Jak hodnotí hokejové osobnosti Kladno?

Autor: Clouseau - Datum: 29 Září 2008

Před začátkem letošního ročníku O2 Extraligy se objevovaly různé prognózy, jakou bude který tým hrát roli v lize, jak vysoko může mířit a podobně. Komentátoři se shodovali v tom, že Kladno může do extraligových bojů promluvit jako černý kůň soutěže nebo jako outsider, jeho role je nevyzpytatelná vzhledem ke dvěma zcela odlišným polovinám loňské základní části.
Vstup do soutěže se hokejistům Kladna povedl nad očekávání dobře a dali tak v úvodních kolech zapomenout na loňské trápení. Hned v prvním kole zvítězili na ledě Liberce, kde se jim dlouhodobě bodově nedařilo. Leckdo se začal přiklánět k tomu, že Kladno bude oním černým koněm. Po pěti výhrách v řadě však přišly čtyři prohry za sebou a leckomu se na mysl začínají vkrádat první pochybnosti.
Zeptali jsme se tedy několika osobností kladenského hokeje na jejich názor na současnou situaci, její příčiny a další možný vývoj.

Gazza - na kladenský zimák pravidelně chodí již mnoho let. Jeho prchlivá povaha a obrovská zarputilost jsou vhodným kořením pro kladenský kotel. Je neodmyslitelnou součástí výjezdů, na kterých se zabíjí žrádlem, posílá neuvěřitelné perly přes modrozub a je nesmiřitelný k namyšleným fandům hostí.
Jak hodnotíš letošní vstup do sezóny?
Vstup byl dobrý, nad očekávání. Mě osobně ale překvapuje, že jsem se tou situací nechal ukonejšit a i po tolika letech, co Kladnu fandim, jsem si bláhově myslel, že tak budeme hrát i po většinu sezóny. Poslední zápasy mě zase vrátily do reálu :-)
Proč po úvodních pěti výhrách následovaly čtyři prohry?
Protože jsme Kladno. Tady nemůže mít nikdy nic normální průběh. Buď náš tým hraje jako sborná v dobách největší slávy, nebo jako ugandský národní hokejový tým v době krize. Nic mezi tím.
Je nějaká příčinná souvislost mezi atmosférou v ochozech a výkony hráčů na ledě?
Bohužel je. Mor a choleru na toho, kdo povzbuzuje svůj tým jen když se vyhrává.
Zaujal Tě někdo svými výkony na ledě nebo v hledišti?
Zaujali mě hráči. A to tím, že je během 9 zápasů možná taková proměna v obranné hře týmu... V hledišti mě včera zaujal Koťák svým vypilovaným hláskem a taky několik sličných děv v kotli. Jedna bruslící pak i o přestávce na ledě :-)
Jak se bude Kladnu dařit v následujících zápasech?
Když Sikita a starej Holík dá, tak snad dobře. Když nedaj, tak na vyližprdel. Poldi Kladno, ole!

plech - dlouholetý fanoušek kladenského hokeje, odhodlaný hokejbalista, vášnivý cyklista. Jeho zdravě kritický a racionální pohled na svět i na hokej je v každém týmu potřebný. Podílí se na organizaci věcí kolem fanklubu, na výjezdech ohromuje až encyklopedickou znalostí všech tras, objížděk, benzínek apod.
Jak hodnotíš letošní vstup do sezóny?
Nad Libercem sněží, je to hnusnej kraj, ale body jsou dobrý.
Proč po úvodních pěti výhrách následovaly čtyři prohry?
Protože musíme ještě jednou prohrát, aby se začalo zase vyhrávat.
Naprosto žádná! Dělaj si co chtěj ať nadávám jak chci.
Zaujal Tě někdo svými výkony na ledě nebo v hledišti?
Chtělo by to Rudník svážet na každý výjezd.
Jak se bude Kladnu dařit v následujících zápasech?
Tak to je ve hvězdách, Kladno je všeho schopný.

zeliii - kladenský patriot, multiinstrumentalista, filmový nadšenec, grafik. Je hybnou silou veškerého dění kolem fanklubu, organizátor, koordinátor, mediátor. Jeho optimismus a neutuchající vitalita jsou naprosto nedílnými součástmi všech domácích zápasů i výjezdů, jejichž tíhu mu pomáhá odlehčit mikrofon v autobuse, zejména na zpátečních cestách.
Jak hodnotíš letošní vstup do sezóny?
Do sezóny. Kladně v Kladně! Pokud budeme brát jako vstup do sezóny první čtyři matche.
Proč po úvodních pěti výhrách následovaly čtyři prohry?
Prohry. Výhry. Jedno s druhým.
Na ledě. I v hledišti. Chtějí všichni oslavovat.
Zaujal Tě někdo svými výkony na ledě nebo v hledišti?
V hledišti. Démoni z Rudníku. Na ledě jinak ten Tenký útočník, ten má fazónu jak jelen.
Zápasech. Bude. Musí.