Pavel Skrbek: Prostě jedem, hrajem náš hokej a chceme zase vyhrát!

Autor: zděnda - Datum: 24 Září 2011

Je to jako sen. Soupeři nenáviděných mančaftů s námi musí opět počítat. Ba co víc, oni se musí před námi sklánět. Tohle musí všechny z nás šolíchat na duši. Vary byly marný. Jen díky našim chybám jsme je dostali opět do zápasu. Ale ten poslední krok jim prostě chyběl. Máme totiž v kádru borce, kteří dělají ten rozdíl. Jedním z nich je Pavel Skrbek.

Pavle, zřejmě všichni jsme spokojení, Vary byly od začátku na ručník, ale zápas se v jednu chvíli zvrtnul a přišel strach o výsledek. Proč?

No bylo to, jak si řek', měli jsme je na lopatě, byly přesilovky 5 na 4, 5 na 3 a nic. Tam musí bejt gól. Přišla chyba, tam se to trochu zvrtlo, dostali jsme ještě jeden do šatny. Pak jsme se začali trochu bát o výsledek. Naštěstí jsme dali ten čtvrtej a trochu nás to uklidnilo. Ale přesto jsme podle mě hráli nahoru dolů, místo toho abychom hráli náš hokej.

Konkrétně ty jsi tam měl v tu dobu jednu celkem zajímavou šanci, která ovšem skončila tím, že jsi přišel o puk...

Jo, jo. Já jsem tam pořád čekal na Hořáka, jestli nejede. Ale oni se ty hráči k němu začali stahovat, tak mi nezbylo nic jinýho než udělat stahovačku a nic z toho nebylo. Ale tam to bylo víceméně v pořádku, protože já jsem byl na svý straně a čekal jsem na přihrávky.

No každopádně máme ze tří zápasů osm bodů a to je po letech strádání velké překvapení. Jaké bylo vlastně tvoje očekávání?

Já si myslím, že do každýho zápasu bychom měli jít s tím, že chceme vyhrát. Takže já jsem to vlastně čekal. Jinak bych tady ani nebyl. My hrajeme dobře od prvního zápasu a není důvod, aby to tak nebylo.

Další otázka s tím trochu souvisí. Působíš na Kladně dočasně. Jak hodnotíš svůj prozatimní pobyt doma?

Já abych se přiznal, tak jsem neměl ani žádný očekávání, takže stále platí, že jsem rád, že můžu hrát, jak nejlíp dovedu a pomůžu tím i tomu týmu. Ať prohráváme nebo vyhráváme, vždycky to bude stejný. Chci být platný pro ten tým.

Rozumím. Minule sis hodně pochvaloval atmosféru, dnes bylo opět dost lidí, tudíž opět spokojenost?

Atmosféra byla zase výborná, lidí bylo o dost víc než, co ukazovala kostka, podle mě tak dva tisíce plus. No nedá se nic dělat, kulisa byla skvělá.

V neděli jedeme do Vítkovic a tam to taky nebylo nikdy lehký. S jakými plány vyrazí Kladno do Ostravy?

Hele, já tyhle statistiky nikdy nesledoval. Takže řeči ve Vítkovicích jsme deset let nevyhráli mě neberou. Na to nesmíme vůbec myslet. Prostě jedem, hrajem náš hokej a chceme zase vyhrát.

To nás těší. Díky, ať se daří!

Díky, čau.

Povinná četba

HLAVNĚ NESPADNOUT!
Stephen Foster
Muž, jeho syn a jejich fotbalový klub
V tomto ironickém vyprávění o fandovské posedlosti, pojednávajícím o islandských majitelích, věčně se střídajících trenérech, neschopných hráčích, indických koláčích a stadionech, které se vyrovnají tomu nejlepšímu z východoněmecké architektury, se jistě poznají příznivci podřadných klubů z celého světa.