Michal Dragoun: Náš systém je dobře nastavený!

Autor: zděnda - Datum: 15 Říjen 2011

Georgino říkal, že se zvedáme. Já mu oponoval, tak to vole docela ztěžka. Ať tak či tak, máme za sebou další prohraný zápas. Kluci makali, Cigi čaroval, ale výběr z indiánské rezervace byl bohužel vždy o krok napřed. Ten často rozhoduje o dělbě bodů. Tentokrát v náš neprospěch.

Dragy, kladenský divák po hrůze v Liberci očekával domácí bodový přírůstek o ono nic...

V Liberci mluvil Honza Hlaváč s Petrem Nedvědem a ten mu říkal, že ten zápas jim prostě krutě vyšel. Mladý kluci si věřili, klaplo jim to a dopadlo to, jak to dopadlo. Určitě jsme si dneska chtěli ty body vrátit, ale musíme uznat to, že Plzeň je jeden z favoritů, na druhou stranu, kdyby jsme si nenechali dát ten druhej gól, mohlo to být jiný. Ale to jsou jenom kdyby. Ten výkon byl lepší, tak jako v těch lepších chvilkách musíme hrát pořád. Je jasný, že nebudeme vyhrávat pořád. Samozřejmě bysme chtěli, ale nejde to vždycky. Třetí třetina od nás ale byla dobrá.

Přišlo mi, že při gólech jsme byli trochu pasivní. To byl ten velký rozdíl. Souhlasíš?

Tak první třetina byla špatná celá. Druhou nebyla tak špatná, ale je pravda, že Plzeň byla o krok napřed a my jsme nehráli naši hru. Třetí část byla o něčem jiném. Takhle musíme hrát i v dalších zápasech.

Nemůžu se nezeptat na přesilovky. Byla z naší strany vidět snaha, větší tah na bránu, ale zase bodově prázdnota. Došlo na tréninku k nějakým obměnám, aby se to zlomilo?

No ono jde taky o to, s jakýma spoluhráčem hraješ. Od začátku sezóny hledáme optimální sestavení těch pětek, ale pořád se to mění, pořád je tam jinej obránce, jinej útočník. Ale na druhou stranu je před náma ještě jednačtyřicet zápasů, jestli dobře počítám a musí se to ještě zlepšit, nemá cenu se na něco vymlouvat. Já, ani kluci to nebudeme svádět na nějaký štěstíčko. Zkoušíme to, nemůžu říct jaký varianty, ale v podstatě jde o to udělat to jednodušejc a líp.

Pojďme k příjemnějším věcem. Za měsíc září jsi byl vyhlášen podle fanoušků hráčem měsíce. Zaregistrovals to a co na to říkáš?

Abych pravdu řek' nevšiml jsem si, ale je to proto, že já mám devítiměsíčního kluka, takže já když přijdu domů, tak chci pomoct manželce, aby si trochu odpočinula. Takže já ten čas věnuju rodině a na ten internet se tolik nedívám. Ale jsem rád, že jsem to za ten první měsíc dostal (úsměv). Mám radost, že jste si mě zvolili a cením si toho, protože jsem tady chvíli a o to víc mě to těší.

Poslední otázka. Vrátím se k tomu, co jsi říkal prve, bude naše hra v příštím zápase stejná jako dnes ve třetí třetině?

Myslím, že po tom zápase s Libercem, budu mluvit za sebe, jsem dneska strašně chtěl a někdy z tý přemíry snady vypadneš z toho systému, kterej máme hrát. Dneska v tý třetí třetině jsme si řekli, tak dobře, pojďme zkusit to, co nám vyhovovalo, každej bude poctivě dělat, to co má a tohle musíme zopakovat. Nemůžeme si každej dělat, co chceme, musíme jet podle trenérů. Myslím si, že ten systém, kterej tady máme je dobře nastavenej. V přípravě i v některých zápasech se to osvědčilo, proti Litvínovu například, takže nemá cenu něco měnit.

Super. Díky za rozhovor. Ať se daří!

Taky díky. Čau!

na Vsetín do Brna

Busem každý den tam i zpět, podrobné informace včetně cen a přihlášek najdete odkazech níže:

NE 21.4. odj. 12:30 od ZS

PO 22.4. odj. 13:00 od ZS

Info ke vstupenkám: Zájemci nechť kontaktují Astixe nebo Zelího mailem či přes soukromou zprávu.

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných venkovních výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.