Obránce Michal Lukáč: Už se do toho pomalu dostávám

Autor: zeliii - Datum: 16 listopad 2014

Kladno se potýká s nedostatkem beků, někteří jsou zranění, jiní nemocní, další pykají za rozhodnutí disciplinární komise. Trenéři se proto již před zápasem v Havlíčkově Brodě do zadních řad instalovali útočníka Michala Lukáče, který se následně nové role zhostil se ctí. "Na rozdíl od klasických beků rychle odpálí puk a zbytečně nic nevymýšlí. I když dnes se pod jedním gólem podepsal, tak s ním panuje určitě spokojenost." chválil přeučeného beka po zápase s Chomutovem trenér Kopecký. Michal Lukáč si v každém z "odbráněných" utkání vzadu odehrál své, připsal vždy po kanadském bodu, nicméně s Chomutovem to na body nakonec nestačilo.

Michal Lukáč, v posledních třech zápasech nejproduktivnější bek Kladna. Jak jste se nové role v zadních řadách zhostil?

"Tak měl jsem i dost štěstí, snažím se puky dávat co nejrychleji na bránu. Kluci tam pak dobře cloní a jsou z toho dorážky. A na tomto malém hřišti je to pak účinné, takový hokej musíme hrát, nic pěkného se nedá tvořit. Je tu všude blízko, hráči jsou u tebe rychle, takže nezbývá než nahazovat na bránu. Tak to tam párkrát po mých střelách nějak spadlo. Ale soustředím se hlavně na obranu, není to pro mě stále nic lehkého."

Kladno má málo beků, ale jak padlo rozhodnutí právě na vás? Vy už jste měl s touto pozicí nějaké zkušenosti?

"Ne, to je teď poprvé. Ale já, když hraju útočníka, tak se stále snažím být první vzadu a být v tomto hodně zodpovědný, tudíž trenéři i díky tomu asi ukázali na mě. Snažím se odvést maximum, i když dnes u toho druhého gólu to byl můj hráč."

Ale jestli se nemýlím, za ty tři utkání to byla jediná negativní účast na ledě při obdržené brance?

"To je pravda. Ale Chomutov je také trochu jiné mužstvo, než ty ostatní. Ale stejně, dalo se s nimi hrát, zase tak špatně jsme nehráli. Kdyby Hořák místo tyčky dal gól, mohla to být zasloužená remíza. Šance jsme měli, ale nepadlo to tam. Musíme jet dál."

V pondělí bude asi třeba navázat na dnešní poslední třetinu, ta se přeci jen povedla, ne?

"Ve třetí třetině jsme je nepustili skoro k ničemu. Měli jsme dost dorážek a šancí, i když se vyrovnat nakonec nepodařilo. Musíme si vzít body zase v dalším zápase."

První liga hraje v rychlém tempu bez přestávek, tři zápasy týdně. Teď asi hodně pomůže, že není třeba cestovat?

"My jsme ten začátek sezóny ohledně zápasů venku měli v hlavách, od začátku sezóny jsme to věděli. Ale teď jsme šťastní, že jsme doma. Stále si na to ale ještě musíme trochu zvyknout a v hlavách uvědomit, že hřiště je malé a že nejsme někde ve Vítkovicích nebo podobně. Podle mě v té třetí třetině už jsme hráli tak, jak by to mělo vypadat."

Je užší kluziště pro předělaného beka výhodou, nebo spíše naopak?

"Je to hodně v hlavě. Každé střídání musím mít v hlavě srovnané, kde mám být. Kdežto když hraješ dvacet let útočníka, tak ti to jde v hlavě samo. Takže si potřebuješ hlavně ujasnit, kde se máš pohybovat, co máš dělat po buly a tak. Bruslařsky je to ale podle mě OK. Ale je to třetí zápas a už se do toho pomalu dostávám."

Nevypadá to, že by se nějací beci měli vracet do sestavy, takže na tomto postu asi ještě nějaký čas zůstanete?

"To uvidím, to je otázka na trenéry. Zatím to ale asi zůstane stejné. Marodů máme hodně a když mě tam opět dají, budu se snažit pro mužstvo udělat maximum."

Jak vypadala příprava s Davidem Růžičkou, se kterým nastupujete?

"Vysvětlil mi nějaké záležitosti a i na střídačce se ho neustále na něco vyptávám. Ale už jde většinou o detaily, základní věci už mám v hlavě. Je to dost o té psychické stránce si pamatovat své úkoly."

Nicméně na postu obránce tři kanadské body v posledních třech zápasech, předtím v osmnácti zápasech na postu útočníka dvě asistence. Nebude to tedy ten správný post? Ono teď asi také strávíte na ledě daleko víc času, že?

"Je to i tím. Ve čtvrté pětce jsme se do toho moc nedostávali. Většinou jsme hlavně bránili oslabení.  Ale abych to shrnul, je to jednak také o štěstí, a pak i tím, že na tom malém hřišti se to daleko častěji snažím nahazovat co nejrychleji na bránu. Když se pak útočníkům daří dorážet, tak hned stoupne šance, že padne gól."

na Vsetín do Brna

Doprava individuálně.

Info ke vstupenkám: Zájemci nechť kontaktují Astixe nebo Zelího mailem či přes soukromou zprávu.

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných venkovních výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.