Zamyšlení Ladislava Klimeše


Autor: Clouseau - Datum: 11 březen 2009

Zveřejňujeme v plném znění.
Jsem jeden z té sedící části publika naproti vám. Sedávám tam už několik sezon a vždycky, když si kupuji permici, doufám, že ta nová sezona bude konečně lepší než ta předcházející (kromě té minulé, která v druhé polovině měla „velmi nezvyklý“ průběh), že nebudu muset přemýšlet o play-off nebo nedej bože o baráži, že se nedočkám, že vedení uvolní třeba prvního brankáře do zahraničí, že vedení konečně vybralo před sezonou správné posily (netýká se P+P), které vydrží minimálně dvě sezony v našem kádru (a budou i hrát), že třeba budu číst na ofiko webu každý týden rozhovor s někým z áčka jako byly ty letos a loni s Bělkou atd. Když sezona skončí, tak dumám, kde se stala chyba.Jakožto manažer v soukromém sektoru, placený za výsledky, jsem zvyklý, že neúspěch v jedné činnosti fungování nějakého celku vede k analýze. Jejím účelem je udělat závěry, zda má smysl v dané činnosti pokračovat beze změny, s organizačními změnami, s jinými lidmi nebo zda vůbec jít dál. Už několik sezon si vždycky řeknu, že tato analýza už v kladenském hokeji přeci musí být a musí být provedeny závěry, když áčko spíše nefunguje, než že funguje. Ale vždy se mýlím. Asi tento stav odpovědným osobám z vedení hokejového oddílu vyhovuje, je mu to jedno nebo si myslí, že to lépe nejde. Možná má někdo teplé místečko – třeba ve vedení oddílu nebo na VIP tribuně - a nemá snahu něco měnit.

On ale i takový hokejový klub je „obyčejná“ firma. Nevím ale, zda ten kladenský je občanské sdružení (ať už fyzických nebo právnických osob) nebo akciovka. Kdo by tedy měl mít snahu něco měnit, jsou členové sdružení, v druhém případě majitelé takové firmy, respektive ti, kteří nějak přispívají na činnost takovéto firmy - hokejového klubu nebo sponzoři. Je bohužel všeobecně známo, že příjmy ze vstupného v Čechách dosahují cca 5-10% z celkových příjmů klubů. Někde i více. Proto se často na fanoušky více či méně kašle. Proto třeba „chápu“ stav zimáku, resp. zařízení pro diváky, absolutní neochotu přitáhnout více „jiných“ fanoušků na tribuny, něco pro ně vymyslet (nemyslím tu tristní soutěž o II. přestávce), nulový marketing mezi potenciálními návštěvníky, stav ofiko webu – jeho „nápaditost“ nebo „update“, „snahu“ vedení o diskusi s fanoušky, na druhé straně opakovaná prohlášení, že na Kladně nejsou velcí sponzoři atd.

Mnohem důležitější ale pro chod takové firmy jako hokejový oddíl je, aby peníze „chodily“ od oněch přispěvatelů, resp. sponzorů. Chcete-li nějak vyjádřit svoji nespokojenost se současným stavem, obrátil bych se, být vámi, tímto směrem. Rozhodně bych neradil nějakou akci vůči hokejkám, ač mi někteří z nich každý zápas svým laxním přístupem, stejnými chybami nebo neuměním pijí krev. Minimálně do konce play-out, nedej bože baráže. Jedině, že by se něco „stalo“ a měli bychom jistotu uchování příslušnosti již dříve. Oni jsou prostě – a zní to hrozně – produkt nějakého systému, nějaké „výroby“ (hokejistů), který se odvíjí od vedení, přes realizační tým, ale i sponzory a různé přispěvatele na činnost.

Pokud ale zorganizujete nějaké oslovení těch největších přispěvatelů, bude to ono. Když je pak upozorníte, že v mezích slušnosti budete vyjadřovat „fanouškovskou nespokojenost“, určitě to zabere více než nějaké vzájemné osočování se na vaší diskusi. Ono by se sponzorům určitě nelíbilo, kdyby se objevilo někde v novinách nebo v televizi (a nezapomínejte, že už není jen ČT s panem Černým st.), že fanoušci protestují proti něčemu nějakými transparenty nebo odchodem z hlediště. Oni se pak přispěvatelé na činnost nebo sponzoři postarají, aby byly nějaké změny, tak jako se v běžné firmě postarají akcionáři nebo majitelé. Pak třeba dojde k výměně muže č. 1, muže č. 2, jednoho nebo obou trenérů, části hráčského týmu, ale i třeba rozšíření realizačního týmu atd. Nikdo nestojí o negativní reklamu. Nikdo nebude chtít dávat peníze do klubu, který bude tak „populární“ články, kde bude uvedeno, že hráči takového nebo makového týmu (Okna, Sekačky Okurky…) hráli za cvakání fotoaparátů na transparenty, vyjadřujících se proti něčemu v klubu, kam oni dávají peníze. Oni totiž tihle sponzoři mají nějaké majitele a ti se budou ptát, proč jejich peníze jdou do klubu, o kterém se píše tak negativně. Jen je zapotřebí třeba o té konkrétní nesouhlasné akci dát vědět vhodným způsobem dopředu (ne samozřejmě vedení oddílu nebo těm, co sedávají ve VIP boxu nebo ve 12-13 řadě). Eventuelní senzace někdy působí na novináře jako mucholapka na mouchy.
Pokud jste to vydrželi číst až sem, děkuji!

Ladislav Klimeš

nakedsoul (bez ověření)
příspěvků: 1531
20. březen 2009 - 12:27
jj

Pane Klimeši napsal jste to přesně!
Počátky prohnilosti našeho klubu sahají hluboko do 90.let. Abych byl upřímný letos jsem si i přál podobně špatnou sezónu, aby už se konečně něco stalo, bál jsem se baráže, ale bylo mi jasné pokud se udělá play off, že se zase budou bušit do prsou, jak ten hokej dělají dobře. Říkal jsem si, třeba se něco pohne po neúspěchu...no bohužel si nemyslím, že tlakem na sponzory se něco vyřeší. Myslím, že do toho nikdo z nás moc nevidí a sponzor přes nás vypere akorát peníze a o transparentnosti finanční podpory nemůže být ani řeč. Pánové vědí co dělají, výkony mužstva nejsou tak důležité...heslo je: hlavně aby to bylo a pračka jménem bla bla Kladno se nezadrhla :(

Náš management absolutně nefunguje, nejsme schopni udržet hráče v ideálním věku na úkor jiných extraligových týmů a nekoncepčnost je druhé příjmení OČ. Vždyť se podívejte po extralize. Je málo klubů kde by nebyl někdo z Kladna. Od našich odchovanců vím, že se sem do toho "mafio-kamaráčoftu" moc nikomu vracet nechce. P+P tu mají hodně dobré peníze a není to jen o srdci, že se vrátili. Když vidím Pavla Pateru na ledě, jeho nasazení a stylem jakým hraje, tak nemůžu říct ani popel..je to základní kámen a mozek týmu. Bohužel Prochy je pro mne zklamáním sezóny, někdy mi přišel, že by měl spíš vyplňovat přestávkový program místo krasobruslařek. Nevím jestli ztratil motivaci, ale nasazením a příkladem rozhodně nešel.
Na trenéry bych to až tak neházel, jasně Muller je tam dlouho a chybí tomu šťáva. No je tam, protože co vím, tak je nejlevnější trenér v Extralize, myslím, že do přetupové nepolitiky moc nemluví. Sranda je jak zjistili po dvou měsících, že jim nejdou přesilovky páč z beků neumí nikdo vystřelit.. trenér to hlásil po každém zápase přes média. Pak když byl k dispozici Ptáček, Novák ad..tak my si "koncepčně" půjčili z Ústí na hostování Novotnýho s Novákem, ikdyž bylo jasný, že když půjdem do baráže, tak Ústí by nám je určitě nepůjčilo..a ať mi pan Č. nevypráví, že si beka nemohli dovolit, když uvolnili Srdínka..kam ty prachy za něj přišli?!
Jsou to jen plky...dokud tu bude tahle větev Jágr st....Černý ..tak to lepší nebude.
Všichni čekáme na Jardu, že se vrátí a zachrání nás, ale nepřijde mi zrovna jako srdcař, očekávám, že příští rok ohlásí, že to pojede zkusit do Číny..že ho ta zem moc zájímá.:) Když se pak člověk dívá v televizi na Straku co dělá pro Plzeň..tak je mu smutno..

čerda
Obrázek uživatele čerda
logo Fanklubčlen Fanklubu
příspěvků: 1
17. březen 2009 - 18:19
Něco na tom bude pane Klimeši

Pan Klimeš má jistě pravdu ve spoustě věcech.Nicméně jako je to i v jiných firmách i tady se dá pěkně "krást" a kamuflovat to a schovávat před sponzory.Vzpomeňte si každý na svou práci a vybavte si něco,co,kdo,kde a ským kdy ukradli,překroutili nebo přikryli ňákou levotu.Liší se to jen množstvím nul ve výsledné částce.
Pokud nebude mít někdo něco konkrétního nemá cenu obtěžovat sponzora.Majiteli klubu jako laikovi se vždycky něco namluví.A hlavně:MUSÍ SE NĚKOMU CHTÍT UDĚLAT ZEMĚTŘESENÍ!!!!Osobně proti klidnému protestu v podobě transparentů v přítomnosti kamer televize při přenosech nic nemám.
A co se týče p.Černého ml.,mě osobně nezklamal.Umí úplně stejný kuloví jako na ledě.Do dneška si pamatuju jak jsme na něj pískali když skočil na led v době jeho hráčské "kariery".

torro
Obrázek uživatele torro
příspěvků: 116
14. březen 2009 - 17:28
Nerad odbiham od tématu. A

Nerad odbiham od tématu. A co tohle Bugře? http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/index?sysinf.@typ=or&sysinf.@stra...

bugr z be
Obrázek uživatele bugr z be
logo Fanklubčlen Fanklubu
příspěvků: 7340
14. březen 2009 - 11:07
Zamyšlení Ladislava Klimeše

Já o tom samém přemýšlím kudy chodím, jsem spíš zastánce radikálnějšího řešení ale s tím hajzlem mladším nikdo nehne. Kladno není normálně fungující klub, tady je to já na bráchu brácha na mě, všem tam jde o to jak vydělat nebo vyprat prachy. A opravdu jim stačí jen se plácat někde mimo 14. místo. A vedení klubu tam prostě Černýho chtěj.
My můžeme udělat vlastně jen jedno, přestat úplně chodit nebo pár zápasů nefandit a protestovat transparenty protože těžko můžeme kecat do fungování s.r.o.
.
A víte co mi je záhadou? Ten název Geus ve jméně mužstva, v obchodním rejstříku nic takového není....

a už žádný sestupy!!

Pycan
Obrázek uživatele Pycan
příspěvků: 1639
13. březen 2009 - 17:52
Faros

Jo, tomu rozumim, ale tak sponzor ty peníze dává proto aby byl vidět (tzn. na reklamu) a vidět bude tim víc, čim lepší budou výsledky (=víc diváků, víc zájmu médií...), to je jasný ať už se jedná o jakejkoli sport. Proto řikám, že by měla bejt smlouva postavená tak, že výše příspěvku sponzora bude záviset na výsledcích.

ziki242
Obrázek uživatele ziki242
příspěvků: 284
13. březen 2009 - 14:24
Paty: ty jsi asi nejak mimo

Paty: ty jsi asi nejak mimo ...
a) P+P nas prave drzi, proto se jich netyka vytka ohledne shaneni posil ... btw oni se spis vratili domu, protoze k tomu tady maji nejaky vztah, nez ze by to bylo brilantnim manazerskym umenim Oty ml.
b) vsechno je to o tom, ze prave veskere stiznosti na vedeni klubu jsou v poddstate zbytecne, protoze je nezajima nazor fanousku. pokud uz by meli na neco slyset, tak na hlas sponzoru, protoze i kdyz podstatnou cast penez dava mesto, tak bez tech sponzoru by hokej na extraligove urovni (mysleno do 13. mista :-) stejne delat neslo. jestli uz ma nekdo (zejmena fanklub) chut a silu nejakym smerem obratit svoji aktivitu, urcite neni spatnou myslenkou zkusit tlacit pres sponzory
c) jak dlouho fandis kladnu ty? od vcerejska, kdy jsi se tady zaregistrovala to zrejme nebude, tak nekaz o tom, kdo je letity fanousek kladna, at uz se jmenuje podle sponzora jakkoliv ... pravda, to nic nemeni na tom, ze prispevek anonyma byl pouhym vystrelem do tmy bez jakehokoliv prinosu :-D

Wake Up the Coma

Paty
Obrázek uživatele Paty
příspěvků: 884
13. březen 2009 - 0:05
Anonym

Letitý fanoušek HC GEUS KLADNO,tak to tak dvou letý........Když se nedokážeš ani přihlásit,tak co chceš podnikat.....

Kdy je člověku nejhůř?Když už mu nepláčou oči,ale jen srdce....

Paty
Obrázek uživatele Paty
příspěvků: 884
13. březen 2009 - 0:00
Klimeš

Vážený pane Klimeši,pokud se vám něco nelíbí,napište to vedení klubu,třeba se vašemi názory budou zajímat.-)Já,ani nikdo z fanklubu,to jistě nezmění.Já budu mluvit za sebe!Možná je to všecko na hovno,tak jako všecko v týhle republice.Ale já na hokej chodím,protože ho miluju jako nic na světě!!Neodsuzuju hráče určitě bych nedala nikoho z nich a to především Kladeňáků.Nadávat umí každej a každej je chytrej doma od stolu.Neadí mi co jste napsal o vedení.Ale vadí mi co jste napsal o hráčích a především P+P.Copak to není právě P+P,kdo nás drží,(tedy,alespoň jeden),z nich.Žádná marodka,dává ze sebe každý zápas všecko,doprčic,vždyť je tam tolik dobrých věcí.A jestli jste tak přesvědčenej o všem,tak začněte něco dělat,ukažte jim to,vždyť kontakty na ně jsou všude.Moudra a rady ty se dávaj lehko a zadarmo,udělat něco pro svoje přesvědčení s tím už je to horší.Možná,když ten svůj článek pošlete vedení zamyslí se a padnou na zadek.-)fanoušci,ani hráči s tím jistě nic neudělají.A hráči od nás fandů potřebují jediné podporu a vědět,že jsme s nima v dobrym i zlym.Tak to beru já.

Kdy je člověku nejhůř?Když už mu nepláčou oči,ale jen srdce....

Fároš
Obrázek uživatele Fároš
příspěvků: 313
12. březen 2009 - 21:22
Pycan: já to trochu chápu.

Pycan: já to trochu chápu. Představ si, že budeš movitým fandou třeba motokrosu. Vyhlídneš si talentovanýho kluka a nasypeš na jeho rozvoj nemalou částku. A pak zjistíš, že z týhle částky si rodiče koupily auto a jeho brácha za Tvoje peníze studuje na Oxfordu. Líbilo by se ti to ? Zkrátka, netvrdím, že sponzor by měl mít nejhlavnější slovo ale kontrolu nad využíváním svého příspěvku by mít měl. Já osobně bych to tak vyžadoval. A pokud by mi to nebylo umožněno, jdu o dům dál.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Pycan
Obrázek uživatele Pycan
příspěvků: 1639
12. březen 2009 - 11:04
Sponzor

Já trošku nechápu proč by měl mít sponzor nějaký slovo ve vedení klubu? Myslíte si, že třeba ve fotbalový Spartě má Fortuna nějaký slovo nebo dokonce člověka ve vedení? Já bych řekl že ne... Ten sponzor si kupuje jenom reklamu, nikoliv podíl v klubu. Spíš by ta smlouva se sponzorem měla být postavená na finančnim plnění vzhledem k výsledkum. Na což ale naše vedení vzhledem k tomu že jim stačí udržení těžko přistoupí...

cancer
Obrázek uživatele cancer
příspěvků: 81
12. březen 2009 - 10:57
Pane Klimeši, přečetl

Pane Klimeši, přečetl jsem si Váš příspěvek. Obecně máte jistě pravdu, takhle by to mělo za normálního a zdravého fungování klubu a jeho trasparentního financování fungovat.Problém ale asi bude právě ve vytváření oné Vámi zmíněné zpětné vazby od fanoušků a sponzorů. V loňské sezóně kolem Vánoc byla po sérii neúspěchů a poněkud nešikovně a živelně vzniklé petici části fanoušků svolána schůzka veřejnosti s panem Mgr.Černým. Pokoušel jsem se na ní zjistit, jak to vlastně s fungováním klubu je a jak je financován. Pan Černý mi s pomocí spousty slov nedal konkrétní odpověď. Nepotvrdil ani nevyvrátil mou doměnku, že je klub z převážné většiny financován radnící města, jehož je i zastupitelem.Sponzor,který je uváděn v názvu klubu, není tedy zdaleka hlavním poskytovatelem financí a nemá v řízení klubu hlavní slovo. Pokud je tomu jinak, rád změním názor, ale klub, který každý správný fanda považuje za "svůj" má v současnosti spíše politické vedení a o nějakých zpětných vazbách nemůže být řeč - bohužel.

dobrota
Obrázek uživatele dobrota
logo Fanklubčlen Fanklubu
příspěvků: 1737
12. březen 2009 - 10:44
Sponzor

Pane Klimeši, krásný nápad, ALE...
Bohužel, na Kladně není žádný "velký" sponzor jen kvůli tomu, že vedení si nechce nechat "kecat" do činnosti klubu. Dost sponzorů odešlo právě kvůli tomu, protože jim nebyl poskytnut většinový, tzn. rozhodující podíl...

Moudří lidé mluví, protože mají co říct. Hloupí lidé mluví, aby něco řekli

zeliii
Obrázek uživatele zeliii
logo Fanklubčlen Fanklubu
příspěvků: 9226
Administrátor
12. březen 2009 - 8:23
HC Kladno s.r.o.

Prezident klubu: Jaromír Jágr st.
Generální manažer: Otakar Černý
Dozorčí rada: Antonín Kajgr, Radek Větrovec, Otakar Černý, Jaromír Jágr, Milan Šubrt
(máte to v každém zpravodaji)

Jde přede mnou Kladeňák, divně nohy klade ňák ...

Pycan
Obrázek uživatele Pycan
příspěvků: 1639
12. březen 2009 - 0:38
o.s. to být nemůže,

o.s. to být nemůže, protože extraliga je profesionální soutěž. V hokeji u nás jsou vesměs s.r.o. včetně Kladna.

Anonym (bez ověření)
příspěvků: 1531
11. březen 2009 - 22:40
Pane L. Klimeš

Pane Klimeš jsem stejného názoru, plně vám dávám za pravdu. Doufám že i ta část těch pisálků to pochopí a jistě ví o co jde a co je třeba podniknou. KONEČNĚ VYJÁDŘIT NESOUHLAS S VEDENÍM KLUBU !!!
Letitý fanoušek HC GEUS KLADNO...

TIPOVAČKA

Tipujeme EURO 2024

Bližší informace ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!