Radek Smoleňák: Naše Kladno dolů nespadne!

Autor: zděnda - Datum: 07 únor 2011

Když už jsme se pomalu smiřovali s tím, že si připíšeme další bezbodový zápas, přišlo vyrovnání v power play. Radek Smoleňák, který přišel z konkurenční Sparty, vystřelil alespoň bod. Nakonec se rozhodovalo v nájezdech a ani muž s číslem 30 v nich neměl potřebné štěstí. Jaké měl po zápase pocity?

Radku, jak by si zhodnotil dnešní zápas?

No jsme rádi za bod, i když jsme určitě sahali po více bodech. Ale potom jsme inkasovali minutu před koncem zase po naší chybě. Naštěstí nám to tam pak spadlo a následně jsme si mysleli ještě na další v bod nájezdech, ale to se nepovedlo. Každopádně v naší situaci je každej bod zlatej.

Jak si byl spokojen s nasazením týmu?

Když jsem byl ještě na Spartě, tak jsem viděl kluky, jak proti nám makají na sto procent. Nevím, jak to bylo v jiných zápasech, ale já jsem spokojený. Střídačka žije, má to šťávu. Nevím, jak to vidí fanoušci, ale podle mě je to, jak má být.

Hrával si také s Koprem. Proběhlo před zápasem nějaké hecování?

Jojo, já mám na něj docela štěstí. Letos už jsem mu dal snad tři góly a i v Americe jsem měl proti němu štěstí. Už ze mě začíná bejt zoufalej... (smích)

Hodně se řešilo tvé kladeňáctví či naopak zas sparťanství. Můžeš to ještě jednou pro fanoušky uvést na pravou míru?

No tak já jsem rodilej Pražák, vyrůstal jsem na Hvězdě a v nějaký pátý třídě jsem přišel na Kladno. Za tu dobu tady mám samozřejmě spoustu kamarádů, chodil jsem sem na školu a navíc se teď stěhuju ke Kladnu. Cítím se víc Kladeňák než Pražák. Doufám, že i já přispěju k tomu, aby to naše Kladno nespadlo.

To jsi mi výborně nahrál na poslední otázku. Zachrání se Kladno v extralize?

Určitě. Tady v kabině není nikdo, kdo by v to nevěřil. Doufám, že i v ochozech je to stejné. Pokud budeme hrát i nadále tak jako v posledních třech zápasech, tak nemusíme mít žádné obavy.

Super. Díky a měj se!

Čau kluci!