Jiří Bicek: Zachraňujeme jméno svoje, klubu i vás fanoušků!


Autor: zeliii - Datum: 07 březen 2011

Soukolí zvané play-out běží již nemilosrdně a naplno a naši i přes odhodlání stále nenabrali kýžené obrátky. Po dvou utkáních venku se představili doma s Kometou Brno, a to bylo, po neuvěřitelné sérii bez plného bodového zisku, už snad opravdu vymodlené vítězství... Ve vzduchu poté visela zásadní otázka: Jsme schopni to zopakovat a dostat se na vítěznou vlnu? Průběh nedělního mače se Spartou zdá se býti velkým příslibem...

Okolnosti tomu chtěly, že náš obvyklý reportér Zděnda nemohl dorazit a tak jsme se s kolegou Mechmelem po dlouhém přemítání rozhodli sami spáchat improvizované interview. Přece tu příležitost nenecháme jen tak utéct, navíc po takovém nadělení... Muže zápasu Jardu Kallu jsme logicky přenechali vlivnějším mediím a oslovili dalšího ostrostřelce v pořadí a v neposlední řadě příkladného bojovníka - Juru Bicka, taktéž Bícu zvaného:

Podle výsledku to vypadá jednoznačně, ale rozhodně to tak jasné nebylo, jak to vidíš ty?

Určitě, určitě, … já nevím… jak to bylo po dvou třetinách?

No já jsem přišel po první a bylo to 1:0, po druhé 2:0 …

Měli tam za stavu 1:0, 2:0 nějaké šance, které nakonec nedali, ale kdyby se tak stalo, mohl to být úplně jiný zápas. My jsme nakonec měli přesilovky, dali jsme z toho gól a pánbůh zaplať za to, že jsme utkání vyhráli. Jak říkám, doma musíme vyhrávat a z venku je potřeba vozit nějaké body. Jdeme od zápasu k zápasu a teď nás čeká další velmi těžké utkání.

Sparta nebyla dnes taková jako u nich ten první zápas, nasadili hodně mladých hráčů, kteří bojovali o to víc, jak jste se s tím srovnávali?

Věděli jsme, že někteří starší hráči Sparty nepřijedou, ale o to je to těžší. Na nich už nebyla žádná tíha a ti mladí bojovali o možnost smlouvy na příští rok. Znáte to, když je člověk mladý, tak tam nechá duši i tělo na tom ledě, aby se ukázal, a proto je to těžší. Kdyby jsme je nechali dát třeba na 1:1 najednou by ucítili, že můžou něco udělat, takže je dobře, že jsme dali nějaké góly a potom jsme si to už udrželi.

Ještě se vrátím k pátku, ty jsi vlastně dával ten rozhodující gól, bylo to pak hodně napínavý... je ta situace teď asi daleko lepší než byla?

Určitě, bylo to 2:2, ale jak jsem říkal před tím, musíme bodovat, musíme odskakovat od té Bolky jak se dá. Ten třetí gól... je to jedno kdo ho dá, kdyby ho dal kdokoli jiný, tak je to jedno, byly z toho tři body a to je hlavní. Teď jedeme jako mužstvo a konečně jsme se trošku nakopli a trochu snad odpadne ta křeč, která byla v základní části.

Poslední dnešní gól, to byla parádni kombinace…

Tak ona to byla přesilovka pět na tři, tak ten gól by tam padnout měl…ale už to bylo na 5:0, takže zas takovou roli už nehrál.

Ale pohoda a i odhodláni na pátek bude v kabine teď asi jistě větší?

Určitě, určitě. Každé vitězství týmu pomůže. Bolce máme co vracet, oni nam sebrali body u nich, nebyli jsme tam takoví jací jsme měli být... možná ten začátek jsme hráli dobře, ale pak přišla vyloučení, Bolka dala na 3:2, nám pak neuznali gól...

Ještě se zeptám, jestli už uvažuješ nějak nad příští sezónou?

Momentálně jsem tady a jak jsem již avizoval, moc se mi tu líbí. Teď zachraňujeme svůj džob, jméno klubu i vás fanoušků, aby i další rok zůstala extraliga tady na Kladně.

Jasně v pohodě, díky, pozdravuj kluky a ať se daří!

Jasně, jasně, díky kluci. Čau!

---
Na závěr ještě poznámka z tiskovky: Hned na úvod se trenér Sparty Miloslav Hořava striktně a rezolutně ohradil proti tomu, že by snad pražané nechali bezdůvodně doma odpočívat zkušené borce. Sestavu ovlivnila lehčí či vážnější, každopádně však prokazatelná, zranění či nemoci a Sparta tak nastoupila s tím nejlepším co měla k dispozici, že to byli z většiny junioři je druhá věc. To jen aby bylo jasno!
---
Fotogalerie ze zápasu: Michal "Mechmel" Ivanega + Slideshow


Tags

TIPOVAČKA

Tipujeme EURO 2024

Bližší informace ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!