Podeváté v kleci

Autor: zeliii - Datum: 10 Září 2010

Další ročník, dnes již dá se říci tradičního, klání "O pohár paní Poldi" začal sice slunečným sobotním ránem, avšak intenzita paprsků už nebyla taková, jako v předchozích letech. Stromy v okolí „klece“ trochu povyrostly a zázemí se tak nacházelo ve velmi studeném stínu. Většině hráčů chladno nevadilo, fanouškům a divákům však ano. Přesto se brzy začali od právě otevíraných stánků trousit první zvědavci k nám pod vyvěšenou sektorovou vlajku s jasným sdělením: "Kladýnko".

Turnaje se opět zúčastnily čtyři družstva a to VP Trend, obhájce Vanavan, nováček Ultras (zástupci fotbalového kotle) a my - pořádající Hokejový Fanklub Poldi Kladno . Úvodní dva zápasy začaly oťukáváním se soupeři. Ale většinou brzy po tomto intermezzu nastala gólová smršť. První zápas turnaje vyhráli Ultras nad VP Trendem 6:0, druhý mač mezi Vanavanem a Fanklubem skončil jasnou výhrou obhájců trofeje dokonce 7:0. I když by se pár povedených akcí z naší strany našlo, tak jsme si ani neškrtli. Další dvojice zápasů byla remízová. Oba shodně skončili 2:2. Byly to duely mezi VP Trendem ku Vanavanu a Ultras ku Fanklubu. Poslední dvojice zápasů rozhodovala o umístění v průběžné tabulce a nasazení do duelů o medaile. Vanavan vyhrál 6:1 nad Ultras a ti pak porazili Fanklub těsně 2:1. Nasazení na nejdůležitější zápasy dne bylo tedy jasné, finále se odehraje mezi nováčkem Ultras a obhájci z Vanavanu, o bronz si to rozdají VP Trend s Fanklubem. Fanklubáci, mocně podporovaní maxiřehtačkou v rukou Zděndy a spolehlivým servisem svého podpůrného týmu v čele s Hankou, zabojovali a vyhráli poslední mač 5:1, kdy po nervózním úvodu 3x rychle za sebou vsítili a dokráčeli s přehledem k 3. příčce. VP trend sice půdobil fotbalovějším dojmem a ukázal množství pěkných fotbalových momentů, avšak zřejmě doplatil na poměrně velkou nedisciplinovanost. Ve finále potvrdil formu a předpoklady Vanavan team. Ultras (jinak příjemné překvapení turnaje) jim sice byli zdatným soupeřem, ale po urputné bitvě svítilo na pomyslné tabuli skóre 2:1 pro Vanavan. Chlapi z Dřeváku tak obhájili loňské umístění a s celkově sedmi prvními místy jsou jasně nejlepším týmem tohoto turnaje.

Konečné pořadí: 1. Vanavan, 2. Ultras, 3. Fanklub, 4. VP Trend.

Poděkování patří Magistrátu města Kladna za umožnění pořádání akce, obchodu s potravinami Korzo za věcné ceny a samozřejmě všem zúčastněným + specielně Daazilovi za soudcování. Za rok na jubilejní desítce snad opět nashle!

(Hanka, Zelí)

Fotogalerie od Hanky: zde

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

www.ngprague.cz