O pohár paní Poldi 2008

Autor: zeliii - Datum: 03 Září 2008

Avizovanou druhou sportovně-společenskou akcí před startem nové sezóny je turnaj v malé kopané "O pohár paní Poldi". Ten již šest let neodmyslitelně patří k Dnům města Kladna (chcete-li Hornické dny nebo Dny horníků a energetiků), které se každoročně konají v areálu Sletiště a jeho nejbližším okolí. Letos to bude posedmé, a to v sobotu 6. září.

My jsme se v roce 2002 přidali k této trachtaci, neboť se nám zdála klec s umělým povrchem v zadním traktu Sletiště poněkud nevyužitá a taktéž jsme se krátce po vzniku Fanklubu potřebovali trochu zviditelnit. A to se vcelku vydařilo. Nejenže se poprvé a naposled zůčastnili aktivní hráči HC, ale povedl se dokonce husarský kousek, kdy jsme přímo na hlavním pódiu předávali ceny i příspěvek na oblasti postižené v tomtéž roce povodněmi, který jsme vybrali ze startovného. V následujících letech se nám vysoko posazenou laťku pořadatelství nikterak zvýšit nepovedlo, někdy spíše naopak. Nicméně pokaždé se s většími či menšími potížemi turnaj uspořádat podařilo. Mimo naší, již vesměs tradiční, vlastnosti dělat vše na poslední chvíli, bylo největším oříškem vyhlášení vítězů v r. 2004, kdy jsme nezvládli dopravit již vyrobené poháry a předávali je s cca týdenním zpožděním.
Účastníci našeho fotbalového klání, se každým rokem lehce obměňují. Do této doby se, kromě našich maličkostí, zatím utkaly HC Kladno (jak aktivní tak bývalí hokejisté), Rabat, Relax, ČSAD, Středočeské divadlo, Club 19, Vanavan team nebo FC Berounských medvědů... A pokud tomu okolnosti nahrávají (což se stalo zatím asi 3x) vrcholí turnaj fotbalovou exhibicí "všichni proti všem" s dětmi z ÚSP. Historicky prvními vítězi poháru se (tehdy podle plánu :) stali hokejisté HC v čele s Pepou Zajícem. Další vítěze lze dohledat jen stěží neboť archiv působí dojmem lehkého zmatku. Jistota je jediná: My, jako ryzí amatéři hrající pro žízeň a zpočátku pilně trénující, jsme vybojovali za pomocí posil jedinkrát 3. místo. Jinak vždy končíme v propadlišti. Avšak nyní, již poučeni, netrénujeme jak je rok dlouhý a nijak se to na výkonech neprojevuje. Zůstávají stále stejné. Bude se snad letos konat překvapení? Asi těžko...
Na umělohmotném pažitu tentokrát přivítáme Team rozhlasu Relax, Vanavan team a premiérově reprezentanty našeho sponzora VP trend.
Poděkování patří Magistrátu města za bezplatné přenechání sportoviště a zejména firmě KORZO paní Růženy Kozlové, která nás každoročně zásobuje dárkovými koši.
Pokud vás tedy začne vřískot z pódia lehce otravovat a vlezlost komediantů se střelnicemi, labutěmi a centrifugami nebude brát konce, tak neváhejte, naberte občerstvení a přijďte zkouknout trochu toho sportu. Začátek v 10.00, finále cca ve 14.30.