Repete s Vary! A kafemlejnek play-out jede dál...

Autor: zděnda - Datum: 16 březen 2010

Už se to začíná protáčet a tahle monotónní soutěž ukazuje svou šedou tvář. I když je letos skutečně o co hrát, tahle nadstavba má slovy klasika; půvab párku ohřejvanýho od soboty. Buď jak buď, nejdůležitější je, aby to pro naše barvy dopadlo nakonec dobře. Výkony jsou povzbudivé, koncovka už méně. Doma je ovšem doma.

Když navážu na předposlední větu úvodního perexu, v Brně se tohle sousloví projevilo naplno. Kladno by si body zasloužilo, ale Kometa měla v brance finského legionáře Hoviho, který co viděl, to pochytal, co neviděl, za něj tyčky odrazily. Chce to hlavně klid, nemůžeme si myslet, že vyhrajeme vše. Stačí, když vyhrajeme většinu. Současně se najde tým, který většinu prohraje. Mohly by to být třeba Karlovy Vary.

Play-out je ale ošidné. Vary jsou zatím bez výhry a poslední zápas s poslední Boleslaví nezvládly a Bruslaři rázem poslali na poslední místo zpět nás. Přesto je zde velká šance přiblížit na toto hanebné místo právě lázeňské mužstvo. Recept je jednoduchý: dávat góly, ustát zelené provokace a opřít se o spolehlivý výkon gólmana.

Hostům bude opět chybět trojice Košťál, Zaťovič, Zjuzin. Domácí postrádají pouze smolaře Hornu, který marodí s kolenem. Sestava se oproti utkání s Brnem nakonec nemění, takže kouč Otakar Vejvoda byl tentokrát stručný. "Nastoupíme kompletně ve stejné sestavě jako v posledním zápase. Na lavičce s Koprem a Martinem Procházkou ve čtvrté lajně. Hrál skvěle, ale musí se přece jen ještě rozkoukat. Horna dobírá antibiotika, takže uvidíme, jak to s ním bude dál."

Městský zimní stadion přivítá tento duel v tradičních 17:30!

1. kolo play-out - 9. března 2010
HC ENERGIE KARLOVY VARY - HC GEUS OKNA KLADNO 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Skuhravý (Hřebejk) - 16. Kuchler (Bělohlav), 35. Patera (F. Kaberle)
Rozhodčí: Mikula, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan
Vyloučení: 4:7
Využití: 1:0
Střely na branku: 42:23

TIPOVAČKA

Tipujte s námi MS 2024

Bližší info a propozice ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

www.ngprague.cz