Ze z Plzně...


Autor: zeliii - Datum: 08 Říjen 2008

...jsme nepřivezli ani bod, ač to vypadalo nadějně. Repríza loňského předkolového souboje tradičních rivalů slibovala lítý boj před zaplněným stadionem a v bouřlivé atmosféře, jak je v městě piva zvykem. Realita byla nakonec poněkud jiná a (díky nadpřirozeným vlivům pánů v pruhovaném) pro nás neradostná. Ale od začátku...

Již od pátečního večera vše naznačovalo, že nic nebude jen tak. Třetí prohra v Gottwaldově, v neděli přestřelka s Komiklubem se stejným bodovým neziskem a zájem o výjezd do Plzně minimální. K tomu problém s Plastickým autobusem a sháňka po náhradním dopravci. Všehovšudy v úterý dopoledne na playlistu přihlášených 25 jmen, někteří odpadali, další někteří se ještě přidávali. Televizní přenos tomu taky nepomáhal a tak to původně vypadalo, že bude mít každý člen dvojsedadlo pro sebe. No nakonec jsme se 29 hlav v Karose dopočítali a dalších několik lidí bylo jistých na místě - sláva! Cestovní kancelář Omega tedy nabrala rychlost a směr Dobrá. Přes Nouzov a Hřebenky jsme sjeli serpentýny, v Berouně naložili Bugra a už jsme frčeli na Rozvadov.
Všeobecný klid a soustředění na důležitý mač narušovaly jen kolující nápoje a Berounský Přemek svými hláškami o tom, že tyhle zápasy (televizní a pro všechny předem ztracené) jezdí už jen ti nejotrlejší - doslova řekl: masochisti. Po sjezdu z dálnice jsme kontaktováni složkami ministerstva vnitra, které si nás u první pumpy ve městě přebírají. Tento scénář je po jistém incidentu, po jistém rozhodujícím zápase o play-off, již 4 roky stejný a vypadá to, že jiný už nebude. Na druhou stranu to slibuje zajištěnost hladkého průjezdu městem k zimáku i zpět. Po přjezdu na místo, obklopeni kohortou lehkooděnců, vydáváme se k pokladnám za naším předvojem, zakoupivším lupen do jámy lvové.
Vše OK a u stánků rozbalujeme distribuční místo. Spolucestující následují. Někteří se ubírají pro občerstvení a někteří přímo vnitřek. Nutno podotknout, že jsme na místě 15 minut před výkopem (a před tím v Budějovicích minimálně půl hodiny), čili jakékoliv zavádějící ankety tímto pozbývají smyslu. No začátek se blíží, domácí i hosté vjíždějí na ledovou plochu a nic se nekoná. Pískot ani jásot. Jakoby nic. A takto nastolená atmosféra k našemu údivu pokračuje. Depa je věhlasný kotel? A depa to peklo ženoucí škodováky? A depa je ten hukot? A japato, že ten koho oslavují i v seriózním tuzemském periodiku, tu není? Ale kdeže... První třetina ze strany domácích rozpačitá, pořádnou nahrávku nevidět. Na půli cesty od bufetů k tribunám jali jsme se dirigovat to správně modrobílé publikum zpod ochozů a již po deseti minutách přijímáme na své celulární aparáty první ohlasy zpoza televizních obrazovek kvitující jak hru, tak support. A šlapalo to. A subjektivně řečeno byli zpočátku prazdroji zralí na debakl. Postupně se to však obrátilo, a pak ještě postupněji postupnými (jakoby nevynucenými, neviděnými, nenápadnými...) manýry pánů arbitrů. Ale nebrečme... Patýz hned po začátku třetí etapy snižuje na rozdíl gólu a naděje trvá. Ciki sice dobře, ale štěstí ani nebe nám dnes nepřálo. Nevezem zkrátka nic. Nálada nevlídná.
Průjezd městem zpět samozřejmě s nezbytnými majáčky (to bylo radosti :)) a zbývá jen mikrofon a pár pump. Naštěstí RNDr. Jezinka tasí štangli poličanu (nebo vysočiny nebo čeho, lovečák ani uherák to nebyl) + pečivíčko + zbytek pana Napoleona na spláchnutí. Bugr z Be si, po přílivu pana Piva s paní Metaxou a pokusech o možné i nemožné rozjížděcí akce v hledišti, nechává zdát o lepších zítřcích a my se těšíme, až bude po všem. Přistání na kosmodromu Sítná a poslední kroky vedou opět do restaurace U Vycházejícího Slunce. Bohužel, tentokrát nemá japonská obsluha pochopení pro naše popíjení, a ve chvíli, kdy se pokladny loučí, se ze zoufalství dáváme do sborového zpěvu nevhodných textů. Zbytek týdne se neukazujem neboť s námi nikdo nemluví...


Foto: Here from Gimax:
www.sweb.cz/gimax/P9300001.JPG
www.sweb.cz/gimax/P9300002.JPG
www.sweb.cz/gimax/P9300003.JPG
www.sweb.cz/gimax/P9300004.JPG
www.sweb.cz/gimax/P9300005.JPG
www.sweb.cz/gimax/P9300006.JPG
www.sweb.cz/gimax/P9300007.JPG
www.sweb.cz/gimax/P9300008.JPG
www.sweb.cz/gimax/P9300009.JPG
www.sweb.cz/gimax/P9300010.JPG
www.sweb.cz/gimax/P9300011.JPG
www.sweb.cz/gimax/P9300012.JPG
www.sweb.cz/gimax/P9300013.JPG

CHYSTÁME SE

do Olomouce - ne 10.12.
Doprava individuální. Vstupenky do sektoru hostí v prodeji ZDE.

 

do Pardubic - st 20.12.
???
Vstupenky do sektoru hostí v prodeji ZDE.

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných venkovních výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.

Anketa

Zkuste vybrat hráče měsíce listopadu::

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!