Sport.cz - sportovní zpravodajský server
Aktualizace: před 16 min 22 sek

Třinecká domácí premiéra se odkládá. Tým podstoupí testy na koronavirus

2 hod 25 min starý

Hokejisté Třince se ani napodruhé nedočkají domácí extraligové premiéry v této sezoně. Zatímco derby s Vítkovicemi, které se mělo hrát v pátek, bylo odloženo kvůli karanténě v táboře soupeře, nedělní bitvu 4. kola s Olomoucí diváci neuvidí kvůli možné nákaze v týmu Ocelářů

Zlínský Gazda: Potřebujeme góly, které by nás uklidnily

25. Září 2020 - 22:22

Hokejisté Zlína v extralize stále čekají na první výhru i body v nové sezoně. Po Olomouci a pražské Spartě podlehli také Hradci Králové. Navíc je trápí nízká produktivita - za úvodní tři zápasy vstřelili v součtu pouhé tři branky. Dvě z nich zaznamenali právě proti Hradci. O obě se tak trochu výmluvně postarali obránci, na konečných 2:3 z pohledu Beranů snižoval na konci druhé třetiny Daniel Gazda.

Hanáci vyhráli i díky dvěma gólům Knotka

25. Září 2020 - 20:21

Olomoučtí hokejisté zvítězili ve 3. extraligovém kole na svém ledě nad Pardubicemi 3:2. Po vyrovnané první třetině se domácí dostali do vedení ve druhé části, ve třetím dějství náskok udrželi. Dvěma brankami se o tříbodový zisk postaral centr první olomoucké formace Jan Knotek.

Mountfield vyhrál i potřetí a vede extraligovou tabulku

25. Září 2020 - 19:56

Hokejisté Hradce Králové vyhráli v utkání 3. kola extraligy na ledě Zlína těsně 3:2. Východočeši zůstali stoprocentní a s devíti body ze tří venkovních zápasů vedou tabulku o dva body před Plzní. V čase 4:09 vedli hosté už 2:0, když se prosadili Kelly Klíma a poté i jeho dvojče Kevin Klíma. Domácí nadále čekají na bodový zisk.

Plzeň drží domácí neporazitelnost

25. Září 2020 - 19:55

Hokejisté Plzně porazili ve 3. kole extraligy Mladou Boleslav 4:2 a naplno bodovali i ve druhém domácím utkání nové sezony. Po bezbrankové úvodní třetině Indiáni rozhodli třemi trefami během prostřední části. Ve 43. minutě jim navíc zajistil svým druhým dnešním gólem útočník Tomáš Mertl uklidňující tříbrankový náskok. Bruslaři sice ještě skórovali, ale druhou venkovní porážku neodvrátili.

Mountfield kráčí extraligou bez zakolísání! V Plzni Gulaš přihrával, Mertl pálil

25. Září 2020 - 16:38

Nakonec jen tři zápasy se odehrály v pátek v rámci třetího kola hokejové Tipsport extraligy. Dosud suverénní Hradec Králové nezaváhal ani potřetí a po výhře 3:2 ve Zlíně se s plným bodovým ziskem usadil v čele tabulky. V dalších utkáních Plzeň přehrála Mladou Boleslav 4:2 a Olomouc porazila Pardubice 3:2. Na všech duelech mohlo být podle nových opatření přítomno maximálně 1000 osob. Odložena byla utkání Brno - České Budějovice, Třinec - Vítkovice a Liberec - Litvínov, stejně jako už ve čtvrtek souboj Karlových Varů se Spartou.

Problémy pro extraligu nekončí. Podezření na covid-19 hlásí další tým, odkládá zápasy

25. Září 2020 - 10:41

Jako by těch problémů s koronavirem neměla hokejová extraliga už tak dost. V karanténě se aktuálně nacházejí brněnská Kometa a Vítkovice, podezření na covid-19 mají i v Karlových Varech, jejichž hráči a realizační tým podstoupili testy ve čtvrtek a čekají na výsledky. Nyní hlásí zdravotní potíže i další celek z Podkrušnohoří, Litvínov. Dnešní zápas 3. kola Chemiků v Liberci i ten nedělní doma s Plzní byly z preventivních důvodů odloženy.

Kousal zaplatí za výbuch vzteku na trestné, pokutován je i Černoch

24. Září 2020 - 16:09

Hokejový útočník Pardubic Robert Kousal byl disciplinární komisí extraligy potrestán pětitisícovou pokutou za nesportovní chování v nedělním utkání 2. kola proti Plzni. Forvard Karlových Varů Jiří Černoch pak z rozhodnutí disciplinárky přijde o deset procent z měsíčního platu za nafilmovaný pád nebo přehrávání, kterého se dopustil v nedělním duelu s Třincem.

Žádná stopka, hokejová extraliga pokračuje

24. Září 2020 - 14:12

Přestože některé týmy hokejové extraligy zvažovaly možnost, že po dobu příštích dvou týdnů, kdy platí omezení počtu osob na zápasech ve vnitřních prostorech na pouhou tisícovku, by měla být soutěž přerušena, na takový scénář nakonec nedošlo. Extraliga bude následujících čtrnáct dní pokračovat podle původního plánu a herního rozpisu. Domluvili se na tom zástupci klubů na čtvrteční mimořádné valné hromadě Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) a následně to schválil i výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje, který je řídícím orgánem soutěže.

Smlouva o prodeji pardubického Dynama je podle právníka neplatná

24. Září 2020 - 12:43

Smlouva o upsání akcií pardubického hokejového klubu na soukromého vlastníka nebyla zveřejněná v registru smluv v zákonné podobě. Podle zákona je neplatná a majoritním akcionářem zůstalo město Pardubice. Novinářům to dnes řekl právník Petr Papež. Podle něj je navíc smlouva nevýhodná, čímž patrně město porušilo péči řádného hospodáře. Město se podnětem zabývá. Chybu v registru připustil i nový vlastník klubu Petr Dědek.

Odloženo. Sparta dnes nebude hrát s Vary. Domácí mají zdravotní potíže

24. Září 2020 - 9:40

Zápas 3. kola hokejové Tipsport extraligy mezi Karlovými Vary a Spartou se dnes neodehraje kvůli zdravotním potížím v týmu Energie.

Verva zvyšuje konkurenci v defenzivě. Získala obránce z univerzitní NCAA

23. Září 2020 - 15:53

Hokejový Litvínov vyztužil obranné řady. Roční kontrakt s roční opcí uzavřel s Vervou Patrik Demel, který v srpnu nastoupil v pěti zápasech za Vítkovice v Generali Česká Cup. Severočeský klub o příchodu čtyřiadvacetiletého zadáka informoval v tiskové zprávě.

Prymula vydal rozkaz. Sport běží dál, diváků ale výrazně ubyde

23. Září 2020 - 13:15

Ministr zdravotnictví Roman Prymula ve středu představil další opatření, která mají snížit šíření nemoci covid-19 a která se dotýkají i sportu. Od čtvrtka platí, že vnitřní sportovní akce se může zúčastnit 1000 diváků, ve venkovních prostorách s oddělenými sektory pak může být dva tisíce lidí. Opatření mají trvat dva týdny.

Rozčílený Vlasák: Blázinec, nemá smysl hrát! Když poslouchám slova pana Prymuly…

23. Září 2020 - 13:12

Přerušit hokejovou extraligu do doby, než přestane platit opatření ministerstva zdravotnictví a jeho šéfa Romana Prymuly o maximálně tisícovce osob na zimáku? Dost možná až polovina klubů tuzemské nejvyšší soutěže by pro takový návrh zvedla ruku. Jedním z nich by byla i Plzeň. „Takový návrh hodnotíme jednoznačně kladně,“ přiznává v rozhovoru pro Sport.cz sportovní manažer Západočechů Tomáš Vlasák.

Hokejisté Vítkovic by po karanténě měli začít trénovat v neděli

23. Září 2020 - 12:31

Hokejisté Vítkovic, kteří jsou v karanténě, by se měli v neděli vrátit k tréninku. Hráči i trenéři a někteří další členové realizačního týmu jsou v domácí izolaci od minulé středy poté, co bylo sedmnáct hráčů a dva trenéři pozitivně testovaní na covid-19.

Tisícovka diváků? Okamžitě přerušte extraligu, žádají některé kluby

23. Září 2020 - 12:13

Tuzemská nejvyšší hokejová soutěž by mohla být přerušena! S takovým návrhem přicházejí některé extraligové kluby s ohledem na středeční opatření ministra zdravotnictví Romana Prymuly o omezení návštěvnosti v halách na 1000 osob pro nadcházející dva týdny. Zatímco některé kluby chtějí hrát i za této situace, jiné to odmítají.

Růžička je novým kanonýrem číslo 1 v historii hokejového Třince

22. Září 2020 - 23:13

Útočník Martin Růžička se v úterý stal díky dvěma gólům do sítě hokejistů domácího Litvínova nejlepším střelcem historie třineckých Ocelářů. Nejprve vyrovnal zkraje druhé třetiny Jiřího Polanského a pak necelé dvě minuty před koncem stanovil 219. gólem nový klubový rekord. Mistr světa z roku 2010 navíc okořenil své parádní představení v předehrávce 11. kola ještě dvěma nahrávkami a prožil tak čtyřbodový večer.

Kuriózní moment! Obránce Jaroměřský byl rád, že nemusel v brankářské výstroji na led

22. Září 2020 - 22:48

Hned při druhém extraligovém utkání v novém působišti po příchodu z Olomouce se dostal do velmi kuriózní situace zkušený obránce hokejistů Třince Jan Jaroměřský. Dvaatřicetiletý hráč se proměnil v jednoho z pěti brankářů, kteří byli v zápase k vidění. Úlevou pro něho však bylo, že nemusel jako jediný z nich na led.

V Litvínově si zachytali čtyři brankáři, Štěpánka čeká vyšetření

22. Září 2020 - 22:21

Na pouhých pět minut a 50 sekund se zkrátilo účinkování třineckého brankáře Jakuba Štěpánka v předehrávce 11. kola extraligy na ledě Litvínova. Zatímco první třetinu ještě sledoval jen ze střídačky, po první přestávce musel do akce, když střídal zdravotně indisponovaného Josefa Kořenáře. A už na konci 26. minuty pro něho zápas skončil poté, co se za brankou tvrdě srazil s Martinem Látalem. Nezaviněně, domácí útočník nebyl ani vyloučen.

Oceláři přestříleli Vervu a slaví druhou výhru

22. Září 2020 - 17:24

Hokejisté Litvínova prohráli v předehrávce 11. kola extraligy s Třincem 3:6. Domácí přes úvodní brzký gól ani ve druhém utkání v sezoně nebodovali, Oceláři zůstali naopak stoprocentní. K výhře úřadujícího mistra přispěl čtyřmi body za dva góly a dvě přihrávky útočník Martin Růžička. Dvakrát skóroval a jednou nahrával Matěj Stránský, tři asistence zaznamenal rovněž v hostujícím dresu obránce Martin Gernát.

Facebook

RYCHLÝ ROZPIS

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!