Lide kladenský, povstaň!

Autor: zeliii - Datum: 01 březen 2013

Letošní sezóna je pro nás, kladenské fandy, tak trochu zadostiučiněním. Léta jsme posíláni na dno pomyslné či skutečné, na našem zimním stadionu je prý zima a vůbec, že nás na ten hokej chodí pět a půl. Díky stávce v NHL jsme všem těmhle škarohlídům zavřeli ústa, protože mohli jen přihlížet a závidět, že Kladno je na špici co se týče předvedené hry, zájmu médií i diváků. A to vše jen s hráči, kteří tu vyrostli, byli vychováni místními trenéry a mají to srdce na správném místě.

Hrdinové zpoza klávesnice opět vylezli v době, kdy NHL začala - a všem těmto znalcům bylo ihned jasné, že Kladno přeci půjde tabulkou sešupem dolů a je to jasný kandidát na play out. Naši mladíci v čele s nestárnoucí legendou kapitánem jim však dokázali, že se nevzdají jen tak snadno a do poslední chvíle lítě bojovali o přímý postup do play off, což by byl obrovský úspěch. Stejně jako vloni nás čeká předkolo, v němž narazíme na loňského mistra z Pardubic. Pojďme povzbudit naše kluky, kteří bojují na hraně svých možností!

Pátek – sobota 17:30 naprosto ideální termín na to vzít děti, manželku, kamarády na hokej a jít povzbudit naše kluky proti těžkému soupeři v nadstavbové části extraligy!

V rámci těchto dvou zápasů chystáme my, aktivní fanoušci v kotli, opět nějaké ty transparenty a malůvky, které mají povzbudit hráče. Tato představení jste mohli vidět namátkou v zápase v O2 aréně proti Brnu, za zmínku stojí povedená choreografie na motiv „Náš hokej = Echt gold!“ v rámci zlatého utkání doma proti Liberci, putující transparent doma se Spartou a v neposlední řadě děkovačka JJ a klukům z NHL za jejich působení. Tato chorea byly vždy placena z interních zdrojů fanklubu. Na pátečním, resp. sobotním zápasu bychom rádi vybrali nějaké peníze v kotli a jeho okolí právě na tyto aktivity i od ostatních. Pokud se Vám tedy líbí, co kladenský kotel vytvářel a vytváří a chtěli byste to podpořit, pak bude možnost při pátečním zápase. Je to jen na Vás, chcete-li dát pětku, co máte v kapse, či padesátikorunu – všechny tyto peníze budou předány vedoucímu Fanklubu a bude uvedena vybraná částka. Stejně je tak samozřejmě Vaším právem odmítnout dát peníze. Myslíme však, že nějaká ta drobná částka, za všechny ty hodiny práce co se na tom strávily a pomohly lépe prezentovat kladenský kotel, nikoho nezabije.

Další věcí je, že v rámci sobotního duelu bychom rádi připomněli starší časy, kdy na tribunách vždy vlálo během zápasu alespoň pár vlajek. Vyzýváme tedy všechny, kteří mají doma vlajku na tyči, aby ji s sebou v sobotu vzali na zápas, popřípadě neváhali vyrobit jakékoli modrobílé mávátko či mávadlo. Oživme chystanou choreografii rozevlátým vlajkovím!

PÁTEK – SOBOTA 17:30 VŠICHNI NA ZIMÁK!!!

(gross za přispění Chozého a Zelího)

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

www.ngprague.cz