Lukáš Cikánek: Na Varech je deka. My jsme v pohodě!

Autor: zděnda - Datum: 17 březen 2010

Opravdu z toho začínám mít dobrý pocit. Konečná fáze letošního extraligového tažení nás zastihla ve výborné kondici. Když nám přejí i tyčky, soupeři na nás netasí všudypřítomné lapačky, vyrážečky a jiné obranné předměty včetně údů svých, máme nad každým navrch. Už za tři dny začíná další přetahovaná, ale my můžeme hledět do budoucna směle, jsme na koni. Své o tom ví i strážce svatyně; Lukáš Cikánek.

Lukáši, dneska to byla opět pastva pro oči, jak se na to koukalo tobě zezadu?

Tak koukalo se na to určitě dobře, dali jsme pět gólů a když toho proměníme tolik, tak je výhra v kapse. Prohrávali jsme sice jedna nula, ale naštěstí jsme rychle vyrovnali a nakonec to byla paráda.

Chválíš kluky za hru dopředu, jediný inkasovaný gól je zřejmě šlechtí i v defenzívě? Měl jsi v nich tu správnou oporu?

Rozhodně, kluci mi pomáhaj' celou dobu. Dneska to bylo opravdu vidět, proto to třeba dopadlo líp než třeba v Brně. Každopádně ty tři body jsou zasloužený, byli jsme prostě lepší.

To bezesporu, já jsem si na konci všímal hráčů hostí, kteří jezdili na střídačku hodně zkroušení a nezřídka kouleli očima. Myslíš, že to pro ně byla až taková potupa?

Já si nemyslím, že to pro ně byla úplně potupa, ale bude to asi tím, že se jim vůbec nedaří. Oni udělali snad tři body ze čtrnácti zápasů, takže je na nich velká deka a nemůžou se z toho dostat.

Pojďme od nich dál, ty chytáš momentálně skvěle. Vím, že tuhle otázku už si dostal, ale já se přesto chci zeptat, myslíš, že pro tuhle fazónu hrálo svoji roli tvoje angažmá v Berouně?

Jo, na to už se mě ptali (úsměv). Ale odpovídám opět ano. Určitě mi to pomohlo, kdybych tady seděl celou sezónu, neměl žádný zápasy, tak by se mi chytalo špatně. V Berouně jsem odehrál asi patnáct utkání a dost se vyhrávalo, takže mě to dostalo do pohody.

Cítíš se tedy teď v pohodě?

Určitě!

V pátek proti tobě bude opět stát Boleslav, jak to vidíš s bodovými vyhlídkami? Chcete body nebo si věříte na vítězství?

Jako jedeme tam pro vítězství. Máme na to, i v Brně jsme na to měli, ale bohužel to nedopadlo.

Tak držíme pěst!

Díky!