Vnitřní faktor: Fandíme Kladnu na všech frontách!


Autor: zeliii - Datum: 24 Červenec 2012

Léto je v plném proudu, led je sice již namražen a hokejisté právě začali tzv. mokrou přípravu, ale do prvních utkání ještě nějaký čas zbývá. Toto mezidobí je pokaždé ideálním časem na doprovodné nehokejově-hokejové záležitosti. Jednou z událostí letošního léta je i nahrávání hokejové "hymny". A že nezůstane u jediné...

Song od kapely Anopheles se již nějaký ten pátek line během extraligových utkání z amplionů a dá se řici, že jsme si na něj již docela zvykli. A jelikož nahrávka už pár let na světě je, rozhodli se muzikanti převléci skladbu i text do novějšího hávu. Jak a zda se to "Komárům" (za pomoci sboru "Rytíři Kladno Osobně") daří, si můžeme průběžně číst v Deníku i na Listech. Internetová verze Sportu dokonce nabídla první videoukázku z nahrávání. Další podrobnosti, fotky a videa se záhy budou objevovat na klubovém webu i facebooku. Sledujeme a jsme zvědavi na ukázky i konečný výsledek!

Potěšila nás však nadmíru i další věc. Shodou náhod a okolností se totiž během jara vytasili s nahrávkou hokejové pecky i chlapci z Vnitřního Faktoru. K té záležitosti se schylovalo již dlouho a je dobře, že konečně spatřila světlo světa. Protože se kluci rozhodli věnovat skladbu jako dárek k 10 letům Fanklubu (a tedy všem fandům), tak na diskuzi těchto stránek již před prázdninami proběhla ukázka s avízem na pozdější rozsáhlejší materiál. A ten právě přichází - čtete níže! Pokud budete mít chuť zapojte se do naší soutěže, která následuje hned za rozhovorem.

Abyste měli pojem o čemže to povídání celé je, začněte prosím poslechem:

http://www.fanklubpoldikladno.cz/files/Vnitřní Faktor - Hokejová (2012).wav

 


 

Následující interview probíhalo během prvních červencových dnů, korespondenčně a na několik etap. A začalo pěkně zostra - totiž, aby bylo hned na úvod jasno…

Oblíbený sportovec, klub? Kombinace barev?

Fandíme Kladnu a to ve všech sportovních odvětvích (Mejra hokeji možná až fanaticky). Bárt jako aktivní fotbalista fandí krom Kladnu ještě FC Chelsea, tudíž kombinace barev je jasná - modrobílá vede.

V pořádku :) Můžete i pro nezasvěcené fandy přiblížit vznik a vývoj kapely?

Počátky kapely sahají do minulého století. Ze zábavy na tři měsíce se vyklubala záležitost, která trvá už přes třináct let. Na začátku nikdo nic neuměl, ale hlavně to byla velká zábava a legrace, což trvá dodnes. A to jak neumění, tak legrace. S postupem času, jak to tak bývá, docházelo k obměňování sestavy, až se to zastavilo na současné podobě kapely - Vojta zpěv, Mejra bicí, Bárt kytara a David basa.

Jaká je vaše filozofie? Poslání kapely?

Důležité je, že si děláme to, co chceme, co nás baví a to bez ohledu na všeobecné trendy a módní výstřelky.

Váš vztah k hokeji a sportu celkově? O Mejrovi je známo, že hraje aktivně oblastní hokejbalovou ligu, co ostatní?

Vztah ke sportu máme všichni kladný. Bárta sport v podstatě jako tělocvikáře živí. Jak už se psalo, hraje aktivně fotbal, momentálně za SK Buštěhrad. David se našel v tenise a ve snowboardu, Vojta chytal ve florbalu a o Mejrovi už řeč byla. Občas si také zajdeme společně zahrát florbal, nohejbal apod. Hokej, díky radě starších, v kapele vede. Je rychlý, dynamický, tvrdý, progresivní a hlavně se na ledě pořád něco děje.

Bubeník hraje v dresu PZ Kladno a za sebe věsíte vlajku s paní Poldi, jsou na to nějaké ohlasy, reakce?

100% - jak podle dresu, tak podle bojové zástavy si nás lidé víc pamatují. Reakce a ohlasy jsou víceméně kladné. Znak paní Poldi znají všude a Mejru poznají jen díky dresu.

Probíhá nějaké špičkování mezi kapelami při koncertech nebo na festivalech? Hrajete někdy "derby"?

Samozřejmě lehká rivalita mezi kapelami v rámci konkurence je, ale spíš se snažíme si pomáhat a hlavně neškodit. Hudba není sport, nedá se v ní soutěžit a hlavně, jak už jsme zmiňovali, hudbu děláme čistě jen pro zábavu.

A co přesilovku? Stává se po těch letech ještě, že lidi prostě nepříjdou?

Lidí chodí na koncerty obecně méně, ale jak se říká a píše někdy méně znamená více. Je to dáno i dnešní dobou, ale přesilovky na koncertech naštěstí zdaleka ještě nehrajeme.

Byla nějaká inspirace? Považujete vy osobně některé hokejové nebo jiné sportovní songy, hymny a příležitostné znělky k událostem za hodně zdařilé? Jaký máte vůbec na podobné záležitosti názor?

Něco jako „hymnu“ jsme chtěli udělat už dávno, ale lenost vítězila na plné čáře. Pořádný impulz přišel loni, kdy byla vyhlášena mobilizace fanoušků a my byli požádání, zda bychom nezahráli na happeningu pro kladenský hokej. Za povedenou záležitost považujeme dílo od Zvlášňý Školy, ale to už je nějaký pátek a od té doby jsme žádnou dobrou sportovní hymnu neslyšeli. Uvidíme, jak se bude líbit ta naše.

Pozorní posluchači jistě poznávají, že jste stavěli na skoro 6 let staré skladbě O rodičích, ve které je chytlavý chorál - je to tak? Asi vás to tehdy ani nenapadlo kam se to může vyvinout...

Je to tak, ale kdyby jen šest… Songu O rodičích je stejně jako naší kapele. Je to vlastně služebně nejstarší hraná věc a u fanoušků bezpochyby nejoblíbenější a nejžádanější. Takže jsme prakticky stavěli na tom nejlepším co máme. Nikdy by nás nenapadlo, že se takto chytne, bude se hrát na zimáku a my ji budeme hrát v době i našeho rodičovství. Ta píseň má kouzelné akordy a je živým důkazem, že v jednoduchosti je síla a že byla Vojtou skládána skutečně od srdce.

Závěrem jen ujištění: stále platí VFšude dobře, Kladno smrdí? Nebo se za ta léta něco změnilo?

Platí, ale záleží hodně na úhlu pohledu. Časy se mění, ale tento slogan platí na všechno a na vše. Kladno je prostě Kladno a jsou věci, které se mohou stát jen a jen na Kladně. Na druhou stranu, vždy může být daleko hůř! Takže i přes relativně kritický pohled na věc na Kladno dopustit nedáme!

Tolik tedy Faktoři. Díky za rozhovor, ať to šlape!

Doporučujeme shlédnout stránky kapely: http://www.vnitrnifaktor.com/ a http://bandzone.cz/vnitrnifaktor. Je tam spousta věcí ke čtení i k poslechu, rozpisy koncertů, rozsáhlá fotogalerie a přehršel zajímavostí - prostě nálož!

 


 

A teď slíbená soutěž: Kdo znáte odpověď na otázku Jaké číslo na dresu nosí bubeník kapely Vnitřní Faktor? zašlete ji prosím mailem na adresu redakce@fanklubpoldikladno.cz. Termín uzávěrky je neděle 19. srpna 24:00!  Pro lepší přehled a administraci uveďte prosím jméno a příjmení do předmětu zpráy "Soutěž VF". Z došlých správných odpovědí vylosujeme 3 výherce a každého z nich obšťastníme nejnovějším split CD kapel Vnitřní Faktor a Zotrwačnosť "Dohodli sme sa, že se dohodnem" a tričkem z naší kolekce dle vlastního výběru (viz. Konzum). Výherci budou zveřejněni zde a obesláni taktéž e-mailem.

Aby toho nebylo málo, tak je tu ještě jedna výzva! Natočte nebo z dostupných materiálů sestříhejte videoklip k této hokejové písni. Pošlete rovněž na adresu výše a prosíme uvádějte jméno a příijmení a jako předmět zprávy "Video VF". Uzávěrka je neděle 3. září ve 24:00! Všechna došlá díla se začátkem školního roku zveřejníme a dáme hlasovat. Nejlepší počin poté odměníme kompletní diskografií kapely + tričkem VF + opět tričkem z fanklubácké nabídky.

Pro každého z výherců máme navíc připraveny nějaké související drobnosti a hlavně jeden bonus, který však můžeme prozradit až při předání výher ;) Neváhejte a zapojte se. Držíme palce a těšíme se na jakékoliv ohlasy a reakce! Pište pod článek nebo na diskuzi.

 


 

Jsme přesvědčeni, že podobných počinů nikdy není (a nebude) dost. Je vynikající, že se na Kladně kolem hokeje stále něco děje a že kladeňáci nespí - aktivita muzikantů je toho zdárným příkladem. Určitě je nutno zde na závěr prozradit, že obě kapely budeme mít možnost vidět a slyšet společně s hokejovými Rytíři na jednom podiu na Dnech Města Kladna na Sletišti - a to konkrétně v sobotu 2. září cca mezi 13. a 15. hod. Přijďte do kotle!

Zatím si tedy šmakují rockeři a punkeři, přidají se snad další? Vyjde někdy hokejová dlouhohrající deska? A co na to ostatní tvůrčí duše? Nechme se překvapit...

 

 

PřílohaVelikost
Vnitřní Faktor - Hokejová (2012).wav29.02 MB
VF_01.jpg133.76 KB
VF_02.jpg114.69 KB
VF_03.jpg177.63 KB
VF_04.jpg150.58 KB
Tags

TIPOVAČKA

Tipujeme EURO 2024

Bližší informace ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!