Náš ansámbl vede zaslouženě 1 - 0 na zápasy

Autor: zděnda - Datum: 24 únor 2008

Po základní části konečně začal den D a my jsme se postavili tváří v tvář Plzni. Všechny teoretické pro a proti, všechny teoretické plány a dohady zmizely v prachu minulosti a začala nová soutěž, ve které jde o všechno, o bytí a nebytí. Začátek v domácím prostředí nám dával nemalou výhodu a bylo jen na klucích, zda s ní naloží lépe než před rokem.

Jestli se o něčem vedly dohady, tak určitě ne o vypjatosti téhle série. I když jde pouze o předkolo, tak zápasy s Plzní jsou vyhecované vždy a zdá se, že nikdy tomu nebude jinak. Od prvních minut se hrálo ve vysokém tempu a obě strany se mohli po svých šancích ujmout vedení. Efektivněji se projevila Plzeň, to když v 9. minutě šel pykat Martin Ševc a jeho prohřešek trestal kromě sudího také hostující forvard Vampola. Naštěstí se naši celkem rychle oklepali a ve 14. minutě vyrovnal aktivní Marek Trončinský. Vyrovnání nám vlilo sebevědomí do žil a tak jsme nebojácně ostřelovali Málka dál. Každopádně bez gólového efektu a zbytek první třetiny se dohrál bez změny skóre na obou stranách. Začátek druhé třetiny jsme si nechali dokonale utéct a již v první minutě prostřední části Vlasák střílel do černého vedle ležícího Kopra. Naopak plzeňský gólman oplýval jistotou a hlavně díky němu drželi hosté remízu. Začaroval hlavně v 25. minutě, kdy Kuchlerovi prakticky sebral gól. Nicméně trefa visela ve vzduchu a moc dlouho netrvalo a kladenské tribuny jásaly podruhé. Plzeňáci začali faulovat a sudí to zatím ještě pískali, takže se nám nabídla více než půlminutová přesilovka pět na tři. Na konci prvního trestu přišel náš trest v podobě druhé gólu. Jarda Kalla krásně předložil gumu Patýzovi a ten se v poslední době moc nemýlí. 2:2. Dobíhal druhý trest a i ten jsme využili. Tentokrát skóroval Hornič, asistenci měl Nádraží. 3:2. Nabídnutých výhod jsme tedy beze zbytku využili, ale to nebylo vše. Doslova pár vteřin po třetím gólu přišel bleskově zásah čtvrtý. Svůj druhý gól v sezóně vsítil Rudovský po asistenci Jirky Kuchlera. 4:2! Toto byla pro hosty ledová sprška, takže jim nezbylo nic jiného než zmobilizovat síly a pokusit se o obrat. Napomoci jim k tomu mělo diskutabilní vyloučení Trončinského, když dle mého názoru čistě naremploval plzeňáka, ale rozhodčí byli jiného názoru. Je potřeba říct, že pokud toto byl faul, tak hosté by seděli každou chvíli. Ale to je jiná pohádka. Naštěstí oslabení jsme se ctí ubránili a jelo se dál. Ta pravá otloukaná ze strany hostů měla teprve začít. Vyhazovalo se svorně z obou mančaftů, ale je nad slunce jasné, kdo měl v čuňárnách navrch. Pak přišel trošku hloupý gól do šatny a bylo to rázem 4:3. Tím pádem třetí třetina byla příslibem lehkého dramatu, který jsme ovšem otupili svojí velmi dobrou a jistou hrou. Mám tím na mysli fakt, že pokud bychom neudělali vyloženou botu, měli body zůstat doma. A tak jsme s jistotou kontrolovali hru i skóre a Plzeňákům začaly téct nervy. Bohužel rozhodčí dělali, že nevidí a tak je z letargie probudil až Vampolův let útočným pásmem, který doprovodil trest pro Nádašdiho. To už hrála Plzeň s jedním hráčem v poli navíc a s trenérem Hořavou coby vrhačem lahví. Vrh byl oceněn dvěma minutami a z power play nebylo nic. Závěr jsme si pohlídali, Posmyk stačil udeřit Pateru třikrát loktem, ale jak sem říkal, rozhodčí zapomněli čočky v kabině. Na závěr chci poznamenat, že dnes se fandilo ostošest a všem zúčastněným za to děkuji. Byli jste skvělí! Zítra pokračujeme!

Muž, jeho syn a jejich fotbalový klub
V tomto ironickém vyprávění o fandovské posedlosti, pojednávajícím o islandských majitelích, věčně se střídajících trenérech, neschopných hráčích, indických koláčích a stadionech, které se vyrovnají tomu nejlepšímu z východoněmecké architektury, se jistě poznají příznivci podřadných klubů z celého světa.

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!