Ledy se hnuly!

Autor: zeliii - Datum: 28 Duben 2011

Záležitosti kolem situace klubu a vztahu města se postupně vyjasňují. Na středu odpoledne byla naplánována schůzka s primátorem, na níž jsme původně chtěli zjistit postoj radnice k velmi neutěšené situaci (hrozící až katastrofou) a apelovat na udržení nejvyšší možné soutěže dospělých pro naše město. Jelikož jsme tuto schůzku domlouvali již během víkendu a poté se během dvou dnů daly události poněkud do pohybu, změnil se náš záměr spíše na objasnění okamžité situace, zjištění dalších plánů a možného vývoje.

Ještě před několika dny reálně hrozilo, že dojde k převedení (prodeji) licence na jiný klub, a že v Kladně již bude pokračovat pouze mládež. A-tým bude zrušen a hokej se zde nebude na vrcholové úrovni vůbec hrát! Naštěstí se tyto hrozby dle všeho nenaplní... Pan primátor nás opakovaně ujistil, že město vrcholový hokej podpoří, má zájem na jeho dalším účinkování v nejvyšší soutěži a že intenzivně pracují na možnostech vstupu města do klubu či jeho dočasném převzetí. Klíčové jednání, že proběhne zítra (tj. dnes, tedy ve čtvrtek 28.4.). Dle zpráv z obou stran, tj. z města i od Jaromíra Jágra st., se kterým jsme právě před touto zásadní schůzkou na magistrátu situaci dost obšírně probírali, je vše na dobré cestě (tedy ve smyslu zachování extraligy). Klub nemá žádné dluhy, všechny závazky jsou vyrovnány. Prioritou p. Jágra je v tuto chvíli zachování extraligové licence pro naše město. Toto vítáme, rádi vidíme a věříme, že veškerá další jednání povedou ku zdaru a to včetně proklamované transformace na akciovou společnost. Do vývoje se chceme a budeme i nadále aktivně zapojovat a budeme podávat ověřené informace, které máme vždy přímo z první ruky. To je naším cílem!

Po setkání na radnici jsme naplánovali posezení s Pavlem Paterou a Jirkou Kuchlerem. Oba jsme obšírně informovali o všem co jsme během uplynulých dní absolvovali, co jsme se dozvěděli a co chystáme výhledově. Oni nám naopak sdělili konkrétnější pocity ze situace a jejich pohled na ni. Nedostatek informací, z toho logicky vyplývající nejistota, obavy... Domluvili jsme se na vzájemné maximální informovanosti a setrvalé spolupráci. Pavel Patera hráčům už před několika dny řekl, že od pondělka začnou spolu trénovat i kdyby se stále nic nevědělo, i kdyby nebyli trenéři... Avšak tak daleko by to dojít nemělo. Podle Petra Tatíčka jsou s kolegou Jiřím Kopeckým připraveni okamžitě začít a od pondělka by se měla rozběhnout plným proudem suchá příprava. V jakém složení k ní kádr nastoupí o tom je vzhledem k poměrům kolem organizace klubu asi předčasné hovořit, ale minimálně třetina hráčů je pod smlouvou a ti jsou připraveni a natěšeni se pustit s plnou vervou do tréninku. Vzkázali jsme klukům do kabiny, že jsme stále při nich ať se děje co se děje, že věříme, že se kousnou a nenecháme je v tom! Co se týká možného doplnění týmu, je zatím určitě předčasné spekulovat. Nicméně můžeme konkretizovat, že Jura Bicek i Petr Tenkrát stále čekají na vyjasnění situace - mají totiž eminentní zájem tady hrát! Je tedy nezbytné s nimi začít jednat - ihned!!! Vše podstatné se asi dozvíme během dalšího týdne, kdy chystáme další schůzky se zainteresovanými osobami.

Mimo jiné jsme v kontaktu i s potenciálními sponozory a investory, kteří nás sami oslovují s dotazy na možnou pomoc a spolupráci. Lidé blízcí Fanklubu, i ti vzdálenější, přispívají nápady a náměty na zlepšení fungování klubu, jeho marketingu atp. V těchto záležitostech se hodláme více angažovat neboť je při nynějších změnách a i s ohledem na budoucí vývoj a směřování činnosti klubu pokládáme za podstatné a klíčové.

V neposlední řadě bychom rádi zmínili osobu Otakara Černého staršího, který nás již na konci minulého týdne (tedy před rozběhnutím celého sledu událostí) sám kontaktoval. Má mimo jiné přehled i o našich aktivitách a zajímal se o znění naší výzvy. Jsme domluveni na koordinaci a další spolupráci.

Naše výzva Fandíme Kladnu! i nadále pokračuje. Děkujeme všem, kteří se připojují. Tuto výzvu chceme podpořit i konkrétní akcí pro Vás a pro ostatní veřejnost. Zkuste si prosím na neděli 8.5. prozatím nic zásadního neplánovat. Jakmile budeme mít jasněji ihned vás seznámíme s podrobnostmi.

Je třeba neustále dávat najevo, že kladenský hokej máme rádi, záleží nám na něm a je nepředstavitelné abychom o něj přišli! Dnes, zítra nebo za rok! Jsme přece Kladeňáci!

na Vsetín do Brna

Busem každý den tam i zpět, podrobné informace včetně cen a přihlášek najdete odkazech níže:

NE 21.4. odj. 12:30 od ZS

PO 22.4. odj. 13:00 od ZS

Info ke vstupenkám: Zájemci nechť kontaktují Astixe nebo Zelího mailem či přes soukromou zprávu.

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných venkovních výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.