trenérech, neschopných hráčích, indických koláčích a stadionech, které se vyrovnají tomu nejlepšímu z východoněmecké architektury, se jistě poznají příznivci podřadných klubů z celého světa.