Libor Procházka: Za tři body v Brně? Není to nereálné!

Autor: zděnda - Datum: 13 březen 2010

Stalo se nevídané a nás to zhluboka blaží. Vyhráli jsme potřetí za sebou a odrazili se od extraligového dna. Po právu na naše místo spadla nemastná neslaná Boleslav. Pevně doufám, že napořád. Ale buďme na pozoru! Další bitva je vyhraná, ale válka pokračuje. Naštěstí máme v týmu bojovníky, kteří se soubojů nestrachují. Jeden z nich je Libor Procházka.

Libore, kýžená výhra se dostavila, panuje v kabině spokojenost?

No jasně, tři body jsou parádní. Nám o nic jinýho nejde, víme o co hrajeme a každý zápas teď bude nadoraz. Ale my jsme to začali výborně, dva zápasy, dvě výhry, co víc si přát.

V počátku zápasu jsme byli jasně lepší, potom to trochu opadlo. Bylo to tím, že Boleslav začala hrát nebo byly na vině naše častá oslabení?

Myslím, že od obojího trochu, ale my jsme tam měli šance na 2:0 i víc, bohužel bez gólového efektu. Rozhodli jsme až později, ale o to je to zase cennější, když si to takhle ukopem' do konce (úsměv).

Vrátím se ještě k tomu podivnému verdiktu rozhodčích, kdy tvůj evidentně čistý zákrok posoudili jako faul, cos tomu říkal?

No to je jednoduchý, kdybych ho trefil kolenem, tak ho vezou do nemocnice. Já ho trefil čistě ramenem a divím se, že to pískal vzdálenější rozhodčí přes celý hřiště. Dál bych se k tomu nechtěl vyjadřovat.

Já si osobně myslím, že rozhodčí v tomhle nedrží stejný metr a kolikrát v dalších zápasech popřou vlastní výroky. Vidíš to podobně?

Je to tak. Pro nás je to potom o to složitější, člověk neví, co si vlastně může dovolit. Každej zápas je to jiný a ve vypjatých zápasech jako byl tenhle je lepší začít opatrně a počkat, co ten rozhodčí vlastně bude pískat. Ve finále to rozhodčí stejně kompenzujou, já seděl na trestný a od nás tam bylo podražení, mohli nás poslat do tří a neudělali to.

Poslední otázka. Pozítří nás čeká Brno, což nebude žádný lehký soupeř. S jakými vyhlídkami tam budete cestovat?

Já jsem na to zvědavej, já osobně jsem tam ještě nehrál. Rozhodně každej bod bude výbornej. Na druhou stranu nechci řešit, jestli hrajeme doma nebo venku, potřebujeme bodovat a říkám si, proč tam nevyhrát? Nechci dělat nějakýho haura, ale s jídlem roste chuť. Udělali jsme trochu šňůru a to by mohlo být ku prospěchu.

Určitě, ať se daří!

Díky, čau!

Fotogalerie ze zápasu Michal "Mechmel" Ivanega
+ Slideshow

Tiskovka je tiskovka...
Jiří Šejba (BK Boleslav):
Myslím, že se dá říct, že ten zápas byl vyrovnaný. V play-out ani jiné zápasy nebudou. Týmy čekají na chybu soupeře a na vyloučení. Domácí toho využili, my jsme byli i v přesilovkách jalový. V posledních zápasech tomhle dost hoříme, šanci si vytvoříme, ale nic z toho. V dalších zápasech tohle musíme zlepšit.

Petr Kasík (HC Geus Okna Kladno):
My jsme rádi, že jsme doma potvrdili body z Varů, ale samozřejmě jsme pořád na začátku. Škoda, že jsme v první třetině neodskočili o dva góly. Nevyužitá přesilovka pět na tři nás taky mrzí, ale hlavně, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Jinak mohu potvrdit, že Zdeněk Müller už je doma a daří se mu dobře.