Medvědí pohár ve znamení deště

Autor: zeliii - Datum: 20 Srpen 2008

Již pošesté utkaly se uplynulou sobotu v Městské hokejbalové aréně týmy hokejových fanklubů o Medvědí pohár. Letos za účasti Pardubic, Chomutova a Jihlavy. Berounští, další tradiční účastníci, se pro letošek omluvili a tak se tedy Medvědí pohár odehrál poprvé bez Medvědů.

Druhou a podstatně nepříjemnější změnou oproti předešlým ročníkům bylo počasí, které tentokrát sportu vůbec nepřálo. Déšť vytrvale skrápěl hrací plochu po celou dobu turnaje a jeho intenzita se postupně zvyšovala. Nic ale nemohlo narušit tradiční klání. Jelikož se zúčastnila 4 mužstva nikdo nezůstal za branami play-off. Boje v základní skupině tak posloužily jen k určení semifinálových dvojic. Dominovala Jihlava s plným počtem bodů a skóre 10:5. Chomutov si připsal 2 výhry, pardubičtí jednu. Poldikundy končili bez bodu a s problémy v koncovce.
Vzhledem k vývoji bylo již před posledním zápasem skupiny CHO-PCE jasné, že si to tito dva soupeři shodně rozdají i v semifinále. Po dohodě obou týmů byl tedy tento zápas odehrán zároveň jako semifinálový a to na tři třetiny (všechna ostatní utkní 2x10 min.). Radoval se Chomutov. V druhém semifinále jsme překvapili my, protože po několika přesunech v kádru, jsme bojovným výkonem, bezchybnou obranou v čele s gólmanem a zlepšenou koncovkou zaskočili Jihlavské ježky. V tomto utkání bohužel došlo k jediné nepříjemnosti celého turnaje, kdy jeden z jihlavských borců odnesl nezaviněný souboj zlomeninou kotníku. No výhra 4:0 nás katapultovala do finále s Chomutovem. Souboj o bronz mezi Jihlavou a Pardubicemi byl poté nadmíru vyrovnanou záležitostí, kterou musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich dominovali oba brankáři, když z 5 sérií kapituloval pouze jednou pardubák. Ten, zřejmě s úmyslem svoji chybu napravit, postavil se v posledním nájezdu svému protějšku. Nezavěsil, a tak na třetím místě stanuli jihlavští.
Vrcholem turnaje se tak stal duel mezi favorizovaným Chomutovem a Kladenským překvapením. A zázrak pokračoval, když jsme v 8. minutě vedli již 2:0. Bohužel ještě do přestávky během jedné minuty 3x inkasovali a severočeši nás tak dostali do kolen. Chomutov po zbytek utkání přiměřeně zvyšoval skóre a kontroloval stav. Nic na tom nezměnilo ani několik nervózních strkanic a ani náš třetí úspěch, na který chomutovští vzápětí odpověděli a stanovili tak výsledek na konečných 6:3 ve svůj prospěch.

Pohár tedy putuje již po třetí na sever Čech. Druhou příčku obsadili naše modrobílé barvy a to paradoxně s jedinou výhrou, dosaženou však v klíčové fázi turnaje. Mírné zklamání na to konto zažila Jihlava, která i přes bezchybné účinkování v základní skupině skončila "až" třetí. Mírnou náplastí jí může být cena pro nejlepšího střelce turnaje (6 branek). Čtvrtá příčka patří perníkářům z Pardubic, kteří se však prezentovali sympatickými výkony.
Všem díky za účast a fér hru. Nezměrné díky časomíře. A absolutorium zaslouží rozhodčí Pavel Bartoš za celodenní maratón s píšťalkou v nekonečném lijavci.

Finále: CHO-KLA 6:3

Sestava Kladno: Honza, Živnajs / Bugr, Georgino, Samča, Dáda, Petr, Plech / Dobrota, Čenda, Landys, Smety, Bery, Zelí, Begbie, Davídek

Refree: Pavel Bartoš

Časomíra: Hanka & slečna od Beryho

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!