Milan Toman: Co my nedáme, to je trestuhodný!

Autor: zděnda - Datum: 09 leden 2010

Utkání s Třincem byl očistec. Chudonervní opustili zápas předčasně, skalní vydrželi do konce, ale pěkná podívaná to nebyla. Sedmigólový rozdíl je masakr. Já jsem vyrazil před koncem záměrně a neodvratně, abych si na pár otázek vytáhl...třeba Milana Tomana.

Milane, diváci v ochozech docela bouřili, nezřídka se zmiňoval termín "odklouzané utkání", co k tomu můžeš říct?

Tak já si myslim, že jsme bojovali, ale dostali jsme dva blbý góly na začátku, což v naší situaci není ideální samozřejmě a popravdě, co my nedáme, to je trestuhodný. Snažili jsme se bránit a nedostat ještě víc nařezáno. Nevyšlo to, ale musíme jít dál a pořádně se připravit na neděli.

A právě na neděli bych se rád optal, myslíš, že po tomto debaklu sáhne trenér ke změnám v sestavě?

Tak to by ses musel zeptat trenéra, teď tu byl chvíli, nechal to tak, jak to bylo a teď možná nějaký změny udělá, protože něco se změnit určitě musí.

Bohužel i divácká kulisa byl dost nedůstojná. 1500 diváků je podle mě hrůza. Jak to působilo na tebe?

Myslim, že je víc důvodů, proč je ta situace taková, jaká je. Jak říkáš, bylo to v televizi, navíc my nehrajeme nic moc a tímhle jsme tomu vůbec nepomohli. Já se těm lidem na jednu stranu nedivím. Každopádně chci poděkovat těm, který přišli.

Odbočme od dnešního klání, chci se tě zeptat, jak ses cítil, coby křídlo v zápase na Spartě?

Tak ona to byla vlastně jenom třetina, navíc tam byly tři oslabení, takže to šlo. Celkem to byly asi tři, čtyři střídání, nějakých deset minut. To nemůžeš nic udělat. Ale v dorostu už sem taky zaskakoval v útoku, když někdo chyběl, pro mě to není problém. No mrzí mě, že jsme nedali góla. (úsměv)

Na tiskovce mimojiné zaznělo:

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec):
Tak my jsme sem jeli docela s pokorou, pečlivě jsme se na Kladno připravovali. Ty první tři góly nás nakopli. Měli jsme dobrý pohyb, zátěž jsme rozložili na všechny pětky a navíc všichni plnili výborně taktické pokyny. To nás přivedlo do vítězného konce.

Otakar Vejvoda (HC Geus Okna Kladno):
Těžko se mi to objektivně hodnotí, Rozhodně se nebudeme na nic vymlouvat. 7:0 je pánové 7:0! Chtěli jsme to stáhnout na tři pětky, ale ve finále to nemělo cenu. Nebudu řešit, jestli kluci bojovali za mě nebo za Zdenka, ale ten plakát naproti mluvil jasně. To je přece motivace jako řemen. Já jsem s Gerdem hrál pět let v lajně a pro mě je tahle situace horší než pro kohokoliv jiného.

Fotogalerie ze zápasu Michal "Mechmel" Ivanega
+ Slideshow