Do Liberce bez Horny i Frolíka, ale s Gengelem!

Autor: zděnda - Datum: 07 únor 2010

Nemilá věc se přihodila v pátek, zpovídaný Tonda Melka přišel během zápasu se Zlínem o oba své parťáky z útoku a zdá se, že Frolík i Horna naskočí až po olympijské pauze. Tudíž dnes v Liberci nastoupíme poměrně značně okleštěni. Naštěstí jedna výpomoc se přeci jenom našla. Více v článku!

O hráče jsme přišli, o body naštěstí ne. Zlín byl poměrně neškodný a tak stačilo proměňovat šance či využít přesilovku. Už slyším fanoušky Komety častované kupování zápasů, jak v tom vidí jasný obchod. Kladno nasadilo do zápasu Lukáše Cikánka, který si připisuje další povedený zápas. I díky tomu bude chytat také proti Bílým Tygrům.

Liberec se bude prát o body neméně než my. Jde mu o desítku, navíc poslední dva zápasy prohrál. Oficiální stránky z Podještědí touží po opakování listopadového debaklu. Kladenský fanoušek by na tuhle eskapádu nejradši zapomněl a připomíná si poslední výhru 6:3. Ať tak či tak, domácí nastoupí bez lídra Nedvěda, který opět zahrál "čistě", dostal trest do konce a distanc. Dále chybí Hunkes, De Santis, Harant a dlouhodobý marod Nedorost.

Kladenská výprava výprava hlásila podobný počet indisponovaných hráčů. "Frolík a Horna jsou mimo, dál nám chybí Toman i oba Procházkové. Naštěstí z Vrchlabí vyráží k zápasu Gengel, takže budeme hrát na jedenáct útočníků a sedm obránců. Doudera bude sedět na lavičce, zasáhl by do hry pouze za rozhodnutého stavu. V bráně bude Cikánek, jako druhý gólman s námi cestuje Jakub Lev," prozradil trenér Otakar Vejvoda.

Zápas začíná v 17:00! Modrobílá družina z hlediště vyrazila vlakem v 12.29. V plánu byly tři přestupy, takže sportovně-dopravní večírek.

10. kolo - 29. září 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Eberle (Kuchler), 26. Bílek (Trončinský), 37. Diviš (F. Kaberle, Patera), 48. Kuchler (Stieler), 60. přiznaná branka Frolík - 10. Hlaváč (P. Nedvěd), 31. Špaček (Klimenta), 46. Hlaváč (Klimenta)
Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Jindra, Kreuzer
Vyloučení: 5:4
Využití: 1:0
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 18:32

23. kolo - 12. listopadu 2009
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC - HC GEUS OKNA KLADNO 8:1 (0:0, 8:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Bartovič (Rýgl), 25. Bartovič (Kašpařík, Dušek), 26. P. Nedvěd (Podkonický), 26. Klimenta (P. Nedvěd, Jareš), 31. Derner (Rýgl, Bartovič), 31. Holub (Blatný, Víšek), 37. Klimenta (Podkonický, P. Nedvěd), 38. Víšek (Čakajík, Plodek) - 54. Horna (Bílek, Toman)
Rozhodčí: Hribik, Minář - Chytil, Bryška
Vyloučení: 3:9
Využití: 3:0
Střely na branku: 46:17

36. kolo - 29. prosince 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Bělohlav (Patera), 14. Frolík (Patera), 28. Stieler (Kuchler), 34. Mikulík (Kalla), 38. Kalla (Bílek, Mikulík), 60. Bělohlav (Frolík, Patera) - 3. Matějovský (Čakajík), 14. Jech (Čakajík), 36. Špaček (Matějovský, Podkonický)
Rozhodčí: Kubeš, Turčan - Bádal, Rozlílek
Vyloučení: 9:7
Využití: 1:1
Střely na branku: 35:26

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

www.ngprague.cz