Kladeňáci sobě! Hokejbalové benefiční utkání


Autor: zeliii - Datum: 11 únor 2016

Sobota 20. února se blíží a právě na tento den je naplánováno benefiční hokejbalové odpoledne. Odehraje se v Městské hokejbalové aréně a úvodní buly by mělo být vhozeno ve 13:00. Chystáme to tak, že v hlavním utkání proti sobě v exhibičním duchu nastoupí výběry kladenských fanoušků. K tomu bychom rádi udělali předzápas mládeže a menší doprovodný program v podobě přestávkových soutěží. V případě, že byste chtěli jakkoliv pomoci s touto akcí a aktivně se zapojit, tak v článku najdete několik rad (nebo spíše proseb), co pro to udělat...

Uspořádat benefiční utkání bylo hned jedním z prvních nápadů jak podpořit celou akci veřejně. Úplně prapůvodně jsme si vážně pohrávali s myšlenkou uspořádat utkání hokejové. Na ledě. Léta o tom mluvíme, ale furt nějak skutek utek... Tohle mohla být dobrá příležitost jak se konečně odhodlat. Avšak postupně nás odradilo množství věcí, které by bylo nutno vyřídit a zařídit, abychom na takovou věc mohli pozvat veřejnost, lidi. Posledním hřebíčkem pak byl pohled do běžného rozvrhu ledu hlavní plochy a skutečnost, že pokud bychom neměli dobrou lobby (kterou jsme neměli) a jestliže bysme už tehdy v čase předvánočním nemohli přesně a jasně určit co, kdy, jak (a to jsme nemohli), tak bychom udělali maximálně půlnoční ledovou seanci někdy uprostřed týdne (a to jsme nechtěli). To by asi velký sukces nebyl. Zavrhli jsme tedy složitost a dobrali se k co největší jednoduchosti, navíc v prostředí a sportu maximálně příbuzném a hlavně ve kterém máme už léta zkušeností. Tedy hokejbal. Podle někoho hokej pro ty co se nenaučili bruslit :) Ale tak čert to vem...

V hledišti na zimáku je totiž hokejbalistů jako much, ti nejaktivnější v kotli pak se povětšinou rekrutují ze dvou týmů - Moribundusu a Notoru. Prakticky oba tyto kluby vznikly na základě známosti a kamarádství kolem hokeje. Věc je tedy jasná - postavme výběry okolo těchto lidí doplněné o další fanoušky, kterým hokejbal není cizí. Společně si zahrajeme, pozveme příbuzné, známé, kamarády a něco vybereme pro dobrou věc. Do toho nám zapadá krásně plán Vnitřního Faktoru udělat koncert, čili bude i potom o kulturu postaráno. Takže tak.

Teď tedy jak to zpunktovat? Rádi bychom následovně: Vycházíme z toho, že každý kladenský fanoušek má (nebo je doufejme schopen) si obstarat klubový dres - je naprosto jedno jestli na hrudi s Rytířem, Poldinkou, Buldokem, Velvanou nebo Vagnerplastem, natož Fanklubácký, je to zkrátka jedno, aspoň to bude pestřejší. Prostě kladenský hokejový dres. Nastoupí tedy "Bílí" versus "Modří". Šli byste do toho s námi? Chcete si zahrát? Pojďte do toho, o nic nejde - stačí napsat na: zeli@c-mail.cz, nebo se ozvěte na tel.: 608 481 451. Dáme to dohromady. Uzávěrka soupisek ve čtvrtek 18.2. o půlnoci. Kapitáni týmů budou Bugr a Hofi. Případně tedy připište v jakém mančaftu byste se rádi viděli, jakou barvu dresu můžete vzít, pod jakým kápem byste se chtěli ukázat. Výzbroj pak standardně hokejbalová - helma, rukavice, chrániče. A hlavní nástroj pochopitelně.

Máme prosbu i na rozhodčí, případně časomíru. Mohli byste nám to písknout nebo odstopovat? Budeme jedině rádi. Obracejte se na úplně stejné kontakty (zeli@c-mail.cz, 608 481 451). Díky.

Bylo by fajn mít i někoho do hlasatelny. Pokud by se někdo takový našel, kdo by si troufal a chtěl si to zkusit, taktéž se prosím ozvěte. Přivítat lidi, přečíst soupisky, hodit nějaký fór, nic složitého, snad... Pomůžeme, zaučíme...

Pokud byste mohli pomoci s nějakou organizací, propagací, taky dobře. Opět prosíme pište, volejte na výše uvedené.

A hlavně pozvěte koho můžete, naplánujte si účast, třeba jen v hledišti. Podrobnější info k večernímu programu Pod vobrazem ještě čekejte po víkendu. Detailní info ke všemu pak zhruba za týden - ve čtvrtek v noci. Sbírka úspěšně pokračuje, přispějte pokud to jde, neděláme to pro sebe!

- - -

Událost na Facebooku - prosíme sdílejte, posílejte dál.

- - -

Veřejná sbírka za účelem "nákup sportovních potřeb pro mládežnické oddíly Rytíři Kladno a PZ Kladno" probíhá od 1. 2. do 30. 4. 2016 a to těmito způsoby:

- převodem na transparentní účet 2800918580 / 2010 - odkaz
- v hotovosti do přenosné pokladničky - foto

(Veškeré podrobnosti ke sbírce, včetně dokumentů, najdete v úvodním článku)

PřílohaVelikost
plakat_20_2.jpg834.1 KB
plakat_20_2.pdf3.26 MB
Tags

TIPOVAČKA

Tipujeme EURO 2024

Bližší informace ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!