Hokejová Plzeň - případ sám pro sebe

Autor: zděnda - Datum: 17 listopad 2008

Moc nám toho sem nepřibejvá, tak se možná tenhle příspěvek bude hodit. Projel sem si plzeňské fórum a musel jsem se smát. Samozřejmě jim tam nebudu nic psát, protože jim to dělá radost, když můžou projevit agresi. A tak jak to rádi dělají na webu, dělají to rádi i na ledě a samozřejmě v hledišti. Kapesníky a skuhrání na Mináře jsou koloritem, ale po včerejšku celkem úsměvným. Jejich prasácká hra mohla být oceněna mnohem více trestnými minutami, jejich pokřik Bijte je! na všechno, co se pohlo, byl spíše k zamyšlení. Nezapomenu na to, jak ve třetí minutě prvního zápasu loňského předkola v Plzni začal jejich kotel skandovat Zkurvený Kladno a nikdo pořádně nevěděl proč. I my, vrchol všech hledišťových primitivů, k tomu musíme mít nějaký důvod. Ne tak Plzeňáci. Prostě v dnešní době si zamést před vlastním prahem není in. Anebo je možná žere, že tady tak nějak nemůžou delší dobu vyhrát. Ale v tom případě je opět porucha na jejich straně přijímače. Poslední věc, ke které bych se chtěl vrátit, je další taková módní věc, vždy po zápase na Kladně (a neříkají to zdaleka jen Plzeňáci) se rozhoří debata na téma mlaďasů. Nikdy jsem u toho nebyl, ale taky nepředpokládám, že si to ti lidé vymýšlejí. Ale zkuste se zamyslet, kolik z těch ramenáčů z osmičky patří mezi nás. Každé publikum má svoji strukturu a tyhle chlapce najdete všude. Bohužel u nás jsou trochu moc "drsný". Mezi námi je ovšem nenajdete. Tímto se loučím s blaženým pocitem tří těžce vydřených bodů - nazdar.