Boleslavi zadek sluší. Schází jen jeden krok!

Autor: zděnda - Datum: 12 březen 2010

Tak se nám to líbí. Kdyby se celá sezóna odvíjela tak jako poslední duely, máme vystaráno. Po smetení Litvínova se stal malý zázrak a modrobílá družina přivezla tři body z Karlových Varů. Trenérovi Hynkovi tím skončilo jedenatřicetizápasové hostování na lavičce Energie, do funkce se vrátil opět Josef Paleček. Zajímavé, že?

Vážnost situace jako by Kladno zbavila zbytečného respektu na ledě soupeřů, který přetrvával celou sezónu. V lázních jsme hráli lehce a díky tomu se často dostávali do zakončení. Spousta šancí zůstala neproměněna a tak výsledek není nijak křiklavý, ale to je pumpa, Bruslařům jsme na dostřel.

Boleslav zažívá podivný rok. Na začátku ročníku se až neuvěřitelně prosazovala a zdálo se, že mocný náběr posil vyšel. Pak ale přišel útlum a soustavné propadání tabulkou, které můžeme dnes večer dohnat do finále. Situace tomu nahrává, ale ještě to bude chtít spoustu úsilí. Protože nechci mystifikovat a nepodařilo se mi dopátrat aktuální boleslavské marodky, složení týmu hostů se dočkáme až v okamžik startu utkání.

Domácí nastoupí v téměř totožné sestavě jako v posledním zápase. "Nebudeme dělat žádné změny, což je dobře. Další zranění si rozhodně nepřejeme. Malá úprava se bude týkat pouze lavičky. Kopr se nám téměř uzdravil a bude připraven z pozice dvojky. Martin Procházka zatím nenastoupí, rozhodneme se až po dnešním zápase," radoval se nad tím, že kádr dále neoslabil trenér Otakar Vejvoda.

Utkání s BK Mladou Boleslaví, které někteří nazývají z nepochopitelných důvodů derby, začíná v 17:30!

46. kolo - 31. ledna 2010
HC GEUS OKNA KLADNO - BK MLADÁ BOLESLAV 3:2 PP (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Horna (Frolík, Gengel), 22. Eberle (Kuchler, Stieler), 65. Kameš (F. Kaberle, Patera) - 35. Lehikoinen (Fabuš), 60. T. Sýkora (Král, Macho)
Rozhodčí: Souček, Svoboda - Jindra, Kreuzer
Vyloučení: 7:7
Využití: 1:1
Střely na branku: 36:34

33. kolo - 13. prosince 2009
BK MLADÁ BOLESLAV - HC GEUS OKNA KLADNO 2:1 SN (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 45. Fabuš (Kracík, Macho), rozhodující samostatný nájezd Král - 55. M. Procházka (Patera, F. Kaberle)
Rozhodčí: Polák, Šindler - Guth, Rittich
Vyloučení: 2:6
Střely na branku: 33:34

20. kolo - 25. října 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - BK MLADÁ BOLESLAV 0:1 SN (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branka: rozhodující samostatný nájezd Vrbata
Rozhodčí: Husička, Šír - Gebauer, Vengřín
Vyloučení: 10:7
Střely na branku: 30:31

7. kolo - 22. září 2009
BK MLADÁ BOLESLAV - HC GEUS OKNA KLADNO 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Pabiška (Gajovský, Sup), 28. Jiruš (Macho, Gajovský), 40. Nouza (T. Sýkora, Boháč), 44. Bahenský (Handlovský, Gajovský), 55. Sup (Král, Pabiška)
Rozhodčí: Hodek, Turčan - Bádal, Pouzar
Vyloučení: 5:9
Střely na branku: 34:23

TIPOVAČKA

Tipujte s námi MS 2024

Bližší info a propozice ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

www.ngprague.cz