Co se v současnosti děje kolem hokeje na Kladně


Autor: Clouseau - Datum: 24 Duben 2011

Kolem kladenského hokeje se v posledních dnech vyrojilo dost spekulací, pochybností i nadějí. Téměř nikoho, kdo dění kolem šestinásobného mistra sleduje, nenechává současná situace chladným a většina lidí cítí potřebu k tomu zaujmout stanovisko.
Zopakujme si, co se vlastně událo, co se děje v těchto hodinách a podívejme se na to, co se bude dít v následujících dnech a týdnech.

Co bylo

Kladenský klub se dlouhodobě potýká s nízkým rozpočtem, to je všeobecně známo. Město léta přispívá klubu podle vzorce: 15 miliónů na provoz zimáku (patří městu), 7 miliónů na mládež, 8 miliónů na Ačko. Události začaly nabírat na otáčkách ve chvíli, kdy se v návrhu rozpočtu na příští rok neobjevilo oněch osm milionů. V průběhu dubna generální partner klubu, kterým je společnost Vagnerplast, oznámil, že navzdory předpokladům nebude nadále Kladno sponzorovat. Je veřejným tajemstvím, že Vagnerplast dával zhruba deset milionů na rok. Důvody konce sponzoringu firma neuvedla, mluví se o tom, že jim tato reklama nepřináší skoro žádný efekt a že je to pro ně příliš nákladné.

V rozpočtu klubu se tak objevila citelná díra. Okamžitě se vyrojily spekulace o prodeji licence. Nikdo to nepotvrzuje ani nedementuje, nejistota narůstá a je samozřejmě přiživována různými "zaručenými" zprávami. Taková situace není zdravá a nemůžeme a nechceme nečinně přihlížet.

Co se děje

V pátek 22. dubna odpoledne jsme proto zveřejnili výzvu (nebudeme slovíčkařit, ale petice to není) FANDÍME KLADNU! Touto výzvou chceme vyburcovat všechny příznivce, ukázat, že hokejové Kladno má velkou podporu ve městě, v regionu i mimo něj a že hokej je živé a citlivé téma, o kterém se mluví a které poutá pozornost. K výzvě se spontánně připojují příznivci všech věkových, ekonomických i politických skupin.

Tato výzva sama o sobě nic nespasí, to je jasné. Je to první krok, kterých máme v plánu několik.

Jsme v kontaktu snad s každým, kdo měl, má, bude, může a chce mít s kladenským hokejem něco do činění. Vyjadřují nám podporu známé osobnosti kladenského hokeje, připravujeme o tom nějaký článek, nějaké rozhovory. Jsme v kontaktu s hráči a trenéry Ačka, které začne v úterý normálně letní přípravu podle plánu. Opět připravíme nějaký článek. Jsme v kontaktu se zastupiteli a radními, na úterý plánujeme první ze série schůzek. Jsme v kontaktu s panem Jágrem i Jardou Jágrem, který sleduje dění a věřte, že mu situace není lhostejná (jak občas zlé jazyky tvrdí). Jsme v kontaktu s některými známými osobnostmi, které fandí Kladnu a se kterými výmýšlíme akci na vyjádření podpory. Jsme v kontaktu s různými podnikatelskými skupinami, rádi bychom tento okruh rozšířili.

Během včerejška (tzn. soboty 23. dubna) se objevila informace, že jel pan Jágr s panem Volfem do Drážďan na schůzku se zástupci majitelů POLDI Hütte. Není tomu tak, k žádné schůzce nedošlo, natož v Drážďanech.

Co bude dál

 • V týdnu se chceme sejít se zástupci města a probrat situaci a budoucnost.
 • Co nejdřív bychom se rádi opět sešli s panem Jágrem a probrali situaci a budoucnost.
 • Připravujeme happening, na kterém vystoupí kapely, známé osobnosti ze světa sportu, hudby, filmu, divadla a na kterém se všichni společně sejdeme, dáme najevo podporu kladenskému hokeji, neformálně probereme situaci i různé možnosti jak dál.
 • Nabízíme zprostředkování rozhovorů mezi zástupci města a vedením hokejového klubu.
 • Kdo jsme

  Skupina lidí kolem Fanklubu (nejen členové), nerad bych někoho opomněl. Jde nám všem o společnou věc a hrozně rádi uvítáme vaši pomoc.

  Jedeme, Kladno, jedeme!

  Děláme vše, co je v našich silách. Hrozně si vážíme podpory vás všech. Budeme tady pořád průběžně informovat, protože se teď neustále něco děje a nelze se spoléhat na některé neověřené zdroje. Uvítáme vaši podporu a pomoc, návrhy i nápady. Kontaktujte nás prosím na emailu redakce@fanklubpoldikladno.cz, na Facebookovské stránce Fanklubu či v Diskusi na těchto stránkách. Děkujeme.
  Budeme rádi, podpoříte-li nás umístěním banneru na svém webu. Bannery různých velikostí jsou na této stránce.

  Tags

  TIPOVAČKA

  Tipujeme EURO 2024

  Bližší informace ZDE

  Kulturní přesahy

  NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

  Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

   

  www.ngprague.cz

  Facebook

  Komunita

  ZÁBAVA

  Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!