O letní přípravě a nadcházející sezóně s Jirkou Kuchlerem


Autor: Clouseau - Datum: 16 Září 2011

Jiří KuchlerUž se to blíží. Už je to skoro tady. V neděli to začne. Nová extraligová sezóna je před námi a všichni už se nemůžeme dočkat prvního zápasu. Během uplynulých několika málo měsíců se toho na Kladně kolem hokeje stalo tolik, že to vydrží na historky pro dlouhé zimní večery ještě několika generacím. My jsme si o tom povídali s Jirkou Kuchlerem. No ne tak úplně povídali, jako si spíš posílali mejly, ale tak rozumíme si :)

Na jaře to vypadalo s budoucností hokeje na Kladně všelijak, přinejmenším s extraligou. Jakým způsobem ses o uvažovaném prodeji dozvěděl a co všechno se ti honilo hlavou v těch dnech?

Informace o zvažovaném prodeji klubu jsem získával od ostatních spoluhráčů a lidí okolo hokeje. Nebylo to nic příjemného, jelikož to opravdu vypadalo na konec hokeje na Kladně. Snažil jsem se na to tolik nemyslet a připravoval se na další sezonu s tím, že to dobře dopadne. Díky Jardovi se tak i stalo.

Všechno se to odehrávalo v době, kdy jste měli po sezóně a před letní přípravou. S kým z týmu a jeho okolí jsi byl v kontaktu a co jste dělali?

Po skončení sezóny jsme se spoluhráči ve velkém kontaktu nebyli. Ono není špatné si od sebe trochu odpočinout. Čím víc se blížil start letní přípravy, tím víc jsme se bavili o dění v klubu. Nejvíce v kontaktu jsem byl s Pavlem Paterou, Jurou Bickem, V. Bílkem apod.

Nakonec to dobře dopadlo a všem se nám ulevilo. Na akci Fandíme Kladnu - Happening pro kladenský hokej dorazilo na koncert a autogramiádu víc lidi, než jsme všichni čekali. Bylo to dost narychlo, ale snad to docela vyšlo. Příší léto bychom mohli vymyslet pro širokou veřejnost zase nějakou akci, co ty na to? Nějaký nápad?

Na akci Fandíme Kladnu jsem přišel rád a myslím, že stejně tak i ostatní spoluhráči. Každá věc, která je na podporu hokeje na Kladně byla a bude vítána. Určitě mě mile překvapilo, kolik lidí do sítenského údolí dorazilo. Řekl bych, že se ta akce zdařila a fanoušci a příchozí si to užili a doufám, že bude následovat další ročník. Rád přijdu….

Letní přípravu jste nastoupili tak, že vás svolal Pavel Patera a začali jste trénovat. Jak to probíhalo?

Na letní přípravu nás svolali trenéři. Kdyby to neudělali, byli jsme se spoluhráči domluveni, že začneme letní přípravu sami. Trenéři neměli jednoduchou situaci, jelikož nás trénovalo méně než je obvyklé a než je potřeba pro jednotlivé tréninkové jednotky. Chodilo nás asi 12, kteří jsou pod smlouvou a pak kluci, jimž smlouva skončila, ale chtěli hrát za Kladno. Nakonec si myslím, že to byla kvalitní příprava, ale to ukáže až samotná soutěž.

Bavme se teď o té sportovní stránce událostmi nabitého léta. Přípravu jste začali sami s Petrem Tatíčkem a Jiřím Kopeckým, v průběhu léta přišel Zdeněk Vojta. Byl to znatelný rozdíl nebo to nějak plynule navazovalo? Ať už zaměření tréninku, tréninkové dávky atp.

Zdeněk Vojta byl jmenován v průběhu letní přípravy (vlastně se blížil její konec) a domluvil se s Petrem Tatíčkem a Jiřím Kopeckým, že dotáhnou letní přípravu do konce oni. Každá příprava má své cykly (začíná se vytrvalostí, nabírání síly a přechází se do výbušnosti, rychlosti a dynamiky), proto je těžké vstupovat do toho procesu a měnit ho, když je trénink po tréninku naplánován. Pan Vojta nás po svém nástupu k mužstvu nechal fyzicky otestovat na FTVS a přivedl k týmu kondičního trenéra Radima Jebavého, který bude u nás působit celou sezónu.

Proběhly i další změny, máte myslím dalšího fyzioterapeuta, je to tak? Jaké další změny oproti předchozím letům nastaly a co vám ty změny jako hokejistům přinášejí?

Kromě příchodu kondičního trenéra se realizační tým rozrostl ještě o nového kustoda Míru Petráka, který tak doplnil duo Malý-Kruliš. Ještě má na výpomoc při zápasech chodit pomáhat Milan Částka. K dispozici máme i dvě fyzioterapeutky pí. Darsovou a Báru Krajsovou. Pro hráče je to velké plus, když mohou využívat jejich služeb. Pomáhají jak v urychlení léčby či odstranění zranění, tak i v prevenci tím, že s hráči provádějí různá cvičení, při kterých se zapojují jiné svalové skupiny než při hokeji a snižuje se napětí ve svalech.

Když se podíváme na přípravná utkání, která jste sehráli (10 výher z 12 zápasů), tak se vám v nich dařilo celkem jednoznačně vyhrávat třetí třetiny. Je to výsledkem něčeho konkrétního z přípravy nebo to tak prostě vyšlo a my jen přeceňujeme statistiku?

Tak to jsem ani nezaregistroval, že jsme byli tak úspěšní ve 3. třetině. Pravdou je, že se změnil proti minulým letům herní styl a asi to mužstvu zatím sedí. Ale pokud si vzpomínám tak v minulých letech jsme taky měli pár dobrých příprav, ale pak hra v samotné lize byla o poznání horší. Doufám, že letos tomu bude jinak a my budeme pokračovat na vítězné vlně.

S nástupem trenéra Vojty došlo k mnoha změnám, došlo i ke změnám herního stylu.

Ano, změnil se herní styl. V předešlých sezónách se hrálo s bránícím levým křídlem. Dnes vypomáhá obráncům centr. Samozřejmě bránit musí celá pětka. Trenéři po nás chtějí, abychom byli více aktivní a snažili se donutit soupeře k chybám. Dá se říci, že každý systém má své klady i zápory, ale nejdůležitější je, aby ho hráči vzali za svůj a dodržovali ho. To vám potvrdí každý hráč a trenér.

Ještě k zápasům letní připravy. Ta utkání se domlouvala v době, kdy nebylo jisté, jak to tady bude vůbec vypadat a proto nebylo lehké dát těch dvanáct zápasů dohromady. Při vší úctě k soupeřům nás ale mužstva jako třeba Crimmitschau nebo Landshut nemohla tolik prověřit. Trochu exotika, ne? Jak hodnotíš zápasy s německými týmy? A naopak co Ufa?

Já osobně si rád zahraji proti zahraničním týmům, protože moc příležitostí k tomu nemáme. Bylo by skvělé hrát proti nejlepším týmům Evropy. Každému je však jasné, že nebylo v naší situaci lehké sehnat jakéhokoliv soupeře. Německé týmy, proti kterým jsme nastoupili sice hrají nižší soutěže, ale alespoň jsme si vyzkoušeli hru proti zhuštěné obraně. Opakem byla Ufa, kdy jsme se naopak my snažili o perfektní obranu a z toho vyrážet k brejkům. Byl to skvělý zápas i díky tomu, že Ufa přilákala spoustu diváků a kulisa na přípravný zápas byla výborná.

Co říkáš na projekt European Trophy? Chtěl by sis tuhle soutěž taky zahrát?

Jakákoliv konfrontace se zahraničími kluby je přínosná jak pro hráče tak i pro fanoušky. Věřím, že hrát European Trophy musí být náročné, jelikož kromě těchto zápasů se musíte ještě dobře připravit na ligu. Nicméně bych to rád s Kladnem zkusil.

Nemůžeme pochopitelně nezabrousit na nový název klubu, logo a další probíhající změny. Jak jste v kabině přijali Rytíře? Fanouškům se dost líbí nové dresy, je v kabině někdo, komu se ty dresy nelíbí?

Nová identita klubu je povedená, ale mně nevadil ani buldok. Některé kluby nemají v názvu ani město, ale pouze jméno sponzora. Což se asi nikomu nelíbí, takže jsem rád, že to dopadlo takto. Samozřejmě je mi jasné, že jde o peníze. Dresy jsme viděli pouze jednou při oficiálním focení a to bílou sadu. Je pěkné, že tam prakticky nejsou reklamy. Myslím, že budou patřit k nejhezčím v lize.

Při prohlídce zákulísí zimáku během exhibice Fandíme Kladnu - Hokejové utkání legend měli lidé možnost mrknout i do kabiny. Samozřejmě zaujal nápis Erotické masáže a pod ním podobizna Poldi-Jágra. Už se dočkal i rytíř nějakého využití? Případně trosečník?

Všechny tyto vtípky vymýšlí naše trojice masérů a kustodů. Předpokládám, že určitě něco opět vymyslí. Zatím mají připraveny rytířské helmy…

V neděli nás všechny čeká začátek nové sezóny. Co od nové sezóny kromě dobrého začátku, žádných zranění, štěstíčka a většího počtu diváků očekáváš?

Jak si uvedl. Čekám dobrý začátek bez zranění, pak přijde i to štěstí a tím pádem přilákáme i více diváků. Prostě to bude bavit diváky i nás. Rád bych ještě, aby se na hokej přišla alespoň jednou podívat moje malá dcera a vydržela na zimáku alespoň 5 minut.

Díky a uvidíme se v neděli.

Tags

TIPOVAČKA

Tipujeme EURO 2024

Bližší informace ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!