Dnes speciální večer. Růžička vytáhl z klobouku Oriho!

Autor: zděnda - Datum: 11 prosinec 2009

Už tak tradičně velmi sledovaný duel Kladna se slávisty dostal pro páteční utkání další náboj, v brance soupeře by se měl představit Zdeněk Orct, dlouholetá opora kladenské svatyně a oblíbenec místních fanoušků. Prazvláštní situace, kterou nikdo neočekával, může notně zamíchat kartami ve víru extraligového souboje.

Orct versus Kladno - to už tady dlouho nebylo. Abychom nebyli zbytečně podělaní, je potřeba zmínit, že se konečně vrací kapitán a věříme tomu, že řádně nabuzen. Další důvod proč jít do zápasu se vztyčenou hlavou a odhodláním je fakt, že Slavia dostala letos už dvakrát šestku. Doma to byla trochu přestřelka, za to u nich poprava. A právě to, mám takový dojem, Růžička těžko zkousává a tak podumal a žhavil drát do Ústí. Jinou věcí je to, že hosté mají s gólmany opravdu problémy a v záloze již číhá znovuzrozený Milan Hnilička řečený Hnilda.

Dnes budou i nadále na marodce útočníci Horna a Čurilla a obránce Mudroch. Na opačné straně hlásí pouze absenci beka Vašíčka. Zápas začíná netradičně v !18:10!, důvodem jsou kamery České televize a přenos na ČT4.

P.S. Rád bych se ještě vyjádřil k záležitosti "Zloděj křičí, chyťte zloděje". Mám takový dojem, že permanentní posunovač Murín v této kauze vůbec nefiguruje. Podle mého názoru nemohou beránci stále vydýchat, že tady dostali před časem od omladiny na kokos a tak si po tom, co my jsme jim vyšli vstříc, neváhali kopnout. Buď jak buď, velmi ubohé a trapné.

Letošní výsledky se Slávií Praha:

6. kolo - 20. září 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC SLAVIA PRAHA 6:4 (1:2, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 12. Kalla (Patera, F. Kaberle), 23. Majeský (Kalla), 26. Frolík (Kalla, Diviš), 42. Toman (Majeský, Bílek), 58. Patera (M. Procházka, Toman), 60. Patera - 6. Žižka (Vondrka, Endál), 9. V. Růžička (Vondrka, Kadlec), 32. Kolařík (Branda), 45. Branda (Sklenář)
Rozhodčí: Husička, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan
Vyloučení: 4:6
Využití: 2:0
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 28:35

19. kolo - 22. října 2009
HC SLAVIA PRAHA - HC GEUS OKNA KLADNO 2:6 (0:3, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Havel (Vondrka, Červenka), 57. Vašíček (Havel, Červenka) - 6. Kuchler (Toman, Eberle), 10. Kuchler (Patera), 16. Kalla (Toman, Horna), 27. Frolík (Kalla, Mudroch), 29. Patera (Diviš, Tomajko), 32. Stieler (Mudroch, Frolík)
Rozhodčí: Mikula, Minář - Lederer, Gebauer
Vyloučení: 11:6, navíc Kolařík (Slavia) 5 min. a do konce utkání
Využití: 1:3
Střely na branku: 31:22

TIPOVAČKA

Tipujte s námi MS 2024

Bližší info a propozice ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

www.ngprague.cz