Desatero kladenského fanouška (aneb jak se chovat na tribunách)


Autor: zeliii - Datum: 22 Říjen 2021

Sezona jede, čtvrtina za námi, další důležité před námi. Jednoduché to není, ale zvykáme si jak se dá... S tím jaká je situace souvisí to, že se jaksi i trochu proměnila skladba tribuny a zvyklosti vůbec. Mladší ročníky jsou aktivnější (a je tomu tak dobře), starší pochopitelně musí krom hokeje zohledňovat další záležitosti, a cestování na výjezdy o to více. Někdy je to náročnější, pracnější, chce to trpělivost, toleranci, ale také vytrvalost, odhodlání. S tím vším se to dá, je potřeba to v sobě najít.

Výše uvedené pochopitelně přináší spoustu nových a neotřelých zážitků, ale společně s tím také podobné množství nezvyklých situací, nedorozumění, problémů a i - nebojme se říct to slovo - nešvarů!

A právě proto jsme se rozhodli právě teď, kdy soutěž nabírá obrátky, přijít s jakýmsi návodem pro orientaci na tribuně a v kotli, abychom to všichni zvládali všechno líp a s větším přehledem i nadhledem. Je dlouhodobým normálem, že v kotli a na tribuně existují jakási nepsaná pravidla, způsoby a zvyklosti, které jsou pro nezkušené někdy obtížně pochopitelné. Jde právě o tu zkušenost - a tady je každá rada dobrá, je potřeba se zorientovat. Zkusili jsme ta nepsaná pravidla tedy sepsat. Ti starší možná mávnou rukou, zbytečnost... Ale zrovna těm mladším, nebo méně zběhlým a protřelým, kteří se třeba právě letos rozhodli vyjíždět víc a podporovat Kladýnko v azylu, příjdou vhod. Je totiž potřeba znát mapu. A je na místě si občas připomenout pár základních věcí jak fungovat a co by mělo platit pro nás všechny co se scházíme a fandíme. To nemůže uškodit nikdy.

Naše (možná trochu troufale, ale zkrátka výstížně nazvané) "Desatero" berte jako jakousi nápovědu, souhrn dobrých rad pro ideální působení na tribuně, v kotli. Takhle to vidíme my, co se kolem toho motáme už roky (někteří i pár desítek let). Snažme se nezpronevěřit ;)

(Zelí, Georgino, Plech, Gross, Ála, Matouš)

 

 

PřílohaVelikost
Desatero_kladenskeho_fanouska.jpg1.51 MB
Tags

TIPOVAČKA

Tipujte s námi MS 2024

Bližší info a propozice ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!