Pavel Patera: Jsme na tom psychicky líp!

Autor: zděnda - Datum: 06 březen 2010

Kdyby byly všechny zápasy jako s Litvínovem, bylo by nám blaze. Chemici odjeli s ostudou a my jsme tak rázně vykročili směrem k záchraně extraligy. Přiznám se, že odevzdaný výkon hostů mě celkem překvapil a výrazně zklamal. Asi tu Slavii opravdu chtěli. Stejného názoru byl i kapitán Pavel Patera, kterého jsem si pozval na slovíčko.

Pavle, dnes to byl zápas jako vymalovaný. Litvínov hrál bezzbubě, hodně vám to usnadnili?

Samozřejmě. Navíc my máme daleko větší motivaci a jde nám o všechno. Litvínov je podle mě tam, kde chtěl bejt a čekají jenom na play off.

Zeptám se jinak, letos nám zrovna tenhle tým vysloveně sedne. Máš pro to nějaké vysvětlení?

No asi takhle, každej rok máš nějakýho soupeře na kterýho ti to jde a příští rok je to úplně jinak. Letos to zrovna vyšlo na Litvínov, loni na Spartu a víš, jak to letos dopadlo. Tohle se prostě točí a čím to je, to nevím.

Může to být třeba tím, že hra Litvínova nám víc sedí?

O tom se radši nechci bavit, protože my jednou řeknem, že hra toho a toho týmu nám vyhovuje a pak s nima třikrát prohrajem. Letos to prostě vyšlo na Litvínov a když nám to takhle půjde dál, bude jenom dobře.

Boleslav prohrála, přitáhli jsme si je na čtyři body, máme tím podle tebe soupeře, kterého můžeme dostat pod sebe?

Určitě. Celou sezónu se omílalo, že koukáme jenom na Brno, ale není to pravda. My jsme sledovali i soupeře nad náma, nechci je jmenovat, protože to se nedělá, ale je super, že se to smrsklo na čtyři body. Každopádně to bude ještě těžká práce. Neznamená to, že jsme zachráněný, ale na druhou stranu my jsme věděli, že budem hrát play out a teď jsme na tom psychicky líp.

Tvůj věčný souputník Martin Procházka doléčuje zranění a mám informace, že by v úterý mohl nastoupit. Těšíš se na něho?

No já myslím, že v úterý to určitě nebude. To bude na daleko dýl. Zatím se vůbec neřešil do lajny a podle mě to bude trvat ještě týden. Ale samozřejmě nemůžu mluvit za druhý.

Když to vezmu na druhou stranu, vrátil se k tobě Ríša Diviš a dnes zabodoval. Jak tuhle obnovenou spolupráci hodnotíš?

Jednoznačně kladně. Mě se s Ríšou vždycky hrálo dobře a stále to trvá. Já jsem spokojenej, že se vrátil a dali nás zase dohromady.

Pavle, díky moc, ať se daří!

Díky, mějte se!

Fotogalerie ze zápasu Michal "Mechmel" Ivanega
+ Slideshow

Povídá se...
Jiří Kučera (HC Litvínov):
Co k tomu říct, my jsme jsme hráli jenom první čtyři minuty. Měli jsme šance, ale pak už hrálo jenom Kladno.

Petr Kasík (HC Geus Okna Kladno):
To je pravda, my jsme už v první třetině odskočili na 2:0, psychicky jsme se uklidnili a nakonec dotáhli do vítězného konce. Ale sezóna pro nás pokračuje dál a nemůžeme z toho dělat nějaké velké závěry.