Do Zlína

Autor: zeliii - Datum: 02 Říjen 2009

V neděli 27.9. hrálo Kladno svůj zápas ve Zlíně. Dlouho předem to vypadalo, že pojede málo lidí, a tak se i stalo. Určitě pozitivní zpráva byla, že druhý den je státní svátek a tak se nebude muset brzo vstávat do práce nebo do školy. A tak se nakonec v šesti lidech scházíme na nádraží v Kladně.

Koupily se lístky na vlak a můžeme vyrazit na dlouhou cestu. Ve vlaku z Kladna na Masaryčku se povídá a je dobrá nálada. Po příjezdu na Masaryčku se přemisťujeme na hlavák a tam se jdeme posílit do Burger Kingu. Když už máme zásoby, tak vyrážíme na 4. nástupiště a tam už na nás čeká vlak. Obsadili jsme si 1 kupé a čekali jsme na odjezd, ale byl tu jeden problém - ve vlaku se strašně topilo a všechny to štvalo. Poté, co přišla průvodčí zkontrolovat lístky, tak jí na to upozorňujeme, a později je všechno v pořádku. Ve vlaku litujeme toho, že nikdo z nás nevzal karty, což byla škoda, protože by nás Jezinka naučila mariáš anebo Gazza ferbla. Takže si dělal každý ve vlaku co chtěl, někdo poslouchal písničky, někdo koukal z okýnka na cestu a někdo jen tak seděl. Celou dobu jedeme ve vagonu s nějakými fanatiky, kteří jedou taky do Zlína na nějaký fesťák. Do Olomouce jsme dorazili v pohodě a tak jsme přestoupili do jiného vlaku, kterým jsme dojeli až do Otrokovic. V Otrokovicích jsme se přesunuli v plném počtu, ne jako minule, kdy to 2 fanoušci to nestihli, ale tenkrát nás bylo asi 4krát víc. Z Otrokovic do Zlína už je to kousek a taky to rychle uplynulo.
Po příjezdu do Zlína už jen vyšlapat kopec na místní stadion Luďka Čajky. Kupujeme lístky do sektoru hostí. Když už máme lístky, tak vyrážíme na rekonstruovaný stadion. Už nejsou v sektoru hosté sedačky, nýbrž je to na stojáka. Ve Zlíně se k nám přidalo asi dalších 5 místních fanoušků Kladna. Takže nás bylo asi 11. Začátek zápasu byl z naší strany povedený a odměnou za to byl gól Marka Trončinského. Po 1. třetině jsme drželi nadějný náskok 1:0. Ale ten bohužel nevydržel dlouho. Zkraje druhé třetiny Bedřich Kohler vyrovnává na 1:1. Ve druhý třetině to bylo z hlediska gólů vše. Ve třetí třetině jsme informováni, že SKčko vyhrálo nad Střížkovem 3:2 gólem z penalty a to v 92 minutě a hned je radosti víc. Zklamáním byl gól 2 minuty před koncem 3.třetiny, který dal zase Kohler. Na něj už jsme nestihli odpovědět a tak jsme prohráli 2:1.
Po skončení zápasu jsme se rozloučili s hráči a hurá na nádraží. Tam si někdo kupuje pití nebo jídlo v automatu a čekáme na vlak do Otrokovic. Jakmile jsme tam přijeli, měli jsme co dělat, protože jsme měli asi 3-4 minuty na přestup. To jsme zvládli v pořádku a vyrážíme dál. V Olomouci máme více času, tak se nakupuje občerstvení na nejdelší cestu vlakem. A potkáváme fanoušky Papeže s vlajkama Vatikánu. Nazpátek do Prahy už to bylo nudnější. Většina se snažila usnout. Já s Gazzou koukáme zase z okýnka a při tom hrajeme sudoku. Po příjezdu do Prahy už se dělíme. Já a Jezinka jsme už dál nepokračovali a v Praze byla pro nás konečná dobrého výjezdu. Zbytek ještě musel dojít na Masarykovo nádraží a odtuď se vrátit do Kladna.
Příště až bude hrát Kladno ve Zlíně, tak očekávám větší účast, i díky tomu, že se pojede zase o Vánoční svátky 27.12.