Kladeňáci sobě! Benefice pro naděje kladenského hokeje


Autor: zeliii - Datum: 01 únor 2016

Je to skvěle rozehráno na hokejové frontě. Lépe než loni ve stejnou dobu. Plány jsou podobné, očekávání určitě smělejší. Proč ne? A i kdyby, tak co... Na linii kancelářsko-legislativní ovšem již od jara loňského roku setrvalý stav. Po loňském krachu ambic nastaly asi nutné změny ve sportovní složce, avšak tolik očekávané uklidnění na úrovni Klub-Město se jaksi nedostavilo. Došlo k pozastavení veškerých dotací. Provozní prostředky stály do konce roku. Prostředky na mládež stojí i nadále. Důvody proč tomu tak je jsou všeobecně známy, je však na obzoru nějaké řešení? Veškerá činnost a provoz klubu je financována většinovým vlastníkem. Jak dlouho to takto ještě může pokračovat? Pojede tahle kára dál? Máme nějakou šanci v tom všem? Víc otázek než odpovědí.

V mezidobí proběhlo několik mediálních přestřelek, různá prohlášení střídaly výzvy ze všech stran. Někdy až zbytečně. Každý si o tom může myslet své, každý na to má svůj názor. Asi nic není jasně černobílé. Argumenty všech stran známe, ale je to stále dokola... Ale také je poslední dobou kupodivu až nezvyklý klid. Poslední zprávy hovoří o znovupřevzetí plateb za energie zimního stadionu. Avšak dle odpovědi z radnice zpětně za uplynulý rok energie převést nelze, je třeba vyjasnit situaci okolo účetnictví a dotací. Další informace zněla, že došlo k dohodě o zpřístupnění účetnictví hokejové s.r.o. Po kontrole bude stanoven další postup. Taktéž by měla po dohodě proběhnout valná hromada společnosti. Věříme, že vše nějak probíhá, v zákulisí. Ale už TO chce NĚCO konkrétního v reálu, tu VĚC, ten POČIN. Proto jsme se rozhodli přijít s jasnou a transparentní akcí. Veřejnou finanční sbírkou pro kladenskou hokejovou mládež. Mnozí mohou namítnout proč se "skládat na Jágra" vždyť ten má peněz dost, ten to utáhne, ať se stará... Říkáme právě proto. Pro klub, který právě Jaromír Jágr na jaře 2011 nenechal napospas. Pro kladenský hokej, jehož mládež je jeho nadějí do budoucna. Neděláme si nejmenší iluze, že touto akcí vynahradíme výpadek 7 mil. z dotací mládežnických oddílů. To asi těžko, no ale co kdyby... Kdyby nic jiného, tak alespoň symbolicky zkusme ulevit jistě napjatému rozpočtu. Jde o ten pokus, ten postoj, to gesto. Nakonec vlastně není ani tak důležité jaká částka se sejde, spíše bude důležitější KOLIK se nás zapojí. Jak široká je základna kladenského fanoušstva? Dejte nebo pošlete podle svých možností, cifru neřešte, hlavně do toho pojďte, udělejte to!

Je dobrou a pravidelnou tradicí klubu přispívat na dobročinné projekty, charitu, nadace apod. Rytíři Kladno udržují partnerské vztahy s mnoha takovými společnostmi a pomáhají, podporují. Možná, že je právě teď na čase také udělat naopak něco pro ně. Kdy jindy? A kdo jiný než fanoušci? Vždyť ti by měli být hlavním "sponzorem" svého klubu. Nejlepším příspěvkem je pochopitelně pravidelná a co nejhojnější účast na utkáních, nákup permice, vstupenek... Ale to by mělo být tak nějak samozřejmostí. Pojďme zkusit něco navíc. Pomoci klubu v těžkých (ale přesto stále nadějných) časech. TEĎ je ta chvíle!

Sbírka za účelem "nákup sportovních potřeb pro mládežnické oddíly Rytíři Kladno a PZ Kladno" probíhá od 1. 2. do 30. 4. 2016 a to těmito způsoby:

- převodem na transparentní účet 2800918580 / 2010 - odkaz
- v hotovosti do přenosné pokladničky - foto

Pozn.: V případě, že budete vkládat hotovost osobně na pobočce, bude Vám účtován poplatek 70,- Je lepší tedy přispět převodem nebo osobně do pokladničky.

Pozn.2: Stav výpisu na účtu, který je v odkazu, se aktualizuje vždy za 24hod. zpětně.

Osvědčení o přijetí oznámení sbírky vydaného Krajským úřadem je k nahlédnutí v příloze pod článkem (nebo na odkazu ZDE).

Pokladnička bude k dispozici na každém domácím utkání Rytířů Kladno až do konce letošní sezóny v prostoru "Kotle" (lépe řečeno nad kotlem u zídky hned naproti dveřím vstupu č.3) a na veškerých veřejných akcích k této záležitosti pořádaných. V případě vážného zájmu lze domluvit umístění při jiných vhodných příležitostech. Domluva viz. kontaktní osoby.

Vše je úředně zaregistrováno, dokumentováno, dle zákona bude pokladnička zapečetěna na magistrátu a tamtéž potom rozpečetěna, spočítána. Výsledek bude zaprotokolován a vyúčtován dle regulí Krajského úřadu, kde je sbírka oznámena. Pochopitelně o průběhu budeme informovat, závěry zveřejníme. Vybrané a nastřádané prostředky budou použity tak, jak je oznámeno v účelu, tzn. nákup sportovních potřeb. V první řadě máme v úmyslu financovat výrobu dresů, případně pořídit další výstroj a materiální vybavení. Vše budeme v pravý čas konzultovat s odpovědnými činovníky klubu, tak aby se opravdu pořídilo to co chybí, co je potřeba. Aby se předešlo spekulacím a dohadům, taktéž po ukončení sbírky zjistíme a zveřejníme cenové nabídky od různých dodavatelů.

V souvislosti s touto záležitostí a na její podporu máme naplánovány zatím následující akce o kterých budeme informovat ve zvláštních článcích:

- benefiční hokejbalové utkání výběrů kladenských hokejových fanoušků (20.2.)
- benefiční koncert kladenské factory-punk-rockové kapely Vnitřní Faktor (20.2)
- slavnostní zakončení (30.4.)

Další budou jistě následovat. Sledujte.

- - -

Osoba oprávněná jednat ve věci sbírky:
Jaroslav Zelenka (Zelí) - tel.: 608 481 451, e-mail: zeli(a)c-mail.cz

Další kontaktní osoby:
Hynek Štěpánek (Plech) - tel.: 602 713 307, e-mail.: xplech(a)seznam.cz
Martin Brůžek (Doktor) - tel.: 603 389 848, e-mail: Doktor_MB(a)seznam.cz
Tomáš Grossmann (Gross) - e-mail: edge.6(a)seznam.cz
Jiří Říha (Georgino) - tel.: 605 216 028

PřílohaVelikost
Sbirka-osvedceni-01.jpg434.21 KB
Tags

TIPOVAČKA

Tipujeme EURO 2024

Bližší informace ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!