Sestřelí matador Bělohlav svůj mateřský tým?

Autor: zděnda - Datum: 19 leden 2010

Dobrotivé indiány jsme teprve předevčírem vyprovodili zpět do jejich teritorií a extraligová kola už se opět roztáčí. Boj se znovu rozhoří na kladenském ledě, na který tentokrát přijede soupeř méně arogantní, ale přesto nebezpečný. HC Mountfield má totiž v posledních zápasech našlápnuto. Je třeba mu přistřihnout křidýlka!

Na pozápasových rozhovorech v neděli se jeden z tazatelů obrátil na úspěšného střelce Bělku, jestli příští utkání s Budějicemi bude pro něj stále ještě pikantní. Zkušený mazák ani na chvíli nezaváhal a odvětil, že už si zvykl. Proto doufám, že bude pálit nemilosrdně a úspěšně.

Letos se nám na "sekačky" poměrně daří. V každém z dosavadních duelů Kladno dokázalo bodovat a doma bralo plný počet. Nerad bych to ale zakřiknul, jelikož dalším strašákem je akademická debata na diskusi o neschopnosti zopakovat zápas za tři body. Spíš je třeba říct si, kdy jindy než dnes?

Budějice v posledních zápasech postrádají trio Květoň, Sailer a Melichárek. Modrobílá kabina by měla ožít o dva staronové přírůstky. "Proti Budějovicím nastoupíme i s Hornou a Martinem Procházkou. Začnou ve čtvrté lajně s Markem Čurillou, protože sami nevědí, jak na tom budou. Ostatní zůstává stejné," prozradil k zápasu kouč Otakar Vejvoda. V posledních dnech se hodně skloňovalo jméno Procházky Libora, který by měl nastoupit zítra za Beroun. "Jedeme se na Libora zítra podívat. Není to ovšem žádná inspekce, bude to hlavně o jeho subjektivních pocitech. Dlouho nehrál, musí si to oťukat. Chomutov bude myslím dobrá prověrka," uzavřel k tomuto tématu Otakar Vejvoda.

Duel s Českými Budějovicemi začíná v 17:30!

Tipovačka 42. kolo: KLA-CEB počet kanadských bodů tria Eberle-Stieler-Kuchler

29. kolo - 29. listopadu 2009
HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE - HC GEUS OKNA KLADNO 2:1 PP (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 46. Mikeska (Šimánek, Snopek), 61. Gulaš (Mikeska, Snopek) - 49. Stieler (Mudroch, Eberle)
Rozhodčí: Mikula, Minář - Čech, Poruba
Vyloučení: 2:4
Bez využití
Střely na branku: 35:22

16. kolo - 15. října 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. F. Kaberle, 18. Stieler (Kuchler), 32. Eberle (Kuchler, Stieler), 36. Patera (Diviš), 60. Bělohlav (Patera) - 13. Melichárek (Macháček), 46. Mikeska (Gulaš), 55. Šimánek (Rod)
Rozhodčí: Hodek, Šindler - Bádal, Bláha
Vyloučení: 6:6, navíc Snopek (Č. Budějovice) 10 min.
Využití: 1:1
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 21:32

3. kolo - 13. září 2009
HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE - HC GEUS OKNA KLADNO 4:5 SN (0:2, 4:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. L. Květoň, 26. Huml (Vydarený, Veselý), 30. Veselý (Huml, M. Hudec), 39. Veselý (Vydarený) - 4. Frolík (Horna), 16. Tenkrát (Kalla), 48. Tenkrát (Horna), 51. Patera (Tenkrát), rozhodující samostatný nájezd Horna
Rozhodčí: Fraňo, Šír - Hlavatý, Tošenovjan
Vyloučení: 5:5
Využití: 2:1
Střely na branku: 38:37

TIPOVAČKA

Tipujte s námi MS 2024

Bližší info a propozice ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

www.ngprague.cz