Moje cesta na Rangers

Autor: zeliii - Datum: 04 únor 2010

Přílet do NY se opravdu moc nepovedl, přistání do bouřky bylo velmi tvrdé (několik jedinců potupně vrhlo). Po nezbytné peripetii s imigračním úředníkem, který se velmi divil tomu proč cestujeme takovou dálku zrovna na hokej, když „u Vás prý se hraje taky“, jsme se vydali na cestu metrem na Manhattan.

Ubytování v hotelu proběhlo standardně a bez problémů. Teď nastala ta pravá chvíle na cestu do MSG a koupi vstupenek. Museli jsme projít okolo několika /černých/ prodejců zaručeně pravých vstupenek a už jsme se prodrali ke kase s názvem Only to night. Koupě vstupenek byla otázkou chvíle, směrovaly do sektoru 342 (mimochodem stejný sektor ve kterém jsem seděl vloni). Poté byl na řadě nezbytný double whooper v nedalekém fast foodu.
Po hvězdném nástupu borců do arény a jejich oblíbené zpívané hymně, do které několik tupců, kteří nebyli jinak po celý večer slyšet, vyřvávalo „LET´S GO RANGERS“, začal toužebně očekávaný mač. Hosté z Pittsburghu se do domácích pustili s vervou a bez zbytečného respektu… A tak nebylo divu, že se po pouhých odehraných 2:47 měnil stav - 0:1. Gólman Lundqvist se opravdu moc nevyznamenal, což v průběhu zápasu několikrát zopakoval, asi je trošku z formy… V čase 17:00 hrají hosté první přesilovku zápasu, ale nic z ní nevytěží...
V průběhu první popcornové přestávky byla k vidění soutěž ve střelbě na branku podobná té naší, jen od vzdálenější modré do malého otvoru uprostřed branky, a s tím rozdílem, že výhra byla neskutečných MILION USD.
V čase 33:04 bylo srovnáno na 1:1, hra plynula řekl bych nudně až do druhé pauzy. Hned ve 21 sekundě poslední třetiny dostává hostující hráč 4 min. za vysokou hůl. Přesilovka byla velmi podobná té naší, takže bezzubá a marná… Následuje další vyloučení a tučňáci jdou na 10 sec. do tří a zase nic, marnost nad marnost.
V čase 49:18 se domácí ujímají vedení a arénou se poprvé (to jsem ještě nevěděl, že je to pro tento večer, ale i pro ten následující :( naposledy) oblíbené a dobře znějící “LET´S GO RANGERS“!!! Po pouhých 28 sec. je opět srovnáno 2:2 za další minutu je 2:3 a s domácími to nevypadá vůbec dobře… Čtvrtý gól přichází 39,8 sec před koncem do branky, kterou už dávno opustil její strážce a Rangers se pokoušeli o hru v šesti. Dobrý večer z Madison Square Garden!

Vstupenky na druhý zápas kupuji do sektoru nejlevnějšího a do úplně poslední řady, takže mám z té výšky dokonalý přehled o hře. Hosté z Caroliny začali stejně jako tučňáci a záhy bylo 0:1. O tomto zápase se nebudu moc rozepisovat protože to opravdu nemá cenu…
V půlce třetí třetiny jsem v sektoru zůstal jen já a nějaký párek Japonců, či co to bylo… Hrůza zápas, chvilkama jsem se fakt nedivil, že na ně bučej. Výsledek 1:5.
18200 diváků, jak udávají oficiální čísla, tam ani v jednom případě nebylo…