Hvězdy doma!

Autor: zeliii - Datum: 17 Září 2012

Stanovisko Fanklubu k aktuální situaci:

Vážení fanoušci,
v návaznosti na změny, které jste jistě po vyhlášení stávky v NHL zaznamenali, a s nimi se množícími negativními ohlasy, které se objevují a prezentují se jako ohlasy "skalních" kladenských fanoušků, bychom rádi vše objasnili z pohledu našeho, tedy z pohledu Fanklubu Poldi Kladno.

V posledních letech jsme na Kladně byli svědky úpadku hokeje, který vedl téměř až k zániku tradiční bašty českého hokeje. Mnoho lidí volalo a vzývalo osobu Jaromíra Jágra mladšího, ať se konečně začne starat o klub, který mu dal vše, s čím v NHL uspěl a ať mu začne splácet svůj dluh. Stalo se... Všichni si tato léta pamatujeme, na stadiónu nás bylo poskrovnu, ale zůstali jsme věrní i v dobách nejhorších. V tomto období a v reakci na hlasy publika, které volaly konečně po změně, se velmi zlepšila pozice Fanklubu, který se stal rovnocenným partnerem klubu a klub bere také i díky angažovanosti pár lidí názor publika vážně. Spolupráce mezi oběma subjekty je založena na úzké a bezprostřední komunikaci, vrcholí podporou autobusových zájezdů, účastí na společných diskuzích s hráči a managementem, akcemi pro široké publikum a pod.

Také při otázce výluky v NHL jsme byli s vedením klubu v kontaktu a v předstihu jsme byli informováni o tom, co se případně bude dít. Záležitosti nám předložené jsme připomínkovali z pohledu aktivních fanoušků (vymezení sektorů, doprava) a došli společně k přijatelným závěrům. Krok všemi vzývaného JJ přesunout několik (nyní pouze jeden oficiálně ohlášený) zápasů do pražské O2 arény tedy v žádném případě nevnímáme jako podraz na fanoušky a vůbec se neztotožňujeme s názory těch, kteří se pod hlavičkou skalních fanoušků hrdě hlásí k bojkotu těchto utkání. Považujeme to naopak z hlediska propagace a stabilizace klubu za vhodnou variantu, ke které se majitel rozhodl. Bezplatná doprava, kterou bude možno využít, vychází také z úzké spolupráce a opět ukazuje, že vedení fanoušci nejsou jedno a to že chce, aby do Prahy mohl dorazit opravdu každý.

Nyní je ta doba, kdy celá extraliga mluví o nás, Kladno je na prvních stránkách novin, denně ve zprávách v televizi... Spolu s JJ v sestavě! Není to snad situace, o kterou nám celou dobu šlo? Vidět v našem dresu ty nejlepší odchovance by mělo být odměnou všem, kteří hokej na Kladně mají rádi a zcela rozumíme důvodům přesunu několika málo utkání do největší haly v Česku, obzvlášť je-li o naše fanoušky postaráno. Navíc přesně událost tohoto formátu může, a jistě bude mít, další dosah zejména v tom, že se i v našem městě konečně dočkáme minimálně rekonstrukce domovského stadionu a důstojných podmínek, po kterých už léta voláme. Ten čas přišel!

Krok šéfa klubu podporujeme a je jen na nás, abychom změnili tu "cizí" halu na naší a kladenské chorály se nesly od Libně po Vysočany. Každý par hlasivek a rukou se počítá!

Ukažme ve středu a případně kdykoliv jindy v O2 aréně, že není Kladno u Prahy, ale Praha u Kladna!!!

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

www.ngprague.cz