Jirka Kuchler: Remíza by byla spravedlivější!

Autor: zděnda - Datum: 30 prosinec 2010

Zápas s Plzní vyplnil další okénko v mezisvátečním programu hokejového fanouška. Pro hokejisty, tedy aktéry samotné podívané, byl druhým v necelých čtyřiadvaceti hodinách. Toť slušná porce i pro trénovaného borce. Extraligové regule jsou však neúprosné a vrcholový hokej žádoucí. Jen ten výsledek nebyl podle našich představ. Jsem rád, že ani Jirka Kuchler nehledal pro porážku výmluvy.

Jirko, zeptám se tě přímo, jak by jsi zhodnotil dnešní zápas svýma očima?

Myslim, že to bylo vyrovnaný utkání. Plzeň byla podle mě šťastnější. Je fakt, že ta jejich první lajna nám dělala problémy jako vždycky, tam jsme se dostávali hodně pod tlak, ale celkově si myslim, že to bylo fakt vyrovnaný. Měli jsme tam smůlu. Tušim, že ve druhý třetině tam bylo břevno nebo tyčka a teď na konci tam Pavel nastřelil zase břevno, takže to mohlo klidně skončit remízou, která by byla spravedlivá.

Myslíš, že svoji roli mohlo sehrát taky čerstvé utkání v Liberci? Měli jste ten zápřah ještě v nohách?

Tak, to oni měli v nohách zápas úplně stejně. Je fakt, že tak psychika není úplně nejlepší, ale my jsme si dokázali, že se ty zápasy dají otáčet viz třeba Vary. Dneska jsme makali a málem to vyšlo, ale bohužel..

Všiml jsem si, že v jednu chvíli v první lajně nehrál Patýz, ale Jarda Kalla. Proč k tomu došlo?

To asi vyplynulo ze hry. Dostal sice sekyru, ale tohle nebylo kvůli zranění. Možná to bylo po zakázaném uvolnění. Každopádně to nebylo nic nestandardního.

Zápasy s Plzní jsou vždy vyhecované. Vnímal jsi dnes poněkud ostřejší atmosféru?

Řekl bych, že dneska to bylo takový klidnější. Samozřejmě s nima je ten hokej takovej bojovnej, víc kontaktní, ale jindy to bejvá takový víc tvrdší, víc faulů z jejich strany, což dneska takový nebylo. Bylo to víc čistší než Plzeň jindy dokáže.

Na závěr se zeptám, s jakými pocity po dnešku pojedete na Slavii?

No jedině pro body. Dneska jsme je ztratili, tak je musíme zase získat zpátky. Jinak to nejde. Musíme si udržovat odstup od tý Boleslavi a bodovat pokud možno každej zápas.

Tak jo, díky moc, ať se daří!

Díky taky, ahoj!