Víťa Bílek: Musíme sbírat body také venku!

Autor: zděnda - Datum: 07 prosinec 2010

Zápasy se Zlínem jsou vždycky trochu zvláštní, stejně jako je zvláštní tenhle modrožlutý tým. Bohužel nejsou ani trochu lehké a dnešek potvrdil zažité zkušenosti. Ševci nebyli lepším týmem a vyhrát si dle mého soudu nezasloužili, ale zápas otočili a tak duel musely rozhodnout ošidné penalty. Víťa Bílek se nakonec dočkal vítězné tečky svého naťuknutí.Všichni jsme si oddechli, ale na jak dlouho?

Víťo, dneska to bylo zase trochu ubojovaný vítězství...

No tak určitě, my jsme do tohohle zápasu šli s tím, že se nám daří doma, kromě teda toho Litvínova, kterej byl žalostnej, ale dneska jsme si řekli, že do toho půjdem. Chtěli jsme zabojovat a dál sbírat body doma a myslím, že jsme k tomu dobře přistoupili. Bohužel tam zas byly malý chyby, na který mančaft málem doplatil.

Opět jsme inkasovali, ač teda v přesilovce, ale znovu na začátku třetiny. Je to už naše soustavná úvodní nepozornost?

Já bych ani neřek, protože Zlín má jednu z nejlepších přesilovek v extralize. Oni se postavili tak dobře a my tak blbě, že nám dali toho góla. Jinak my jsme je měli velice dobře nastudovaný, seděli jsme na tom u videa, ale když to takhle dobře sehráli, tak to bylo málo platný.

Co se dělo v kabině před třetí částí? Byla bouřka nebo spíš domluva?

Tam se řešil Tomičův trest, který se pak ještě dojížděl. Takže jsme si řekli, že takový chyby by se neměly stávat, abychom takhle oslabovali mančaft. Pak jsme to naštěstí zvládli, semkli jsme se a věděli jsme, že máme na to, abysme ten zápas otočili. Naštěstí první lajna srovnala a na nájezdy už jsme si věřili.

Důležitý byl určitě tvůj úvodní gól, čímž si zase rozšířil svoji gólovou bilanci. Je to pro tebe vzpruha po té nepříjemné pauze?

Určitě je to příjemný zase dávat góly, protože mi to chybělo a hlavně jsem rád, že pomůžu týmu. Navíc si myslím, že jsme teďka s Jardou Kallou a Sachou v dobrý fazóně a snad nám to takhle bude klapat dál. Ale musíme taky sbírat body venku. Já věřím, že to přijde, protože ten mančaft tady na to má.

Takže v Třinci to vidíš optimisticky?

Šance venku je vždycky. Teď tam pojedem o den dřív a budem mít čas se trochu aklimatizovat v tom jejich prostředí. Přeci jenom je to dálka a já si myslím, že když se zodpovědně připravíme, nebudeme dělat individuální chyby, tak máme šanci tam nějakej bod urvat.

Držím palec!

Měj se, čau!