Láďa Gengel: Pro Kladno vypustím duši!

Autor: zděnda - Datum: 10 únor 2010

Ani Sparta nebyla tím pravým ořechovým soupeřem. Tradiční soupeř nám letos nedaroval ani bod. Ve včerejším zápasu jsme přitom potřebovali body jako sůl. V modrobílých barvách naskočil opět i Ladislav Gengel. A poprvé v prvním útoku s kapitánem Paterou.

Láďo, dneska to se Spartou zase nevyšlo, co tomu scházelo?

Odstartovaly to ty první dva nešťastný góly. Spartu to nakoplo, nás zas maloučko srazilo. První třetina nebyla v tom správným tempu, měli jsem z nich na ledě respekt. Oni podrželi puk a to jim stačilo.

Samozřejmě nehráli jsme ideálně, ale v ochozech jsem zaslechl, že se na nás, hlavně v poslední třetině dost podepsali rozhodčí. Co ty na to?

Ale jo, bohužel oni jsou páni na ledě. Když to písknou, tak to písknou nebo naopak. My se tím nesmíme zabývat, musíme hrát naplno a pokud možno čistě.

V poslední době jsi ve velkém zápřahu, zápasy za Vrchlabí, za Kladno, jak to zvládáš?

Docela v pohodě. Jsem dobře připravenej a tak únava zatím nepřichází. Hlavně dobře spím, to mi hodně pomáhá. Cítím se fakt dobře.

Extraliga má teď pauzu, Vrchlabí čeká play off, co bude pak? Budeš opět k vidění v kladenském dresu?

Pauza je tři neděle, Vrchlabí začíná v pátek s Třebíčí play off. Vracím se zítra a pak budu zřejmě zas hrát za Kladno, ale to se musí domluvit nejdřív manažeři. Každopádně chci tady hrát. Jsem Kladeňák, tady je moje srdce. Navíc je tu super parta, jsem tu fakt spokojenej a chci to splatit na ledě. Nechám tady duši.

Poslední otázka. Ty jsi vnímán jako hodně kontroverzní hráč. Jsi hodně vidět, hodně znepříjemňuješ soupeři hru, doslova mu šlapeš na paty. Souhlasíš s tím? Nebo jak by ses popsal ty sám?

Já s tím souhlasím. Do každého souboje jdu naplno, nikomu nedám nic zadarmo. Vždycky chci vybojovat puk, to je pro mě priorita. Snad to ještě v Kladně ukážu.

Určitě. Díky za rozhovor!

Není zač!

Fotogalerie ze zápasu Michal "Mechmel" Ivanega
+ Slideshow

Tiskovkou se neslo...

Miloš Holaň (HC Sparta Praha):
My jsme do stavu 3:0 hráli perfektní hokej, měli jsme super pohyb a produktivitu. Měli jsme i šanci ještě zvýšit, ale nevyužili jsme přesilovku pět na tři. Potom jsme vlastními chybami dovolili domácím snížit. Kladno pak začalo být velmi nepříjemné a nás zachránil pouze gólman Salfický. V samotném závěru jsme zápas dovedli ke třem bodům.

Otakar Vejvoda (HC Geus Okna Kladno:
Já s tím naprosto souhlasím. Sparta hrála sebevědomě, my jsme měli velký problém se dostat k nim do třetiny. Soupeř vyhrál zaslouženě.