Sport.cz - nejnovější články
Aktualizace: před 1 rok 19 týdnů

Norský sdruženář Riiber vyhrál i druhý víkendový závod v Oslu

12. březen 2023 - 15:25

Domácí sdruženář Jarl Magnus Riiber vyhrál i druhý víkendový závod SP v Oslu. Jan Vytrval byl 33., Ondřej Pažout nedokončil a Tomáš Portyk neběžel.

Adamczyková po pádu v semifinále skončila pátá v Sierra Nevadě

12. březen 2023 - 14:29

Snowboadcrossařka Eva Adamczyková skončila pátá v závodě Světového poháru v Sierra Nevadě. Úřadující mistryně světa po pádu v semifinále vyhrála malé finále a pohoršila si o jednu příčku ve srovnání se sobotním závodem. Znovu vyhrála světová šampionka z roku 2021 Charlotte Bankesová v Británie, jež ovládla i druhý závod v tomto španělském středisku. Do hlavního závodu postoupil z kvalifikace také Radek Houser, jenž vypadl v osmifinále.

Adamczyková skončila pátá v závodě SP v Sierra Nevadě po pádu v semifinále

Snowboadcrossařka Eva Adamczyková skončila pátá v závodě SP v Sierra Nevadě. Mistryně světa po pádu v semifinále vyhrála malé finále.

Ženskou premiéru na 50 km v SP vyhrála norská lyžařka Hagaová

12. březen 2023 - 14:22

Premiérový ženský závod v běhu na lyžích na 50 km vyhrála na Světovém poháru v Oslu Norka Ragnhild Hagaová před krajankou Astrid Slindovou a Američankou Jessie Digginsovou. České běžkyně na startu v tradičním dějišti maratonských závodů Holmenkollenu nebyly.

Skikrosařka Kučerová skončila třináctá v závodu SP ve Veysonnaz

12. březen 2023 - 14:12

Česká skikrosařka Nikol Kučerová obsadila v závodu Světového poháru ve Veysonnaz 13. místo, což je její druhý nejlepší výsledek v sezoně. Ve švýcarském středisku ale nemusela absolvovat kvalifikaci, která byla v sobotu zrušena, a na 13. příčce tak byly klasifikovány všechny závodnice vyřazené ve čtvrtfinále. Maximem české reprezentantky v aktuálním ročníku je jedenácté místo z lednového závodu ve švédském Idre Fjäll.

Fortuník po sezoně skončí na lavičce volejbalistů Kladna, nahradí ho Josserand

12. březen 2023 - 13:48

U volejbalistů Kladna skončí po sezoně kouč Milan Fortuník. Mužstvo vedl osm let, nyní se rozhodl s trenérskou kariérou rozloučit. Nahradí ho Francouz Arnaud Josserand, který se na předloňské olympiádě v Tokiu podílel jako asistent kouče národního týmu na zisku zlaté medaile. Bývalý blokař v této sezoně působí ve švýcarském klubu Lausanne UC. O chystané změně na trenérském postu informoval kladenský klub na svém webu.

Hokejová Liga mistrů už zná většinu účastníků pro příští sezonu

12. březen 2023 - 13:35

Příští ročník hokejové Ligy mistrů má po skončení dlouhodobých části domácích soutěží šesti zakládající členů jistých 13 z 24 účastníků. Z české extraligy jsou to vítěz základní části Pardubice a druhé Vítkovice, které jako třetí doplní buď nový šampion, či v případě triumfu pardubického Dynama či Ostravanů třetí Sparta.

Rezerva Slavie porazila Třinec a v druhé lize už není poslední

12. březen 2023 - 13:15

Fotbalisté slávistického B-týmu v 18. kole druhé ligy porazili doma Třinec 3:1. Rezerva vršovického celku částečně napravila pondělní prohru 0:2 v pražském derby na Spartě a poskočila na předposlední místo. Slávisté poslali na dno tabulky o bod Slezany.

Výsledky 18. kola druhé fotbalové ligy

Slavia Praha B - Třinec 3:1 (1:1) 14:30 Jihlava - Karviná. Utkání Varnsdorf - Dukla Praha odloženo

Odvážné legendy! Kdyby nás s Haškem zabásli, hrozil by prokurátor a z NHL nebylo nic, líčí obránce

12. březen 2023 - 13:05

Odvážný. A pořádně. Hokejový obránce František Kučera se uměl na ledě postavit silnějším soupeřům, svůj názor se ale nebál ukázat i mimo led. V době, kdy byl v roce 1989 na vojně v Dukle Jihlava, se dokonce vydal se spoluhráči na demonstraci proti režimu na Václavské náměstí. „Kdyby to tehdy prasklo a na demonstraci byl třeba zásah a nás zabásli, tak by nás čekal prokurátor jako blázen. To bychom s Dominikem Haškem do Blackhawks nešli," líčí v pořadu Příklep na Sport.cz olympijský vítěz z Nagana.

Spolupráce s Kuchtou je čím dál tím lepší. Čvančara už pronásleduje Řezníčka

12. březen 2023 - 12:52

Kterého z útočníků v rudém dresu hlídat dřív? Pro soupeře fotbalové Sparty v posledních týdnech těžký úkol, často neřešitelný. Baník o tom ví své... Úvodní gól inkasoval od reprezentanta Jana Kuchty, další dva přidal člen týmu do 21 let Tomáš Čvančara. „Myslím, že spolupráce s Kuchtičem je lepší a lepší. Zase mi přihrál na gól. Cítím se s ním v útoku dobře a myslím, že on to cítí stejně,“ věří Čvančara, který se s 12 trefami posunul na druhou příčku ligové tabulky střelců. Na vedoucího Jakuba Řezníčka z Brna ztrácí tři branky. Kuchta má devět zářezů.

Mistrovství světa juniorů v biatlonu ve Ščučinsku (Kazachstán) - stíhací závody:

12. březen 2023 - 12:43

Junioři (12,5 km): 1. Nevland 33:07,6 (2 tr. okruhy), 2. Hedegart -29,0 (3), 3. Gerhardsen (všichni Nor.) -35,1 (1), ...9. Mánek -1:53,3 (2), 14. Abrahám -2:54,4 (5), 52. Hák (všichni ČR) -7:04,1 (4). Juniorky (10 km): 1. Grotianová (Něm.) 30:00,3 (4 tr. okruhy), 2. Richardová (Fr.) -1:13,1 (3), ...25. Pavlů -4:21,9 (2), 41. Gotvaldová -6:43,7 (5), 52. Mikysková (všechny ČR) -9:26,5 (5).

Další debut v NHL? Český gólman by se mohl v noci dočkat premiéry

12. březen 2023 - 12:32

Český hokejový brankář Jiří Patera vyhlíží premiéru v NHL. V noci na pondělí by měl čtyřiadvacetiletý odchovanec pražské Slavie nastoupit za Vegas v duelu na ledě St. Louis. Patera se k týmu Golden Knights připojil ve čtvrtek z farmy v Hendersonu a hned kryl záda Jonathanu Quickovi při porážce 3:4 v prodloužení na ledě Tampy Bay. V sobotu byl znovu připravený na lavičce v dalším venkovním duelu při výhře nad Carolinou 4:0.

Na vzájemné urážky přeci jen došlo. Atmosféra se ale zlepšila, zní z Plzně i Slavie

12. březen 2023 - 12:28

Záměr byl jasný. Slavia a Plzeň chtěly, aby měl jejich vzájemný souboj o čelo Fortuna ligy štábní kulturu po vzoru západoevropských soutěží. Sobotní šlágr v Edenu se nakonec bez urážek neobešel, ale jak se oba kluby shodují, oproti minulosti je vidět posun.

Kouč Litvínova po vyřazení: Úspěšnost jsme zvedli nad 50 procent

12. březen 2023 - 12:22

Nad hokejisty Litvínova v průběhu extraligové sezony visela hrozba baráže, trenér Karel Mlejnek ale Severočechy vytáhl z posledního místa do předkola play off. Nástupce odvolaného Vladimíra Růžičky mrzel pouze fakt, že ve vyřazovací fázi jeho tým neuhrál proti mistrovskému Třinci ani jednu výhru. V sobotu podlehl Ocelářům doma 2:4 a sérii prohrál 0:3 na zápasy.

Legendární čas Kratochvílové má další pokořitelku

12. březen 2023 - 12:17

Jarmila Kratochvílová držela 41 let halový světový rekord v běhu na 400 metrů a nyní se během tří týdnů propadla v historických tabulkách až na třetí místo. Po únorovém fantastickém čase Nizozemky Femke Bolové (49,26) se před českou legendu dostala v sobotu také Američanka Britton Wilsonová výkonem 49,48 sekundy. Na spadnutí byl ve vysoké nadmořské výšce v Albuquerque i světový rekord v mužském sedmiboji a na ženské šedesátce.

Bývalá rekordmanka Kratochvílová má další pokořitelku

Dlouholetá světová rekordmanka Jarmila Kratochvílová má tři týdny po Bolové další pokořitelku, Američanka Wilsonová zaběhla v hale čtvrtku za 49,48.

Peklo v Tokiu. Jako by Zbrojovka hrála ve dvou dnech proti Realu Madrid a Barceloně

12. březen 2023 - 12:06

Los základní skupiny World Baseball Classic v Tokiu si s českou reprezentací zle zašpásoval. V sobotu jim postavil do cesty světové jedničky z Japonska, v neděli pak Korejce, kteří byli ještě v prosinci světovou trojkou. Utkání přitom dělilo jen zhruba třináct hodin. Hlavní kouč si je proto nazval doublem. „Pro fanouška neznalého baseballu bych to přirovnal zhruba k tomu, že Zbrojovka Brno hraje ve dvou dnech proti Realu Madrid a Barceloně,“ poukazuje Pavel Chadim, jinak také respektovaný neurolog z Brna.

Výborná noc v podání českého útočníka! Zazářil v zámoří hattrickem

12. březen 2023 - 11:51

Český hokejový útočník Martin Frk si v sobotu v nižší zámořské AHL připsal druhý hattrick v sezoně a pomohl k domácímu vítězství Springfieldu nad Lavalem 5:2. Devětadvacetiletý odchovanec Karlových Varů byl vyhlášen první hvězdou utkání a s 26 brankami se dělí o třetí místo mezi nejlepšími střelci AHL.

Hořké Salahovo poprvé. Klopp smolaře bránil, Liverpool se bude po nečekané facce pokoušet o zázrak

12. březen 2023 - 11:45

Postavil si míč na penaltový puntík, dal si dlouhý rozběh, máchl levačkou a... Místo gólové euforie si Muhammad Salah zklamaně drbal hlavu. Opsal pikantní oblouk: první březnový víkend si vystřelil rekord v počtu ligových branek za Liverpool, ovšem týden nato byl za smolaře. Parta z města Beatles i kvůli Salahově zpackané penaltě nečekaně prohrála v Bournemouthu 0:1 a zadělala si na problémy.

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!