Radek Bělohlav: Těch tyček už je nějak moc!

Autor: zděnda - Datum: 01 únor 2010

Dlouho to vypadalo tak, že neděle bude ve znamení tříbodového vítězství. Bohužel naši hráči tak dlouho pokoušeli hokejové bohy tím, že své obrovské šance neproměnili, až došlo na trest. Boleslav využila power play a zápas se lámal až v prodloužení. Jeden z těch, kteří měli ve spálených šancích prsty, byl i Radek Bělohlav.

Radku, dnes sis vybral vrchovatě smůly, tyčky měla Boleslav dobře postavené...

No je to pravda, těch tyček už je opravdu nějak moc. Třetí gól by to uklidnil a bylo by prakticky rozhodnuto. Ten ztracený bod by nás mohl stát hodně.

Bereš teda dvoubodový zisk jako ztrátu?

Tak to zase úplně ne, ten druhej bod z prodloužení může v konečným součtu hrát určitou roli - zápasů je ještě dost. Chtěli jsme se k Boleslavi co nejvíc přitáhnout, bohužel jsme poskočili jen o ten jeden bod. Ale alespoň něco se povedlo.

Báli jste se případných nájezdů?

Ani jsem o tom nějak moc nepřemýšlel, letos jich moc nebylo, takže kdyby přišly, tak by přišly, ale nebylo by to asi moc lehký, přeci jenom mají velmi dobrýho gólmana.

Sledoval si po očku, jak hrála Kometa s Vítkovicemi?

Trochu jo, vím, že to bylo 3:2, kolik to nakonec skončilo?

Brno vyhrálo...

No tak mě vůbec nepřekvapuje, není žádné tajemství, že letos Kometa sbírá s Vítkovicemi body.

Jak se ti jeví nové tváře v kabině, mám na mysli Procházku a Gengela...

Tak určitě na ledě vidět jsou. Libor teda dneska udělal možná jeden faul navíc (smích), ale určitě je musím pochválit. Láďu Gengela jsem předtím vůbec neznal, ale vypadá dobře.

Ještě poslední věc, chci se zeptat na tvůj konflikt s Frolem, jak to celý vzniklo? Prý tě chtěl dokonce kousnout...

No on na mě skočil a bylo to. Ale kousnout mě nechtěl, to jsem neviděl. To snad ani nejde, ne? (smích)

Na tiskovce zaznělo:

Jiří Šejba (BK Mladá Boleslav):
Domácí byli v první třetině lepším týmem, my jsme tuhle část odehráli hodně pasivně. Pak nám odskočili na dva nula, takže jsme to museli změnit. Začali jsme aktivně napadat, což Kladno podle mě zaskočilo. Podařilo se nám snížit a na konci i vyrovnat. V prodloužení došlo z naší strany k chybě, která rozhodla. Myslím si, že penalty by zápasu slušeli lépe, podle mě by to bylo spravedlivé.

Petr Kasík (HC Geus Okna Kladno):
Dneska jsme si vypracovali spoustu šancí, které jsme ovšem nedokázali proměnit. Po snížení na 2:1 nás soupeř zatlačil a nakonec i vyrovnal. Musím jednoznačně říct, že ta ztráta bodu je trestuhodná. Gengel i Libor Procházka se zatím jeví velmi dobře, snad jim to vydrží.