Sport.cz - sportovní zpravodajský server
Aktualizace: před 50 sek

Lundqvist se kvůli problémům se srdcem v sezoně NHL nepředstaví

11. Duben 2021 - 23:28

Brankář Henrik Lundqvist v neděli potvrdil, že se v této sezoně NHL na ledě v dresu Washingtonu neobjeví. Devětatřicetiletý Švéd se v lednu podrobil operaci srdce a v únoru se vrátil k tréninku, nicméně vzhledem k zánětu srdce, který odhalila minulý týden kontrola, potřebuje ještě několik měsíců klidu na zotavení.

Liberec zuří, cítí se poškozen! Dneska to na Spartě nebylo fér, čílí se Kváča a rýpl si i Augusta

11. Duben 2021 - 22:01

Vařila se v něm krev. Když videorozhodčí v 81. minutě pátého semifinále mezi Spartou a Libercem potvrdil, že Pražané dosáhli regulérní trefy a snížili sérii na 2:3, přijel za sudím Pešinou a plamenně s ním diskutoval. Brankářem Bílých Tygrů Petrem Kváčou cloumaly emoce a neutichaly ani po konci rozmluvy s hlavním rozhodčím. Když přijel ke střídačce, vší silou do ní prásknul svou holí, kterou pak vzteky odhodil na led...

Sparta žije, odvrátila druhý mečbol Liberce! Infarktovou bitvu rozhodla ve druhém prodloužení

11. Duben 2021 - 20:33

Hokejisté Sparty odvrátili i druhý mečbol Liberce na postup do finále play off extraligy a snížili stav série na 2:3 na zápasy. V tom nedělním pátém Pražané ještě necelých šest minut před koncem základní hrací doby prohrávali, Horák ale poslal zápas do prodloužení, v němž v 81. minutě rozhodl o vítězství domácích kapitán Řepík. Šestý duel je na programu v úterý na ledě Bílých Tygrů.

Hokejisté Omsku s Hrubcem v brance vyhráli v Kazani a jsou krok od finále

11. Duben 2021 - 20:00

Hokejisty Omsku dělí jedna výhra od opětovného postupu do finále Gagarinova poháru. Avangard s Šimonem Hrubcem v brance v neděli vyhrál páté semifinále play off KHL v Kazani 3:2 v prodloužení a v sérii se ujal vedení 3:2 na zápasy.

I třetí lichý zápas vyhrál Třinec. Nastoupili jsme jako lajdáci a tohle je výsledek, durdil se útočník Kotala

11. Duben 2021 - 17:58

V Třinci se v neděli v pátém utkání semifinále extraligy hrálo o postupový mečbol, který pro sebe výhrou 3:0 získali domácí hokejisté. Mladá Boleslav podruhé v sérii nedokázala překonat brankáře Ondřeje Kacetla a doma bude v úterý odvracet konec sezony.

Kacetl vychytal Mladou Boleslav a Třinec je krok od finále

11. Duben 2021 - 16:45

Třinečtí hokejisté porazili v sobotu v pátém semifinále play off extraligy Mladou Boleslav 3:0 a v sérii vedou 3:2 na zápasy. Skóre otevřel v šesté minutě Martin Růžička a ve druhé třetině zvýšili svými prvními góly ve vyřazovací části Petr Vrána a Michael Špaček. Gólman Ondřej Kacetl udržel druhou nulu v sérii. Domácí dělí jedna výhra od pátého postupu do finále od roku 2011.

Dvojnásobný šampion Adamský ukončil v 39 letech hráčskou kariéru

11. Duben 2021 - 15:29

Hokejový útočník Martin Adamský se v 39 letech rozhodl ukončit hráčskou kariéru. Dvojnásobný extraligový šampion v dresu Třince působil v aktuální sezoně v prvoligovém Havířově, pět utkání ale odehrál i za České Budějovice v nejvyšší soutěži.

Brankář Dubnyk posílil Colorado, zkusí zalepit díru po zraněném Francouzovi

11. Duben 2021 - 13:50

Hokejisté Colorada získali do svých řad zkušenou posilu na brankářském postu. Při vlekoucích se zdravotních potížích Pavla Francouze, který už si podle posledních zpráv v této sezoně nezachytá, přivedli k týmové jedničce Philippu Grubauerovi Devana Dubnyka ze San Jose. V týmu Sharks by tak měl mít naopak větší prostor jiný český brankář Josef Kořenář.

Sparta vrátila sérii do Liberce! Třinec přejel Boleslav a má mečbol

11. Duben 2021 - 13:31

Hokejistům Sparty se v neděli i napodruhé podařilo seskočit z hrobníkovy lopaty a semifinálová série extraligového play off se za stavu 2:3 vrací do Liberce. Pražané v pátém duelu vydřeli výhru 3:2 ve druhém prodloužení, v jehož úvodu v početní výhodě šikovně tečoval puk do liberecké branky Michal Řepík. Postupový mečbol si vybojovali hokejisté Třince, kteří doma porazili 3:0 Mladou Boleslav a v sérii vedou 3:2.

Kdo si počká... Kořenář ustál svou první třetinu v NHL

11. Duben 2021 - 13:08

Malý krok pro lidstvo, velký krok pro Josefa Kořenáře. Skoro tři sezony na farmě San Jose trpělivě čekal, než mu přijde pozvánka od Sharks. Třiadvacetiletý gólman se jí dočkal jen pár týdnů před vypršením nováčkovské smlouvy. V sobotu odchytal svou první třetinu v NHL, ze sedmi střel neinkasoval. K obratu v zápase s Los Angeles (2:4) to ovšem nevedlo.

Obránce Montour se v NHL stěhuje z Buffala do týmu Floridy

11. Duben 2021 - 11:01

Obránce Brandon Montour mění v NHL dres. Do svých řad ho z Buffala získala Florida, opačným směrem obětovali Panthers volbu ve třetím kole letošního draftu. Právě dnes sedmadvacetiletý Kanaďan se může stát po sezoně nechráněným volným hráčem.

Problém pro národní tým na MS hokejistů? NHL se prodlouží až do poloviny května

11. Duben 2021 - 10:48

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Nečas z Caroliny se znovu trefil, s Mrázkem v bráně Detroit nestačili. Gólman Kořenář debutoval

10. Duben 2021 - 22:58

Nadmíru povedenou sezonu zažívá v organizace Hurricanes dvaadvacetiletý Martin Nečas. V nočním utkání NHL skóroval hned po 98 vteřinách hry. V utkání proti Detroitu si pak připsal ještě asistenci, na výhru to ale nestačilo. Carolina i s navrátivším se Petrem Mrázkem podlehla po nájezdech 4:5. V dresu Red Wings jednou přihrával Pavel Zacha. Po jedné asistenci nasbírali také David Kämpf ze Chicaga a Ondřej Palát z Tampy, kteří zároveň slavili i vítězství svých celků. Přihrávka Tomáše Hertla naopak k vítězství Sharks, za které ve třeté třetině poprvé nastoupil i gólman Josef Kořenář, nepomohla.

Columbus přišel do konce sezony NHL o Werenského, Detroit o Ryana

10. Duben 2021 - 12:50

Nejhorší týmy Centrální divize NHL Columbus a Detroit přišly do konce sezony o obránce Zacha Werenského a útočníka Bobbyho Ryana. Werenski jde na operaci s kýlou, Ryan má neupřesněné zranění v horní části těla.

Vrána s Hertlem vstřelili gól, Vaněček vychytal výhru a další Češi asistovali

10. Duben 2021 - 6:25

Pětadvacetiletý útočník Washingtonu Jakub Vrána vstřelil vítězný gól v zápase s Buffalem, když pomohl Capitals vyhrát na hostující půdě 4:3. Výhru mužstvu z hlavního města USA vychytal 30 zákroky gólman Vítek Vaněček. Produktivní byl také Tomáš Hertl, který svou střelou do prázdné brány pojistil výhru San Jose nad Los Angeles 5:2. Pavel Zacha si přpsal jednu asistenci, která ale nestačila na body v souboji New Jersey s Pittsburghem. Filip Chytil naopak slavil úspěch s NY Rangers, kteří přetlačili městského rivala NY Islanders 4:1. Český forvard zapsal stejně jako Zacha jednu asistenci.

Hokejisté Omsku s Hrubcem v bráně opět prohráli

9. Duben 2021 - 20:53

Hokejisté Omsku s Šimonem Hrubcem prohráli i druhé domácí semifinálové utkání play off KHL s Kazaní 1:2 a nejlepší tým Východní konference srovnal stav série na 2:2. Avangard sice soupeře z Tatarstánu jednoznačně přestřílel 32:16, ale hosté byli efektivnější.

Vlasák: Budoucnost Gulaše není dořešená, čekáme na vyjádření Českých Budějovic

9. Duben 2021 - 12:34

Budoucnost kapitána plzeňských hokejistů Milana Gulaše je stále nedořešená. Už delší dobu se spekuluje o návratu lídra Západočechů do mateřských Českých Budějovic a sportovní manažer a nově také asistent trenérů Škody Tomáš Vlasák potvrdil, že obě strany jsou v kontaktu. O Gulašově přesunu na jih Čech ale podle něj rozhodnuto není. Cestu zpět do plzeňského týmu načal po vážném zranění slovenský obránce Peter Čerešňák.

Zacha zavelel dvěma góly k obratu Ďáblů, trefili se i další Češi

9. Duben 2021 - 6:00

Pavel Zacha měl zásadní podíl na výhře hokejistů New Jersey v utkání NHL proti Buffalu a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Český útočník vstřelil nejhoršímu týmu celé soutěže dvě branky a Ďáblové se radovali z vítězství 6:3. Gól a asistenci si ve čtvrtečním programu NHL připsali rovněž další čeští forvardi - Martin Nečas z Caroliny a Radim Zohorna z Pittsburghu a také jejich týmy vyšly z měření se soupeři vítězně.

Mrázek si po návratu nedovedl představit lepší start, zranění ale stále cítí

9. Duben 2021 - 0:05

Hokejový brankář Petr Mrázek si návrat do NHL po dvouměsíční pauze zaviněné zraněním užívá a připadá si jako na startu nové sezony. Dozvuky zranění ale stále cítí. Věří, že s Carolinou může v této sezoně zabojovat o Stanley Cup, byť za jasného favorita považuje úřadujícího vítěze Tampu Bay, která hraje ve stejné divizi jako jeho mužstvo.

Musil kousal první prohru těžce. Určitě se nehroutíme, slibuje liberecký kapitán Jelínek

8. Duben 2021 - 23:33

Liberecký šikula Adam Musil působil po své první prohře v play off v kariéře hodně zkroušeně, to velezkušený kapitán Liberce Petr Jelínek jich zažil už spoustu a z vysoké domácí porážky 0:5 se Spartou až tak velkou tragédii nedělal. Ostatně Bílí Tygři v sérii stále vedou 3:1 na zápasy a mají ještě dva mečboly.

Hráč měsíce

Titul hráče měsíce obhájil Ondřej Machala. Gratulujeme a přejeme dostatečné zásoby střelného prachu! Celému týmu pak hodně sil a odhodlání do dalších bojů!!! (Jelikož se blíží vrchol play-off, myšlenky hráčů jsou jinde, tak offline rozhovor nemá smysl opakovat, proběhl minulý měsíc a je k přečtení ZDE.)

NAŠE AKCE PRO PLAY-OFF

"BUĎTE NA TRIBUNĚ" Kdo v termínu poslal fotografii a zapojil se do sbírky bude zařazen do tomboly o hodnotné (nejen hokejové artefakty). Podrobnosti v článku: PLAY-OFF - BEZ NÁS, PŘESTO S NÁMI!

Naše sbírka pro podporu Nadace Jakuba Voráčka pro pacienty s roztroušenou sklerozou pokračuje do konce dubna. Za každý příspěvek děkujeme!

Transparentní účet HFKPK: 2800918580 / 2010

Facebook

RYCHLÝ ROZPIS

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!